ŞİRKET HABERLERİNDEN ÖNE ÇIKAN HABER BAŞLIKLARI

16 Temmuz 2020 gündemde öne çıkan şirket haberleri

ŞİRKET HABERLERİNDEN ÖNE ÇIKAN HABER BAŞLIKLARI
Serkan Öztürk
Serkan Öztürk
16 Temmuz 2020 Perşembe 09:09

Akbank (AKBNK, Sınırlı Negatif): Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından; COVID 19 Etkilerinin Sınırlandırılması Hakkındaki Kurum talimatına aykırı işlem tesis edilmesi gerekçesiyle Bankaya 155,5mn TL idari para cezası uygulanmasına karar verilmiştir. Söz konusu idari para cezası yasal haklar saklı kalmak koşuluyla 5326 sayılı Kabahatler Kanunu'nun 17/6. maddesi gereğince %25 peşin ödeme indiriminden yararlanılarak ödenecektir. İdari para cezasının Bankanın finansal tabloları üzerinde önemli bir etkisi olmayacaktır.

Ford Otosan (FROTO, Nötr): Yıllık izin dolayısıyla Yeniköy ve Eskişehir Fabrikalarında 30 Temmuz - 13 Ağustos tarihleri arasında, Gölcük Fabrikasında ise 30 Temmuz - 15 Ağustos tarihleri arasında üretime ata verilecektir. Bu dönem zarfında fabrikalarda periyodik bakım çalışmaları gerçekleştirilecektir.

Ayrıca, Şirket tarafından Dünya Bankası Grubu bünyesindeki IFC (Uluslararası Finans Kurumu) ile önümüzdeki 4 yıl içinde gerçekleştirilmesi öngörülen araç geliştirme ve üretim tesislerinde verimlilik, kapasite, modernizasyon vb. yatırım harcamalarının finansmanı amacıyla en fazla 150mn USD'ye tekabül edecek tutarda EUR cinsinden kredi kullanımı için sözleşme imzalanmıştır. Kredi 2 yıl geri ödemesiz 6 yıl vadeli olup, anapara ve faiz ödemeleri 6ayda bir yapılacaktır. 15 Eylül 2020 tarihine kadar kullanılması planlanan kredinin banka masrafları hariç endikatif faiz oranı yıllık %2,15 olarak belirlenmiş olup, nihai faiz oranı kullanım tarihinde netleşecektir.


Karsan (KARSN, Nötr): Şirket, ABD Posta Servisi'nin Yeni Nesil Dağıtım Aracı Alım Süreci kapsamında üretim için fiyat teklif süresinin 14 Temmuz 2020 tarihine kadar uzatıldığını duyurmuştu. Söz konusu ihale kapsamında, Morgan Olson ile birlikte hazırlanan üretim için fiyat teklifi verilmiştir.

Türk Hava Yolları (THYAO, Sınırlı Negatif): Türk Hava Yolları'nın Haziran ayında yolcu sayısı bir önceki yılın aynı ayına göre %84,7 oranında azalarak, 1mn olurken, aynı dönemde iç hat yolcu sayısı %70,7, dış hat yolcu sayısı ise %95,4 oranında düşüş kaydetmiştir. Haziran ayında toplam yolcu doluluk oranı ise 2019'daki %80,5'den %67,7'ye gerilemiştir.

Haziran ayı verileriyle birlikte THY'nin 6A2020 toplam yolcu sayısı bir önceki yılın aynı dönemine göre %58,4 oranında azalarak 14,6mn olarak gerçekleşmiştir. Toplam yolcu doluluk oranı ise %80,1'den %75,5'e geriledi. 6A2020 yurtiçi yolcu sayısı %80,4 oranında azalırken, yurtdışı yolcu sayısı ise %74,8 oranında düşüş kaydetmiştir. Yurtiçi yolcu doluluk oranı 6A2020'de %80,4 olurken, yurtdışı yolcu doluluk oranı ise %74,8 olarak gerçekleşmiştir.


