İş GYO,En Prestij'li Sertifika'yı Almaya Hak Kazandı

İş GYO,En Prestij'li Sertifika'yı Almaya Hak Kazandı
03 Ağustos 2018 Cuma 09:47

İş GYO Manzara Adalar projesinin ofis blokları, dünyanın en önemli yeşil bina sertifikalarından biri olarak kabul edilen "LEED Platinum" (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) ile ödüllendirildi.

 İş GYO Manzara Adalar projesinin ofis blokları, dünyanın en önemli yeşil bina sertifikalarından biri olarak kabul edilen "LEED Platinum" (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) ile ödüllendirildi. Türkiye'de "Core&Shell" kategorisinde LEED Platinum alabilen sadece 8 proje bulunuyor.

Manzara Adalar'ın iki ofis bloğunun doğaya, ekosisteme duyarlılığı ve yüksek çevreci performansı ile Amerikan Çevre Dostu Binalar Konseyi tarafından tescillenerek "Core&Shell" kategorisinde LEED Platinum (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) Sertifikası almaya hak kazanmasını değerlendiren İş GYO Genel Müdürü Hasan Kimya Bolat, konuyla ilgili şu yorumları yapıyor:

Doğaya uyumlu, ekosisteme duyarlı projeler

"İş GYO olarak sürdürülebilir bir gelecek için sosyal ve çevresel sorumlulukların bilinciyle doğaya uyumlu ve ekosisteme duyarlı projeler geliştiriyoruz. Ülkemizde hızlı bir kentleşme yaşanmakta ve kentler sonsuz geçim kaynakları sunan bir oluşuma dönüşüyor; ancak sürdürülebilir olmaları bulundukları ortama ve çevresine nasıl uyum sağladıkleri ile de orantılı. Bugün şehirciliğe insanların yaşamaktan keyif alacağı doğayla bütünleşik yeşil binalar, çalışabileceği güvenli ortamlar, hayatını kolaylaştırabilecek akıllı teknolojiler yön veriyor. Metropollerde yaşanan yeşil alan sıkıntısı ve azlığı, hızlıca artan ve insan sağlığına ciddi zararlar verecek düzeye ulaşan hava kirliliği gayrimenkul geliştiricilerinin yeşil binalara yönelmesine sebep oluyor. Yeşil binalar ve bu binaların oluşturduğu yeşil kentler sürdürülebilir alanların oluşturulmasında büyük önem teşkil ediyor. Geleceğin kentleri olarak nitelendirilen bu kentlerin yapımına birçok ülkede başlanmış durumda. Yeşil yapılaşma hareketi insanlarla gezegenimiz arasında yeni bir ilişki türüne kılavuzluk yapıyor. Bir yandan yaşamm kalitemiz ve refahımız yükselirken, ülkemizin doğal kaynaklarını, benzersiz biyoçeşitliliğimizi koruma yönünde toplumsal farkındalığımızın artmasının ve doğa-insan ilişkisinin yeniden şekillenmesinin son derece önemli olduğuna inanıyorum."

Dünyanın en prestijli sertifikası

"Kartal'daki karma projemiz Manzara Adalar'ın iki ofis bloğu doğaya, ekosisteme duyarlılığı ve yüksek çevreci performansı ile Amerikan Çevre Dostu Binalar Konseyi tarafından tescillendi ve 'Core&Shell' kategorisinde LEED Platinum (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) Sertifikası almaya hak kazandı. Dünyanın en prestijli yeşil bina sertifikası olarak bilinen LEED Platinum Sertifikası; arazinin sürdürülebilirliği, su verimliliği, enerji verimliliği, iç mekan ya-

şam kalitesi, inovasyon ve son olarak eklenen yerel önem kriterlerine göre mimari yapıları değerlendiriyor. İş GYO Manzara Adalar projesinin ofis blokları toplam 81 puan alarak yeşil bina sertifikasına layık görüldü. Dünya genelinde 'Core&Shell' kategoorisinde LEED Platinum sertifikasına sahip 394 adet proje bulunuyorken, Türkiye'de bu sayı sadece 8."

36.724 m2 arsa üzerinde gerçekleştirilen ve 220 milyon dolar proje değeri olan Manzara Adalar projesi Marmara Denizi ve Adalar manzarasına nazır İstanbul'un eşsiz noktalarından birinde konumlanıyor. İş GYO Genel Müdürü Hasan Kimya Bolat,"Proje, lokasyon itibarıyla arz ettiği yüksek yatırım değerinin yanı sıra, hayallerden ilham alarak İstanbul'un kalbinde huzurlu bir hayatın kapılarını açtı. Manzara Adalar projesinde stüdyodan 5+1'e kadar değişen konut tipleri, ofis ve ticari nitelikli kullanılabilir alanlardan oluşan farklı seçenekler mevcut" diyor.


Etiketler; #isgyo
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.