O Şirketde Toplu İşten Çıkarma (Lokavt) Kararı

ORMA ORMAN MAHSULLERİ İNTEGRE SANAYİ VE TİCARET A.Ş. sendikalar ile yapılan görüşmelerin herhangi bir sonuca ulaşmaması sebebiyle Lokavt kararı aldı. İşçi sendikasının grev kararı sonrası iş veren sendikası lokavt kararı aldı.

O Şirketde Toplu İşten Çıkarma (Lokavt) Kararı
11 Mart 2019 Pazartesi 14:49

ORMA ORMAN MAHSULLERİ İNTEGRE SANAYİ VE TİCARET A.Ş. sendikalar ile yapılan görüşmelerin herhangi bir sonuca ulaşmaması sebebiyle Lokavt kararı aldı.  İşçi sendikasının grev kararı sonrası iş veren sendikası lokavt kararı aldı. 

Şirket tarafından Kamu Aydınlatma platformuna yapılan özel durum açıklaması aşağıdaki gibidir.
 

""Üyesi olduğumuz Türkiye Ağaç ve Kağıt Sanayii İşverenleri Sendikası ile Türkiye Ağaç ve Kağıt Sanayii İşçileri Sendikası (Ağaç-iş) arasında Şirketimiz adına devam etmekte olan Toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin anlaşmazlık ile sonuçlanması nedeniyle Ağaç-iş Sendikası tarafından grev kararı alınarak tebliğ edilmesi üzerine, Türkiye Ağaç ve KağıtSanayii İşverenleri Sendikası tarafından da lokavt kararı alınmış ve tebliğ edilmiştir.  ""

    

Görüşmeler halen devam etmekte olup, gelişmelerden kamuoyu haberdar edilecektir."

Orma hisseleri geçen haftadan bu yana yüzde 6  değer kaybediyordu.

""Lokavt Nedir
İşyerinde faaliyetin tamamen durmasına neden olacak tarzda, işverenin kendi kararıyla veya üyesi olduğu işveren sendikasının verdiği karara uyarak, işçilerin topluca işten uzaklaştırılmasına lokavt denir. 

Lokavt ne zaman ilan edilebilir?
Patron sendikası (örneğin MESS) veya sendika üyesi olmayan patron, grev kararının kendisine tebliğinden itibaren altmış gün içinde lokavt kararı alabilir ve bu süre içerisinde altı iş günü önceden karşı tarafa bildirilecek tarihte uygulamaya koyabilir.""

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.