Your SEO optimized title

Otokar Tayland Bankok'ta Türkiye'yi Temsil Edecek

Otokar Bankok'ta yapılacak olan savunma sanayi ve güvenlik fuarında.

Otokar Tayland Bankok'ta Türkiye'yi Temsil Edecek
06 Kasım 2017 Pazartesi 12:27

Savunma sanayinde Türkiye'nin daha güçlü bir ülke olmasına katkıda bulunan Otokar Tayland Bankok'ta geliştirmiş olduğu projeleri tanıtarak Türkiye'nin geldiği noktayı sergileyecek.

Türkiye’nin en büyük kara sistemleri üreticisi Otokar, 6-9 Kasım tarihleri arasında Tayland Bankok’ta düzenlenecek savunma sanayi ve güvenlik fuarı “Defense & Security 2017″ye katılıyor. Bölgenin en büyük savunma etkinliklerinden biri olan fuarda Otokar, Türkiye’nin kara sistemlerindeki gücünü ve kabiliyetlerini anlatacak.

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, Türk savunma sanayisini yurtdışında başarıyla temsil etmeye devam ediyor. Mühendislik gücü, üstün tasarım ve test kabiliyetleri, üretim deneyimi ile dünya savunma sanayii sektöründeki konumunu her geçen gün güçlendiren Otokar, 6-9 Kasım tarihleri aradaın Tayland’da gerçekleştirilecek “Defense & Security 2017” Fuarı’nda yerini alıyor. Bölgenin en büyük fuarlarından biri olan etkinliğe 50 farklı ülkeden 400’ün üzerinde firma katılıyor. “İşbirliğinin Gücü (Power of Partnership)” temalı fuarda Otokar, ürünlerini tanıtarak kabiliyetleri hakkında kullanıcılara bilgi verecek.

Son 10 yılda cirosunun yüzde 4’ünü araştırma ve geliştirmeye ayıran, fikri mülkiyet hakları kendisine ait savunma sanayii ürünleri ile 5 kıtada, 30’u aşkın ülkede hizmet veren Otokar’ın uluslararası pazarlardaki gücünü her geçen gün artırdığını söyleyen Genel Müdür Serdar Görgüç: “Ülkemizin savunma sanayiindeki başarısına katkı sağlamaktan, milli sanayinin gelişiminin bir parçası olmaktan; savunma sanayiinde artık sadece ürünlerimizle değil; global ölçekteki bilgi birikimimiz, mühendisliğimiz, Ar-Ge ve teknoloji transferi kabiliyetlerimizle de ön plana çıkmaktan gurur duyuyoruz. Uluslararası fuarları, mevcut ve potansiyel kullanıcılarımızla biraraya gelmek için birer fırsat olarak değerlendiriyoruz. Asya bölgesi de hedef pazarlarımız arasında yer alıyor ve bölgede aktif olarak hizmet veren URAL, COBRA gibi farklı tiplerde zırhlı araçlarımız var. Mevcut kullanıcılarımızın envanterinde yer alan Otokar araçlarını farklı tipteki araçlarla genişletmek ve yeni kullanıcılarlla ortak üretim, teknoloji transferi gibi farklı seçenekler de dahil olmak üzere birlikte çalışma fırsatları yaratmayı hedefliyoruz. Bu nedenle Tayland’daki bu fuar bizim için önem taşıyor.”

Otokar’ı farklılaştıran unsurlara da dikkat çeken Görgüç, şunları söyledi: “Kullanıcı odaklı yaklaşımımız, ihtiyaç ve beklentilere en kısa sürede esnek üretim kabiliyetimiz ile cevap verebilme becerimiz, global arenada Otokar’ı farklılaştıran unsurlar olarak öne çıkıyor. Dünya çapındaki 50’den fazla kullanıcımızın geri bildirimleri, araçlarımızın performansları yeni kullanıcılar için referans oluyor.”

Görgüç, Altay seri üretim hakkında da gelişmeleri paylaştı: “Otokar, 50 yılı aşkın deneyimi ve kabiliyetleriyle bugüne kadar aldığı tüm görevlerden alnının akıyla çıktı. Dönem-1’de ana yüklenicisi olduğumuz milli ana muharebe tankı Altay’ı başarıyla tasarladık ve geliştirdik. Bu süreçte yaptığımız yatırım, elde edinilen deneyim ve güçlenen Ar-Ge kabiliyetlerimiz, Otokar’ın savunma sanayiindeki konumuuna stratejik bir ivme kazandırdı. Seri üretim ihale süreci için gerekli hazırlıklarımızı yapıyoruz. Altay’ın üretimi, ihracatı ve ülkemizin savunma sanayii kabiliyetlerinin güçlenmesi için tüm yetkinliklere sahip milli bir şirket olarak göreve hazırız. Temennimiz Altay tankının bir an önce Türk Silahlı Kuvvetleri’nde göreve başlaması yönündedir.”

OTOKAR HAKKINDA
1963 yılında kurulan, fikri mülkiyet hakları kendisine ait ürünlerle faaliyet gösteren Otokar, kendi teknoloji, tasarım ve uygulamaları ile müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun özel çözümler sunmaktadır. Koç Topluluğu bünyesinde yer alan Otokar, bugün savunma sanayii alanında Türkiye’nin en büyük özel sermayeli savunma sanayii kuruluşu ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin lider kara araçları tedarikçisi konumundadır. Savunma sanayiinde 60 tona kadar çeşitli tiplerde 4×4, 6×6, 8×8 taktik tekerlekli zırhlı araçlar ve paletli zırhlı araçlar ile kule sistemleri tasarlayıp üretmektedir. Otokar, aynı zamanda Türkiye’nin ana muharebe tankı ALTAY’ın ana yüklenicisi konumundadır.


Etiketler; #otokar #otkar

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.