Trabzon Tesise Ait Makine Ve Cihazlarını Sattı

TRABZON LİMAN İŞLETMECİLİĞİ A.Ş. tesis içerisindeki makine ve cihazları satıyor? Liman işletmelerinde kullanılmayan makine ve cihazları vadeli bir satış ile elinden çıkardı.

Trabzon Tesise Ait  Makine Ve Cihazlarını Sattı
09 Mayıs 2019 Perşembe 17:49

TRABZON LİMAN İŞLETMECİLİĞİ A.Ş. tesis içerisindeki makine ve cihazları satıyor?  Liman işletmelerinde kullanılmayan makine ve cihazları vadeli bir satış ile elinden çıkardı. İhraç edilecek makibe cihazların satış bedeli 2.391330 usd olarak belirlendi. Bu bedelde kullanılmayan cihazların bulunması işletmenin durma noktasına gelmiş olabileceği sorularını akıllara getiriyor. 

Şirket Tarafından KAP'a yapılan açıklama,

"Şirket aktifinde atıl durumda bulunan duran varlıkların likide edilmesi amacıyla, mevcut faaliyetlerde kullanılmayan 1.901.515 TL net bedelleaktifimizde kayıtlı olan Lıebherr LHM 550 mobil vinç ataçmanları ile 8 adet büro konteynerinin (değerleme raporu ile tespit edilen) toplam 2.391.330 $ bedelle ihraç edilmesine ve Gümrükler Genel Müdürlüğü nezdinde gerekli işlemlerin başlatılmasına Oy birliği ile karar verildi." denildi. 

     
     

Şirket Tarafından açıklanan  Satış bedelinin şirket sermayesi ve yapısına etkisi, 
"Toplam Satış Bedeli
2.391.330 $
     
     
İşlem Bedelinin Ortaklığın Yönetim Kurulu Karar Tarihinden Önceki Altı Aylık Günlük Düzeltilmiş Ağırlıklı Ortalama Fiyatların Aritmetik Ortalaması Baz Alınarak Hesaplanacak Şirket Değerine Olan Oranı (%)
%7,78
     
     
Satış Bedelinin Ortaklık Ödenmiş Sermayesine Oranı (%)
%70
     
     
Satış Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Mali Tablosundaki Aktif Toplamına Oranı (%)
%11,23
     
     
Satış Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Finansal Tablosundaki Maddi Duran Varlıkların Net Değerine Oranı (%)
%45,20
     
     
Satılan Duran Varlığın Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Finansal Tablosundaki Kayıtlı Değerinin Aktif Toplamına Oranı (%)
%6,69
     
     
İşlem Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Yıllık Finansal Tablolara Göre Oluşan Hasılat Tutarına Oranı (%)
%17,89"

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.