Kartonsan Yatırım Teşvik Belgesini Revize Ettirecek

Kartonsan Yatırım Teşvik Belgesini Revize Ettirecek
07 Eylül 2018 Cuma 17:22

Kartonsan yatırım teşvik belgesi başvurusunda yapılan yazım yanlışından dolayı hatanın düzeltilmesi amacıyla Teşvik Uygulama Genel Müdürlüğü'ne başvuru da bulunacak.

Kartonsan Karton Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KARTN) tarafından KAP'a yapılan açıklama ;

Şirketimizin, üretim tesisinin modernizasyonunu sağlamak ve tesisin idamesine yönelik yapılması gereken bazı yatırım projelerinin teşvik belgesine bağlanması amacıyla, Teşvik Uygulama Genel Müdürlüğü'ne yaptığı başvuru neticesinde 08.06.2018 Tarih ve A137821 sayılı 3 Yıl süreli teşvik belgesi düzenlenmiştir. Söz konusu Yatırım Teşvik Belgesi kapsamı yatırım projeleri kapasite artışı sağlamayacak, modernizasyon ve verimlilik amaçlı projeler olup, yatırım teşvik belgesi süresi içerisinde gerçekleştirilmesi planlanan projelerden oluşmaktadır.

Yatırım teşvik belgesinde yer alan yatırımların toplam tutarı sehven 180.000.000 TL olarak belirlenmiş olup, başvuru sırasında yapılan yanlış yazım sebebiyle yatırımların toplam tutarının hatalı olduğu anlaşılmıştır. Şirketimiz söz konusu hatanın düzeltilmesi amacıyla Teşvik Uygulama Genel Müdürlüğü'ne başvuru da bulunacaktır.

Yatırım teşvik belgesinin revize edilmesi sonucunda; Teşvik belgesi süresi kapsamında (3 yıllık sürede) yapılacak yatırımların yaklaşık 14.300.000 USD ‘lik kısmı ithalat yoluyla, 43.000.000 TL'lik kısmı ise iç piyasadan temin edilmesi planlanmaktadır.

Yatırımların tamamı öz kaynaklardan karşılanacak olup, herhangi bir kredi kullanımı öngörülmemektedir. Yatırım teşvik belgesinde şirketimize gerçekleşecek yatırım üzerinden % 15 Yatırıma katkı oranı ve % 50 Kurumlar Vergisi indirimi, Katma Değer Vergisi istisnası ve Gümrük Vergisi istisnası sağlanmış olup, belgenin revizesi sonucunda söz konusu desteklerde herhangi bir değişiklik olmayacağı düşünülmektedir.

Teşvik belgesinin revize edilerek onaylanması halinde kesinleşen tutarlar kamuoyuna ayrıca açıklanacaktır.


Etiketler; #kartn
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.