SERVET GYO'DAN, SPK'YA ya BİRLEŞME BAŞVURSU

Payları Borsa İstanbul'da işlem gören Servet Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (SRVGY), bir iştirakiyle birleşmek için SPK'ya başvurdu.

SERVET GYO'DAN, SPK'YA ya BİRLEŞME BAŞVURSU
Serkan Öztürk
Serkan Öztürk
15 Kasım 2019 Cuma 18:48

Konuyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yer alan bilgilere göre Servet GYO, yüzde 100 oranında iştiraki olan Deks Yatırım A.Ş'nin  sahip olduğu tüm varlık ve yükümlülüklerin bir bütün halinde kayıtlı değerleri üzerinden devralınarak yapılacak kolaylaştırılmış usulüdeki birleşme işlemi için Kurul'a bugün (15 Kasım 2019) başvuruda bulundu.

EK AÇIKLAMA 

Şirketimizin, Yönetim Kurulu şirket merkez adresinde toplanarak;

- 5520 sayılı Kurumlar Vergisi Kanunu'nun 19 ve 20. maddeleri, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu'nun ("TTK") ilgili hükümleri ve SPK'nın II-23.2 sayılı Birleşme ve Bölünme Tebliği ("Tebliğ") çerçevesinde, Deks Yatırım A.Ş.'nin ("Deks") sahip olduğu tüm varlık ve yükümlülüklerin bir bütün halinde kayıtlı değerleri üzerinden devralınarak tasfiyesiz infisahı suretiyle, Şirketimizin Deks Yatırım A.Ş. ile birleşmesine,

- Deks Yatırım A.Ş.' nin sermayesinin temsil eden payların ve oy haklarının tamamının halihazırda Şirketimize ait olması ve Şirketimizin sermayesinde bir değişiklik meydana gelmeyecek olması nedeniyle, Türk Ticaret Kanunu'nun 155 ve 156. maddeleri ile Tebliğ'in 13. maddesi kapsamında; Birleşme işleminin kolaylaştırılmış şekilde yapılmasına,

Bu işlemlerle ilgili, Sermaye Piyasası Kurulu'ndan ve ilgili diğer kurumlardan izin alınmasına katılanların oybirliği ile karar vermiştir.

Buna kapsamda, ekte yer alan evraklarla 15.11.2019 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu' na gerekli başvuru yapılmıştır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.