Şirket haberleri 16 Ekim

16 Ekim şirket haberleri

Şirket haberleri 16 Ekim
Serkan Öztürk
Serkan Öztürk
16 Ekim 2019 Çarşamba 11:12

·

THYAO

THYAO pazar koşullarına bağlı olarak, Kanada’nın Vancouver kentine tarifeli seferler başlatılmasına karar verildiği açıklanmıştır

·

GARFA

Yönetim Kurulu Başkanı Ali Fuat Erbil’in 15/10/2019 tarihi itibari ile istifaen Yönetim Kurulu üyeliği görevinden ayrılması ile boşalan yönetim kurulu üyeliğine Recep Baştuğ’un, bakiye müddeti tamamlamak ve yapılacak ilk Genel Kurul’un onayına sunulmak üzere Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilmesine karar verildiği açıklandı.

·

TTRAK

Şirketin 01.01.2019 – 30.09.2019 ara hesap dönemine ilişkin finansal raporlarını 25 Ekim 2019 tarihinde kamuya açıklanması planlanmaktadır.

·

KOCFN

Yurtiçinde halka arz edilmeksizin,675 Milyon TL’ye kadar tahvil ihraç başvurusu için yönetim kurulu kararı alındığı açıklandı.

·

PGSUS

12.09.2019 tarihli Yönetim Kurulu kararına istinaden aynı tarih itibarıyla Şirketin Kırgızistan’da halihazırda yalnız iç hat tarifeli yolcu taşımacılığı alanında faaliyet gösteren bağlı şirketi Air Manas Air Company LLC’deki %49 iştirak payının tamamının Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteren AviaTrade Corp. LP’ye satışı için anlaşma sağlandığı, Air Manas’ın Şirket tarafından tam konsolidasyona tabi olması nedeniyle işlemin Şirket faaliyetlerine ve faaliyet sonuçlarıa herhangi önemli bir etkisi bulunmasının beklenmediği ve pay devrinin Kırgızistan’da yetkili merciler nezdinde tescil işlemlerinin tamamlanması ile sonuçlanacağı 12.09.2019 tarihli Özel Durum Açıklaması ile açıklanmıştı. Pay devri ve tescil işlemleri 14.10.2019 tarihi itibarıyla tamamlandığı ve tescil belgesi 15.10.2019 tarihinde teslim alındığı açıklanmıştır

·

SANKO

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında SANKO.E payları 16/10/2019 tarihinden (seans başından) itibaren 30/10/2019 tarihine (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

·

BOYP

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında, BOYP.E payları 16/10/2019 tarihli işlemlerden (seans başından) 30/10/2019 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecektir.
VBTS kapsamında BOYP.E paylarında uygulanmakta olan açığa satış ve kredili işlem yasağı ve brüt takas uygulaması ise tek fiyat işlem yöntemi ile birlikte 30/10/2019 tarihine (seans sonuna) kadar devam edecektir.

·

AKBNK
HALKB
GARAN
ISCTR
TSKB
VAKBN
YKBNK

Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürlüğünce, BIST30 Endeksi dahilinde olan Akbank T.A.Ş. (AKBNK.E), Türkiye Garanti Bankası A.Ş. (GARAN.E), Türkiye Halk Bankası A.Ş. (HALKB.E), Türkiye İş Bankası A.Ş. C grubu (ISCTR.E), Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. (TSKB.E), Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. (VAKBN.E), Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. (YKBNK.E) paylarında 16/10/2019 tarihinden itibaren geçici olarak açığa satış yasağı getirilmiştir.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.