Zorunlu Pay Alımı İçin SPK'ya Başvuru Yapıldı

Zorunlu Pay Alımı İçin SPK'ya Başvuru Yapıldı
19 Ocak 2018 Cuma 17:59

Zorunlu pay alımı için SPK'ya başvuran Artı Yatırım Holding'in aracılık faaliyetlerini yerine getirmesi için Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş. yetkilendirildi.

Artı Yatırım Holding'in KAP'a yaptığım açıklama ;

Zorunlu Pay Alım Teklifi “Sermaye Piyasası Kurulu” Başvurusu ;

Artı Yatırım Holding A.Ş. (Şirket) paylarının satın alınması ile ilgili olarak tarafımca 15 Ocak 2018 tarihinde yapmış bulunduğum özel durum açıklamasında belirtildiği üzere; 15 Ocak 2018 tarihi itibarı ile Şirket’in toplam sermayesinin %1’ine karşılık gelen 100.000.-TL nominal değerli A Grubu İmtiyazlı payları tarafımdan devralınmıştır. Devir almış bulunduğum payların Şirket sermayesine oranı %1, toplam oy haklarına oranı ise %90,99’dur.
Zorunlu pay alım teklifine ilişkin olarak, aracılık faaliyetlerini yerine getirmek üzere Yatırım Finansman
Menkul Değerler A.Ş., yetkilendirmiş, zorunlu pay alım teklifine ilişkin Bilgi Formu'nun onaylanması talebiyle 18 Ocak 2018 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuruda bulunulmuştur.
Artı Yatırım Holding A.Ş. pay devrinin yapıldığının kamuya duyurulduğu tarih olan 11 Ocak 2018 tarihinden önceki altı aylık dönem içinde oluşan günlük düzeltilmiş ağırlıklı ortalama borsa fiyatlarının aritmetik
ortalaması 0,77.-TL olarak hesaplanmıştır.
Zorunlu pay alım teklifi fiyatı 1.-TL nominal değerli beher B Grubu pay için 0,77.-TL olacaktır.
İlgili Tebliğ uyarınca Kurul'un onayını müteakip zorunlu pay alım teklifi işleminin başlamasından önce pay
alım teklifi bilgi formu KAP'ta kamuya duyurulacaktır.
Saygılarımla,
Mustafa Uğur Bayraktar


Etiketler; #arti
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.