Rıza,Elindeki Hisseler ile Şirketlerini Fonladı

Rıza Kutlu Işık kendisine ait şirketlerin birbirleri arasında olan mali yükümlülüklerini lot satarak kapattı. Şirketleri kendi arasında fonladı.

Rıza,Elindeki Hisseler ile Şirketlerini Fonladı
19 Mart 2019 Salı 17:23

Rıza Kutlu Işık kendisine ait şirketlerin birbirleri arasında olan mali yükümlülüklerini lot satarak kapattı. Şirketleri kendi arasında fonladı. 

KAmu Aydınlatma Plarformuna yapılan açıklamalar şu şekilde;

""Şirketimizin Işıklar Holding A.Ş.’den olan alacağına mahsuben Borsa İstanbul A.Ş.’nin Toptan Alış ve Satış İşlemlerine İlişkin Prosedür m. 7.1’de payları Borsa’da işlem gören ortaklıkların dahil oldukları aynı grup içerisinde ve grup içi ortaklar arasında yapılacak pay alış veya satışlarına ilişkin işlemlerde baz alınabilecek fiyat olan geçmiş 10 iş günü boyunca oluşmuş ağırlıklı ortalama fiyatların ortalaması alınarak beher değeri 5,0656 TL olarak hesaplanan 5.000.000 adet Niğbaş Niğde Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş. payının Işıklar Holding A.Ş.’den satın alınmasına Yönetim Kurulumuz tarafından karar verilmiştir. Söz konusu alış öncesinde %0 olan Niğbaş sermayesindeki payımız, alış sonrasında %9,26’ya yükselmiştir.

Şirketimizin Özışık İnşaat ve Enerji A.Ş. (Özışık)’ne olan borcuna mahsuben Şirketimiz aktifindeki Niğbaş Niğde Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Niğbaş) paylarından Borsa İstanbul A.Ş.’nin Toptan Alış ve Satış İşlemlerine İlişkin Prosedür m. 7.1’de payları Borsa’da işlem gören ortaklıkların dahil oldukları aynı grup içerisinde ve grup içi ortaklar arasında yapılacak pay alış veya satışlarına ilişkin işlemlerde baz alınabilecek fiyat olan geçmiş 10 iş günü boyunca oluşmuş ağırlıklı ortalama fiyatların ortalaması alınarak beher değeri 5,0656 TL olarak hesaplanan 5.000.000 adet Niğbaş payının Özışık’a satılmasına Yönetim Kurulumuz tarafından karar verilmiştir. Söz konusu satış öncesinde %58,34 olan Niğbaş sermayesindeki payımız, satış sonrasında %49,08 oranına düşmüştür.""

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.