Turkcell Geleceğe Dönük Beklentilerini Açıkladı

Turkcell Geleceğe Dönük Beklentilerini Açıkladı
14 Mart 2018 Çarşamba 09:45

Turkcell geleceğe yönelik beklentilerini açıkladı.

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş'nin (TCELL) KAP'a yaptığı açıklama;

Bu açıklama, Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-15.1 sayılı Özel Durumlar Tebliği'nin geleceğe yönelik değerlendirmelerin kamuya açıklanması maddesi kapsamında yapılmaktadır.

Şirketimiz 15 Şubat 2018 tarihli açıklamasında 2018 yılı gelir büyüme hedefini %13-%15, FAVÖK marjı hedefini %33-%35 ve operasyonel yatırım harcamalarının (lisans hariç) satışlara oranını %18-%19 olarak açıklamıştı. Şirketimiz 2018 yılı beklentilerini yukarı yönlü güncellemiş olup, 2018 yılına ilişkin %14-%16 gelir büyümesi, %37-%40 FAVÖK marjı ve %18-%19 seviyesinde operasyonel yatırım harcamalarının (lisans hariç) satışlara oranı beklemektedir.

Şirketimizin 2018-2020 yılları arasındaki 3 yıllık döneme ilişkin orta vadeli beklentileri ise gelirlerde %14-%16 aralığında yıllık bileşik büyüme oranı (CAGR), %37-%40 aralığında FAVÖK marjı ve yaklaşık %16-%18 seviyesinde operasyonel yatırım harcamalarının (lisans hariç) satışlara oranı beklenmektedir.

2018 ve 2018-2020 beklentileri, 1 Ocak 2018 tarihi itibarıyla uygulamaya başladığımız UFRS 9, UFRS 15 ve UFRS 16 standartlarının tahmini etkilerini yansıtmakta olup, FAVÖK marjı beklentisine 4-5 yüzde puanlık pozitif etki yansıtılmıştır. 

Bugün, yatırımcı ve analistler ile paylaşılan, beklenti ve öngörülerimizi içeren sunuma internet sitemizde yer alan https://www.turkcell.com.tr/tr/hakkimizda/yatirimci-iliskileri/sunumlar linkinden ulaşılmaktadır.

*Yıllık bileşik büyüme oranı 2017 ve 2020 yılları arasındaki ortalama yıllık büyümeyi ifade etmektedir.

Turkcell, ileriye yönelik bu beyanlarda yansıtılan beklentilerin şu anda makul olduğuna inanmakla birlikte, bu beklentilerin doğru bir şekilde gerçekleşeceği yönünde teminat verememektedir. Bu beyanlar mevcut beklenti ve varsayımlara dayanmakta olup risk ve belirsizliklere tabiidir. Bu tür ileriye yönelik beyanların sonucunu etkileyebilecek çeşitli risk ve zorluklar hakkında bilgi edinmek için web sitemizdeki yatırımcı ilişkileri sayfasını ziyaret edebilir buradan finansal ve diğer raporlara ulaşabilirsiniz ve hisselerimizin işlem gördüğü borsaların düzenleyici otoriterlerinin web sitelerinde yer alan finansal ve diğer raporlara erişebilirsiniz. Takip eden ve bizi konu alan tüm yazılı ve sözlü ileriye dönük bildirimler, bütünde, bu uyarılar dahilinde yapılmaktadır.


Etiketler; #tcell
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.