GÜNÜN ŞİRKETE HABERLERİ

09 ARALIK 2019 Borsada işlem gören şirketlerden haberler

GÜNÜN ŞİRKETE HABERLERİ
Serkan Öztürk
Serkan Öztürk
09 Aralık 2019 Pazartesi 09:22

AEFES - Fitch tarafından şirketin uzun vadeli kredi notu BBB-, görünümü ise Durağan olarak açıklandı.
" AKSEN - Bolu Göynük termik santralinin standartlara uygun olduğu ve çevre denetimlerinden sıfır hata ile geçtiği açıklandı.
" DENIZ - 56 gün vadeli 50,0 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
" DERAS & ESCOM & FONET - VBTS kapsamında şirketlerin paylarında 23 Aralık'a kadar brüt takas tedbiri getirilirken, açığa satış ve kredili işlem yasağı da 23 Aralık'a kadar uzatıldı.
" DERIM & IHGZT & KLNMA & KRONT - VBTS kapsamında şirketlerin paylarında 23 Aralık'a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.
" DIRIT - Borsa tarafından şirketin faaliyetlerini devam ettiremeyecek seviyede finansman sıkıntısına düşmüş olması nedeniyle şirket paylarının yarından itibaren Yakın İzleme Pazarı'nda işlem görmesine ve bugün işlem sırasının kapalı olmasına karar verildi.
" DMSAS -
o Sendika ile yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamadığından, arabuluculuk sürecine girildiği açıklandı.
o Gürolhan Yaşar tarafından açılan işe iade davasının şirket tarafından kazanıldığı açıklandı.
" DOHOL - Yatırım bankası kurulması amacıyla %99,999 oranında bağlı ortaklık olarak 150 milyon TL sermayeli D Yatırım Bankası A.Ş.'nin sermayesinin 200 milyon TL olarak revize edildiği açıklandı.
" EGGUB - Şirketin liman tesislerinde öncelikli yanaşma ve konteyner elleçleme operasyonlarını yürüten TCE Ege Konteyner şirketi paylarının tamamının 10,5 milyon dolar bedelle satın alındığı, bedelin 5 yılda 6 taksitte ödeneceği açıklandı.
" EKGYO - İstanbul Alibeyköy Projesi'nin inşaat işleri için 16 Aralık'ta ihale yapılacağı açıklandı.
" EKGYO & GSRAY - Riva ve Florya Projeleri için Galatasaray Spor Kulübü ile yapılan protokollerin feshedildiğinin açıklanmasına karşılık yapılan yeni protokol ile Ri va arsalarında geliştirilen projenin devam etmesine karar verildi.
" GARAN - 60 gün vadeli 199,5 milyon TL, 61 gün vadeli 436,4 milyon TL, 62 gün vadeli 112,9 milyon TL tutarlarında bono ihraç edildi.
" GYHOL & GEDIK - Gedik Portföy'ün 5,3 milyon TL tutarındaki paylarının tamamının GYHOL tarafından yaptırılacak değerleme sonrasında belirlenecek değer üzerinden satın alınmasına karar verildi.
" HALKB - 91 gün vadeli 213,0 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
" ISMEN - 90 gün vadeli 14,5 milyon TL ve 110,5 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
" KERVN - Kervansaray Lara Oteli'nin icra satış ihalesinin, Mahkeme tarafından istinaf ve temyiz yolu kapalı olmak üzere kesin kararla durdurulduğu açıklandı.
" QNBFB - 61 gün vadeli 69,7 milyon TL ve 84 gün vadeli 103,0 milyon TL tutarlarında bono ihraç edildi.
" SISE - Şirketin Tataristan'daki toplam yatırımlarının 350 milyon dolar seviyesine ulaştığı medyada yer aldı.
" SKBNK - 250 milyon TL'ye kadar ana sermaye hesaplamasına dahil edilecek tahvil ihracının 11 Aralık'ta tamamlanmasının planlandığı açıklandı.
" VAKBN - 70 gün vadeli 70,8 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
" ZOREN - Şirketin %100 bağlı ortaklığı Zorlu Hidroelektrik Enerji'yi devralma yoluyla birleşme işlemi tescil edildi. 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.