Demisaş Döküm (DMSAS): Şirket Yönetim Kurulu'nun almış olduğu karar çerçevesinde, yurtiçi ve yurtdışı müşterilerinden gelen geri bildirim ve sipariş durumlarına istinaden Bilecik İli Vezirhan Beldesinde bulunan fabrikada ikmal ve talaşlı imalat tesisleri hariç olmak üzere 16.07.2020-20.07.2020 tarihleri arasında döküm faaliyetlerinde üretime ara verileceği duyurulmuştur.

İndeks Bilgisayar (INDES): Şirket, dünyanın en büyük bilişim elektroniği ürünleri üreticilerinden LG Electronics Inc ("LG Electronics") ile LG markalı akıllı cep telefonlarının Telekom (TELCO) Operatör distribütörlerine dağıtımı ile ilgili olarak master (ana) distribütörlük sözleşmesi imzalamıştır. Şirket, LG ürünlerinin satışından yıllık 5mn doların üzerinde satış tutarı elde etmeyi hedeflemektedir.

Reysaş GYO (RYGYO): Şirket portföyünde bulunan Adana İli Seyhan İlçesi Sarıhamzalı Mahallesi üzerindeki 28.810,33 m2 arsa üzerinde bulunan 3.770 m2'lik deponun 360 m2'lik depolama alanı "Günaydın Hayvancılık Tavukçuluk Gıda Tarım Yemek Nakliye İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti.'ye 1 seneliğine kiraya verilmiştir. Kiraya verilen depodan 1 senede 15.000 TL+KDV gelir elde edilecektir.

