Hedeflenen Fiyatı 10.75 TL olan hisseler

Bu yıl için hedef hisse fiyatlarını belirlemiş olan şirket verilerinin detayları haberimizde...

Hedeflenen Fiyatı 10.75 TL olan hisseler
02 Ekim 2017 Pazartesi 17:05

Atilla Esen/TEB Yatırım Gen. Müd. Yat. Mer. Direktörü  yaptığı açıklamaya göre, "Geçen hafta piyasalar, zayıf ve satıcılı bir seyir izledi. Özellikle yurtiçinde açıklanan Orta Vadeli Program'da (OVP) finans kurumlarına uygulanan kurumlar vergisinin yüzde 20 seviyesinden yüzde 22[ye yükseleceği haberi, ilk etapta bankacılık sektörüne satış getirdi. Ancak ilgili programda dağıtılmayan kurum kârlarına uygulanması beklenen yüzde İlik verginin borsadaki şirketleri daha fazla kâr dağıtmaya teşvik edebileceği algısı da tepki atımları sağladı. Bu hafta yurtiçinde eylül ayı enflasyonu, yurtdışında ise ABD tarım dışı istihdam verisi önem arz edecek. Dolar kurunda 3,60 TL üzerine çıkılması, olumsuz algıyı artırabilir. 3,55 TL seviyesinin altı ise moral verebilir. Endekste 100.000 seviyesi psikolojik önemli destek, 103.300-105.000 direnç konumunda." 

Doğuş Otomotiv

Doğuş Otomotiv' in net karı 2017' nin 2. çeyreğinde, 2016' ya göre kıyasla yüzde 37 düşerek 41 milyon lirayı buldu. Konu ile ilgili Mehmet Akif Daşıran/Yatırım Finansman Araştırma Müdürü şu yorumda bulundu, 

"Doğuş Otomotiv'in 2017 yılı ikinci çeyrekte net kârı, 2016 yılı ikinci çeyreğe göre yüzde 37 düşerek 41 milyon TL olsa da, 32 milyon TL'lik tahminimizin üzerinde gerçekleşti. 
3,1 milyar TL’lik ciro rakamı da beklentilere paralel geldi. Şirketin 2016 ikinci çeyrekte yüzde 21,1 olan toptan pazar payı, 2017 ikinci çeyrekte yüzde 18,8'e geriledi. Fakat artan araç fiyatları, adetse! daralmayı telafi etti. Doğuş Otomotiv, ikinci çeyrekte stabil seyreden Euro/TL kuru sayesinde, daha önceki çeyreklerde artan maliyetleri son fiyatlara yansıtabilme olanağı buldu. Yeni araç lansmanlarına rağmen faaliyet giderlerinin kontrol altında tutulmasıyla FVAÖK marjı 21 puan iyileşmeyle yüzde 3,7'ye, FVAÖK yüzde 7 artışla 117 milyon TL'ye yükseldi. Şirket için 10,75 TL hedef fiyat ile 'Endeks Üzeri Getiri' öngörüyoruz."

Ak Enerji,

Şirket için belirlenen hedef fiyat 1,15 TL olarak belirlendi. 

Aslı Özata Kumbaracı/İş Yatırım Enerji Sektörü Analisti açıklamalarına, 

“Akenerji, 2017 yılı ikinci çeyrekte, 2016’nın aynı döneminde açıkladığı 85 milyon TL net zarara karşılık 23 milyon TL net zarar açıkladı. Açıklanan rakam, net kâr beklentimiz olan 40 milyon TL’nin ve piyasanın net kâr beklentisi olan 27 milyon TL’nin oldukça altında kaldı. Tahminimizin sapmasının ana nedenleri olarak, beklentimizden düşük gelen finansal gelirleri ve yüksek gerçekleşen vergi giderini gösterebiliriz. Satışlar, hem satış hacmindeki yükselişten hem de yüksek spot elektrik tarifelerinden dolayı, yıllık bazda yüzde 32 oranında artarak 410 milyon TL’ye ulaştı. Tahminimiz, 414 milyon TL idi. İkinci çeyrekte FVAÖK ise bizim beklentimiz olan 41 milyon TL’ye paralel fakat piyasa beklentisi olan 50 milyon TL’nin altında, 43 milyon TL olarak gerçekleşti. Hisse için 1,15 TL olan hedef fiyatımızı ve ‘tut’ tavsiyemizi koruyoruz.” sözlerini ekledi. 

Kaynak, ekonomist dergisi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.