Konya Çimento,Niyet Mektubu İmzaladı

Konya Çimento ortaklık için masaya oturdu.

Konya Çimento,Niyet Mektubu İmzaladı
03 Eylül 2018 Pazartesi 14:55

Konya Çimento ,Bikiltaş Enerji Petrol Madencilik İnşaat Anonim Şirketi ile %50 ortak olmak için görüşmelere başladı. 

Konya Çimento Sanayii A.Ş.'nin (KONYA) KAP'a yaptığı açıklama ;

Şirketimiz tarafından çimento üretimi, satışı ve pazarlaması alanlarında faaliyette bulunmak üzere inşası devam eden Argıthanı, Ilgın, Konya adresinde 227,890.405 m2 büyüklüğündeki alanda yer alan çimento tesisinin tüm haklarına sahip olan Bikiltaş Enerji Petrol Madencilik İnşaat Anonim Şirketi'nin ("Bikiltaş") sermayesinin %50'sini temsil eden paylarının Şirketimiz (veya Şirketimiz tarafından tayin edilecek bir kuruluş) tarafından sermaye artırımı yolu ile devralınması suretiyle bir ortaklığa gidilmesi için ("Planlanan işlem") gerekli görüşmeler başlatılmış olup, bu kapsamda Bikiltaş'ın mevcut pay sahipleri Ramazan Biberci, Bülent Biberci, Biberci Madencilik Makina Enerji Petrol Turizm San. ve Tic. Ltd. Şti ve Biberci İnşaat Nakliye Petrol Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. ile 03/09/2018 tarihinde bağlayıcı olmayan bir niyet mektubu imzalamıştır.

Görüşmeler henüz başlangıç aşamasında olup, görüşmelerin nasıl sonuçlanacağı belli değildir, Bikiltaş ile ilgili ön inceleme süreci yürütülmektedir. Tarafların Planlanan İşlem'in hüküm ve koşullarında kesin mutabakata varmaları halinde, Planlanan işlem Rekabet Kurulu'nun, Maden İşleri Gelen Müdürlüğü'nün ve diğer bazı resmi kamu kurum ve kuruluşlarının inceleme ve onayına tabidir ve bu kapsamda gerekli ön incelemeler başlatılacaktır.

Şirketimiz, Planlanan İşleme ilişkin müzakerelerin olumlu şekilde tamamlanması halinde, Bikiltaş'ın borçtan ari olması ve Planlanan İşlem'e ilişkin taraflar arasında belirlenen diğer tüm şartların usulüne uygun yerine getirilmesi kaydıyla, Planlanan İşlem kapsamında Bikiltaş'a emisyon primli sermaye artırımı için 70.000.000 TL ve 5.454.545,45 Avro'nun (Planlanan İşlem'le ilgili bağlayıcı şekilde anlaşmaya varılması halinde pay alım, satım ve iştirak sözleşmesinin imza tarihi itibariyle Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından açıklanan gösterge Avro döviz satış kurunun üzerinden TL olarak tespit edilecektir) toplamına denk gelen ve taraflar arasındaki nihai sözleşmelerin imza tarihi itibariyle TL olarak hesaplanacak tutarı ödemek suretiyle Bikiltaş'ın paylarının %50'sine sahip olacaktır ve ayrıca Planlanan İşlem ile eş zamanlı olarak Bikiltaş'ın ileriye yönelik finansman ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Şirketimiz ve Bikiltaş mevcut pay sahipleri tarafından eşit surette (%50-50) karşılanacak şekilde Bikiltaş'ta ek 15.000.000 TL ila 30.000.000TL arasında sermaye artırımı gerçekleştirecektir.

Konuya ilişkin somut gelişmeler Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yatırımcılarımıza ayrıca duyurulacaktır.


Etiketler; #konya
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.