Ücretsiz Borsa Dataları Kampanyasına katılmak için tıklayın

° AKBNK - Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından; COVID 19 Etkilerinin Sınırlandırılması Hakkındaki Kurum talimatına aykırı işlem tesis edilmesi gerekçesiyle Bankaya 155.500.000 TL idari para cezası uygulanmasına karar verilmiştir.Söz konusu idari para cezası yasal hakları saklı kalmak koşuluyla 5326 sayılı Kabahatler Kanunu'nun 17/6. maddesi gereğince %25 peşin ödeme indiriminden yararlanılarak ödenecektir.İdari para cezasının Banka finansal tabloları üzerinde önemli bir etkisi olmayacağı açıklanmıştır.
° AVGYO - Şirket portföyünde bulunan akaryakıt istasyonlarının kiraya verilmesine ilişkin talep toplama duyurusu
° BAYRK - Renkli Faylon Taban Üretim, TPU / E-TPU Taban Üretim, Sıfır Atık ve Hammadde Üretim ve Üretimde Kullanılacak Kalıpların Siparişi hakkında KAP'ta yer alan bildirim
° BRSAN - Şirket, 30 Ocak 2020 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformunda yapmış olduğu açıklamada da belirttiği üzere, Section 232 vergileri ile ilgili olarak ABD Ticaret Bakanlığı'na karşı açılmış 4 ayrı davaya müdahil olmuştur. ABD Uluslararası Ticaret Mahkemesi, bu davalardan biri olan "Transpacific Steel LLC v. United States" davasında 14 Temmuz tarihinde vermiş olduğu kararında, sadece bir ülke için vergilerin % 25'den % 50'ye artırılmasının kanuna aykırı olduğuna hükmetmiş ve ek alınan %25 oranındaki vergilerin iade edilmesine karar vermiştir. Davanın temyiz süreci açık olmakla birlikte kararın bu şekilde kesinleşmesi durumunda, şirketin ABD gümrük otoritesinden geri alacağı tutar 14 milyon Amerikan Doları seviyesinde olup, şirket gelişmeleri kamuoyuyla paylaşmaya devam edecektir.
° DMSAS - Şirket Yönetim Kurulu'nun almış olduğu karar çerçevesinde, yurtiçi ve yurtdışı müşterilerden gelen geri bildirim ve sipariş durumlarına istinaden Bilecik İli Vezirhan Beldesinde bulunan fabrikada ikmal ve talaşlı imalat tesisleri hariç olmak üzere 16.07.2020 - 20.07.2020 tarihleri arasında döküm faaliyetlerinde üretime ara verilecektir.
° EMNIS - Konkordato Tasdiki Hakkında KAP'ta yer alan bildirim
° EREGL - Şirket, 14 Temmuz günü gerçekleştirdiği Genel Kurul'da pay geri alım programını onaylamış olup ve Yönetim Kuruluna Yetki verdiğine yönelik ayrıntılı tüm açıklamaları KAP'ta paylaşmıştır.
° FORMT - Yoğun İş geliştirme ve Ar-ge çalışmaları neticesinde sonuçlandırdığı ve hızlı bir şekilde yatırımını tamamladığı masa, sandalye ve aksesuar grupları ile ilgili olarak, özellikle yurt dışı siparişleri pandemi sürecinin de normalleşmeye başlaması neticesinde hızla artmaya başlamış olup, bu kapsamda siparişleri zamanında yetiştirebilmek için istihdam edilmek üzere 250 ek personel alımı hedeflenmektedir. Bunu gerçekleştirmek için de bilbordlara ve reklam panolarına 250 kişi personel alımı ilanları verilmiştir.
° FROTO - Yıllık izin dolayısıyla Fabrikalarında belirtilen tarihler arasında üretime ara verilecektir. Bu dönem zarfında fabrikalarda periyodik bakım çalışmaları gerçekleştirilecektir. Fabrikalarda Üretime Ara Verilme Tarihi ve Üretime Başlangıç Tarihi: Gölcük Fabrikası 30 Temmuz 2020-15 Ağustos 2020; Yeniköy Fabrikası 30 Temmuz 2020-13 Ağustos 2020;Eskişehir Fabrikaları 30 Temmuz 2020-13 Ağustos 2020 olarak açıklanmıştır.
° FROTO - Şirket tarafından Dünya Bankası Grubu bünyesindeki IFC (Uluslararası Finans Kurumu) ile önümüzdeki 4 yıl içinde gerçekleştirilmesi öngörülen araç geliştirme ve üretim tesislerinde verimlilik, kapasite, modernizasyon vb. yatırım harcamalarının finansmanı amacıyla en fazla 150 milyon ABD Dolarına tekabül edecek tutarda Avro cinsinden kredi kullanımı için sözleşme imzalanmıştır. Kredi iki yıl geri ödemesiz altı yıl vadeli olup, anapara ve faiz ödemeleri altı ayda bir yapılacaktır. 15 Eylül 2020 tarihine kadar kullanılması planlanan kredinin banka masrafları hariç endikatif faiz oranı yıllık % 2,15 olarak belirlenmiş olup, nihai faiz oranı kullanım tarihinde netleşecektir.
° INDES - Şirket, dünyanın en büyük bilişim elektroniği ürünleri üreticilerinden LG Electronics Inc ("LG Electronics") ile LG markalı akıllı cep telefonlarının Telekom (TELCO) Operatör distribütörlerine dağıtımı ile ilgili olarak master (ana) distribütörlük sözleşmesi imzalanmıştır. Şirket LG ürünlerinin satışından yıllık 5 milyon doların üzerinde satış tutarı elde etmeyi hedeflemektedir.
° INFO - Bulgaristan'ın Sofya şehrinde kurulmuş olan Şirketin sermayesine %100 oranında iştirak ettiği Vaha Trade EOOD unvanlı Şirketin satılmasına,Şirket adına potansiyel alıcılarla yapılacak görüşmelerde ve satış sürecinde yapılacak iş ve işlemlerde Vaha Trade EOOD yetkilisi olan Myuslyumet Seyfıdın Yumer'in yetkilendirilmesine karar verilmiştir.
° INFO - Şirket bünyesinde sermaye piyasası faaliyetinde bulunmak üzere; ADANA ilinde; Adana İrtibat Bürosu açılmasına ve söz konusu irtibat bürosunun faaliyete hazır hale getirilmesine,Bu konuda gerekli izinlerin alınması için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuru yapılmasına karar verilmiştir.
° INFO - Şirket bünyesinde sermaye piyasası faaliyetinde bulunmak üzere; ANKARA ilinde; Söğütözü İrtibat Bürosu açılmasına ve söz konusu irtibat bürosunun faaliyete hazır hale getirilmesine,Bu konuda gerekli izinlerin alınması için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuru yapılmasına karar verilmiştir.
° KARSN - Şirket, ABD Posta Servisi'nin Yeni Nesil Dağıtım Aracı Alım Süreci kapsamında üretim için fiyat teklif süresinin 14 Temmuz 2020 tarihine kadar uzatıldığını, 11 Mayıs 2020 tarihli Özel Durum açıklaması ile duyurmuştu. Söz konusu ihale kapsamında, Morgan Olson ile birlikte hazırlanan üretim için fiyat teklifi verilmiş olup, gelişmeler kamuoyu ve yatırımcılar ile paylaşılacaktır.
° OZKGY - Emlak Konut GYO'nun 13.07.2020 tarihli 2020 Yarı Yıl Satışı Tamamlanmış (ön satışlar dahil) Bağımsız Bölümler Raporu konulu özel durum açıklamasında, Şirketin ortağı olduğu Özak-Yenigün-Ziylan Adi Ortaklığı tarafından İstanbul, Zeytinburnu'nda geliştirilen Büyükyalı projesinin ön satış rakamlarına ilişkin özet bilgi de yer almıştır. Raporda da yer aldığı üzere Büyükyalı projesinde 2020 yılının ilk yarısında 742.274.515,72 TL (KDV Hariç) değerinde 205 adet bağımsız bölümün ön satışı gerçekleştirilmiştir.
° RAYSG - Şirketin 2020 yılı Ocak-Haziran döneme ait denetimden geçmemiş, tahmini prim üretimi 728.073.266.- TL dir. Prim üretiminde bir önceki yılın aynı dönemine göre % 27,37 oranında artış meydana gelmiştir.
° RYGYO - Şirket portföyünde bulunan Adana İli Seyhan İlçesi Sarıhamzalı Mahallesi 12249 Ada 5 Parsel üzerindeki 28.810,33 m2 arsa üzerinde bulunan 3.770 m2'lik deponun 360 m2'lik depolama alanı "Günaydın Hayvancılık Tavukçuluk Gıda Tarım Yemek Nakliye İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti."ye 1 seneliğine kiraya verilmiştir. Kiraya verilen depodan 1 senede 15.000 TL+KDV gelir elde edilecektir.
° SANKO - Şirketin Genel Müdürü Sayın Mehmet Vedat BAŞSİMİTÇİ Yönetim Kuruluna vermiş olduğu dilekçe ile 14.07.2020 tarihinde emeklilik nedeniyle Genel Müdürlük görevinden istifa ettiğini bildirmiş olup, Sayın Mehmet Vedat BAŞSİMİTÇİ'nin istifasının kabulüne, boşalan Genel Müdürlük görevine; 14.07.2020 tarihi itibariyle Sayın Rezzan TOPAL'ın atanmasına, oy birliği ile karar verildi.
° SISE, ANACM, DENCM, TRKCM, SODA - Anadolu Cam Sanayii A.Ş., Denizli Cam Sanayii ve Ticaret A.Ş., Paşabahçe Cam Sanayii ve Ticaret A.Ş., Soda Sanayii A.Ş. ve Trakya Cam Sanayii A.Ş.'nin, Şirket tarafından devralınması suretiyle birleşmesi hususunda 27.04.2020 tarihinde SPK'ya sunulan başvuru belgelerinin revize edilmesi ile ilgili KAP'ta yer alan bildirim
° SISE, ANACM, DENCM, TRKCM, SODA - Şirketin Anadolu Cam, Denizli Cam , Paşabahçe Cam, Soda Sanayii ve Trakya Cam ile devralma suretiyle birleşmesine ilişkin esas sözleşme tadil metni hakkında (Güncelleme) KAP'ta yayınlanan paylaşım
° TCELL - Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. ile ilgili olarak IMTIS Holdings S.a.r.l. adına vekaleten Av. Begüm Durukan Özaydın tarafından Kuruluş gönderilen açıklama KAP'ta yer almaktadır.
° THYAO - Haziran 2020 Trafik Sonuçları;Ortaklığın Haziran 2020 dönemine ilişkin trafik sonuçları: Haziran 2019 döneminde 6,6 milyon olan toplam yolcu sayısı, 2020 yılının aynı döneminde 1,0 milyon olarak gerçekleşmiştir. Yolcu doluluk oranı Haziran 2020 döneminde %67,2 olarak gerçekleşmiştir. Taşınan Kargo-Posta, Haziran 2019 döneminde 123.890 ton iken, 2020 yılının aynı döneminde %5'lik azalışla 117.641 tona düşmüştür.
° TTRAK - Şirketin 01.01.2020 - 30.06.2020 hesap dönemine ilişkin finansal tablolarının 27 Temmuz 2020 tarihinde kamuya açıklanması planlanmaktadır.
° UFUK - Şirketin Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Reşat KARABIYIK'ın Genel Müdür olarak görevlendirilmesine karar verilmiştir.

