Ünye Çimento ÇED Kararı

Ünye Çimento ÇED Kararı
18 Nisan 2018 Çarşamba 11:04

Ünye Çimento'nun yapmayı planladığı Ünye Limanı Rıhtım İlavesi Prosjesi ile ilgili olarak Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu kararı verildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü Web Sitesinde Yayınlanan İlanda Konuya İlişkin açıklama ;

Ordu İli Ünye, İlcesi Cevizdere Mahallesi, Ünye Limanı Mevkiindeki Ünye Çimento Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Tarafından Yapılması Planlanan Ünye Limanı Rıhtım İlavesi Projesi ile İlgili Olarak Bakanlığımıza Sunulan ÇED Raporu İnceleme Değerlendirme Komisyonu Tarafından İncelenmiş ve Değerlendirilmiştir. Proje ile İlgili Olarak ÇED Yönetmeliğinin 14. Maddesi Gereğince Bakanlığımızca "Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu" Kararı Verilmiş Olup; Ordu Valiliği(Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) Tarafından Kararın Halka Duyurulması Gerekmektedir. Ayrıca, Söz Konusu Projeye Ait Nihai ÇED Raporu ve Eklerinde Belirtilen Hususlar ile 2872 Sayılı Çevre Kanununa İstinaden Yürürlüğe Giren Yönetmeliklerin İlgili Hükümlerine Uyulması, Mer'i Mevzuat Uyarınca İlgili Kurum/Kuruluşlardan Gerekli İzinlerin Alınması ve ÇED Yönetmeliği Gereğince Yatırımın Başlangıç, İnşaat Dönemine İlişkin İzleme Raporlarının Bakanlığımıza, Projede Yapılacak Yönetmeliğe Tabi Değişikliklerin de Ordu Valiliklerine (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) İletilmesi Gerekmektedir.İlgililere ve Kamuoyuna Duyurulur.


Etiketler; #unyec
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.