PAY ALIM SATIM HABERLERİ
° BTCIM - Selin BAŞER 14.07.2020 tarihinde Batıçim Batı Anadolu Çimento Sanayii A.Ş. payları ile ilgili olarak 1.000 TL fiyattan 15 adet A Grubu, borsada işlem görmeyen hissenin, borsa dışından alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte Batıçim Batı Anadolu Çimento Sanayii A.Ş. sermayesindeki payları 14.07.2020 tarihi itibariyle % 1,0113086 ' dan % 1,0113169 'a çıkmıştır.
° BURCE - KÖMÜRCÜOĞLU İNŞ.SAN.VE TİC.A.Ş. 28.01.2020 - 13.07.2020 tarihinde BURÇELİK BURSA ÇELİK DÖKÜM SANAYİİ A.Ş. payları ile ilgili olarak 10,3 - 11,4 TL fiyat aralığından 45.064 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte BURÇELİK BURSA ÇELİK DÖKÜM SANAYİİ A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 13.07.2020 tarihi itibariyle %49,9766 sınırına ulaşmıştır.
° SKBNK - International Finance Corporation 10 Temmuz 2020 tarihinde Şekerbank Türk A.Ş. Payları ile ilgili olarak 1.48-1.60 TL fiyat aralığından ortalama 1.5358 fiyattan 29.527.462 toplam nominal tutarlı satış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlem ile birlikte şirket sermayesindeki payları ve oy hakları 10.07.2020 tarihi itibari ile %5 sınırının altına düşmüştür.

 
SERMAYE ARTIRIM HABERLERİ
° ULAS - Şirketin 50.000.000TL olan kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, sermayesinin tamamı iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle , %127,50 oranında artırılarak 11.157.000 TL'den 25.382.175 TL'sına çıkarılmasına yönelik gerekli onayın alınması amacıyla 13.07.2020 tarihinde Sermaye Piyasası Kuruluna başvuru yapılmıştır.
° BORSA İSTANBUL A.Ş. SERVE - Payları Yakın İzleme Pazarı'nda işlem gören Serve Film Prodüksiyon Eğlence A.Ş.'nin (Şirket) 11.559.492,45 TL olan sermayesinin 13.430.240,75 TL'ye artırılması dolayısı ile ihraç edilecek toplam 1.870.748,30 TL nominal değerli payların Veysi Kaynak'a tahsisli olarak satışı, İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (Alıcı ve Satıcı Üye) aracılığıyla toptan alış satış işlemleri kapsamında 17/07/2020 tarihinde 1 TL nominal değerli pay için 5,88 TL fiyatla gerçekleştirilecektir. Söz konusu işlemde nakit ve menkul kıymet takası MKK ve Takasbank A.Ş. dışında yapılacaktır
° FRIGO - Şirket çıkarılmış sermayesinin , 25.000.000.-TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, 5.100.000.-TL artırılarak, 6.000.000.-TL'dan 11.100.000.-TL'na çıkarılmasına, Artırılan 5.100.000.-TL'nın tamamının, 03.07.2020 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul toplantısında pay sahiplerce onaylanan 2019 yılına ilişkin kar dağıtım önerisi doğrultusunda, 2019 yılı dağıtılabilir karından karşılanmasına, Yapılacak bu sermaye artırımda kullanılacak olan 5.100.000.-TL tutarındaki 2019 yılı karının, bedelsiz pay olarak pay sahiplerine payları oranında (% 85) dağıtılmasına,Bedelsiz olarak dağıtılacak payların şirket pay sahiplerine Sermaye Piyasası Kurulu'nun Kaydileştirme ile ilgili düzenlemeleri ve Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş.'nin Genel Mektupları Çerçevesinde kaydi pay olarak dağıtılmasına, Bu işlemlerle ilgili olarak Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ,Borsa İstanbul A.Ş. (BİST),Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. (MKK), IMKB Takas ve Saklama Bankası A.Ş.(TAKASBANK) ve diğer resmi ve özel kuruluşlar nezdinde gerekli başvuruların yapılmasına ve sermaye artırımının gerektirdiği işlemlerin SPK tebliğleri ve diğer mevzuat çerçevesinde tamamlanmasına, bu işlemlerin yürütülmesi için Ali Haydar Güçlü ve Hüsnü Hakan Güner'in görevlendirilmesine oy birliği ile karar vermiştir.
° MEGAP - Sermaye Piyasası Kurulu'nun ("SPK") 10.07.2020 tarih ve 29833736-105.01.01.01 - E.7052 sayılı yazısıyla ile, Şirketin çıkarılmış sermayesinin tamamı bedelli olarak 13.221.450,25 TL'den 26.442.900,50 TL'ye çıkarılması nedeniyle ihraç edilecek 13.221.450,25 TL nominal değerli paylara ilişkin izahnamenin onaylandığı Şirkete bildirilmiştir. (Arttırılacak sermayeyi temsilen tüm payların satılması sonrasında,sermaye artırımı sonrasında oluşacak 0,50 TL tutarındaki küsüratın düzeltilmesi kapsamında,Şirket ortağı Eda ÖZHAN 0,50 TL'nin şahsına ait paylardan düşülmesini kabul etmekte ve bu kapsamda 0,50 TL'lik pay hakkında feragat etmektedir.) Pay sahiplerinin, ellerindeki payların %100'ü oranında yeni pay alma hakları bulunmaktadır.Yeni pay alma hakları (rüçhan hakları), izahnamede belirtilen esaslara uygun olarak, 17.07.2020 ile 05.08.2020 tarihleri arasında 15 gün süreyle kullandırılacaktır.Yeni pay alma haklarının (rüçhan haklarının) kullanımında, bir payın nominal değeri, 1 Türk Lirası olup, 1 lot (1 adet) pay 1,00 Türk Lirasından satışa arz edilecektir.


TEMETTÜ HABERLERİ
Dağıtım Tarihi Temettü Ödemeye Kalan Gün Şirket Brüt (TL) Net (TL) Temettü Verimi Dağıtım Tarihi Kapanış Temettü Düşülmüş Baz Fiyat
16.07.2020 0 ISDMR 0,1800 0,1530 2,43% BUGÜN 7,40 7,22

GENEL KURUL HABERLERİ
BİST Kodu Genel Kurul Tarihi Saat Adres Genel Kurula Kalan Gün
AKSEN 16.07.2020 10:30 RÜZGARLIBAHÇE MAH. ÖZALP ÇIKMAZI NO:10 34805 KAVACIK/BEYKOZ/İSTANBUL BUGÜN
IDGYO 16.07.2020 14:30 Kısıklı Mahallesi, Hanımseti Sokak, No:38 Kat:3 Ofis:6 Üsküdar/İSTANBUL BUGÜN
MAVI 16.07.2020 14:00 Sultan Selim Mahallesi, Eski Büyükdere Caddesi, No:53, 34418 Kağıthane-İstanbul BUGÜN
SOKM 16.07.2020 14:00 Kısıklı Mahallesi Hanımseti Sok. No:35 B-1 Üsküdar/İstanbul BUGÜN

A1 CAPİTAL / ZİRAAT YATIRIM 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.