Günün önemli şirket haberleri

Günün önemli şirket haberleri
26 Ağustos 2019 Pazartesi 09:28

Sabancı Holding (SAHOL, Nötr): Şirket'in Yönetim Kurulu'nun 23 Ağustos 2019 tarihli toplantısında; Şirket'in portföyünde yer alan 16,878.507,00 -TL nominal değerdeki 1.687.850.700 adet Yünsa'ya ait hisse senetlerinin tamamının satılmasına; satış işlemleri ile ilgili olarak hisse alım ve satım anlaşması ("Anlaşma") ile Anlaşma'ya ek dokümanlar ile belgeleri ve devre ilişkin sair dokümanları Sabancı Holding. adına imzalamaya ve devir için gerekli her türlü işlemleri gerçekleştirmeye, CEO Cenk ALPER ile Çimento Grup Başkanı Tamer SAKA'nın diledikleri bedel ve şartlarla, birlikte olmak şartıyla yetkili kılınmalarına karar verilmiştir.

Kordsa (KORDS, Sınırlı Negatif): Üyesi olunan Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası ile Türkiye Tekstil, Örme, Giyim ve Deri Sanayii İşçileri Sendikası (TEKSİF) arasında sürdürülen XXV. Dönem Grup Toplu İş Sözleşmesi müzakereleri sonucu anlaşma sağlanamamıştır. Müzakereler halen devam etmektedir. 10 Eylül 2019 tarihine kadar anlaşma sağlanamadığı takdirde grev kararının uygulamaya konulacağı TEKSİF tarafından bildirilmiştir.

Yataş (YATAS, Nötr): Yataş Grup bünyesine dâhil edilen Divanev'in ilk mağazası Ümraniye İstanbul adresinde açılmış olup, faaliyetine  cuma günü itibariyle başlanmıştır.

Yünsa (YUNSA): Şirket, üyesi bulunduğu Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası ile Türkiye Tekstil, Örme, Giyim ve Deri Sanayii İşçileri Sendikası (TEKSİF) arasında sürdürülen XXV. Dönem Grup Toplu İş Sözleşmesi müzakereleri sonucu anlaşma sağlanamadığını duyurmuştur. Müzakereler halen devam etmektedir. 10 Eylül 2019 tarihine kadar anlaşma sağlanamadığı takdirde grev kararının uygulamaya konulacağı TEKSİF tarafından bildirilmiştir.

Akın Tekstil (ATEKS): Türkiye Tekstil Örme ve Deri Sanayi İşçileri Sendikası (TEKSİF) ile Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası arasında yürütülmekte olan ve şirketi ilgilendiren XXV. Dönem grup toplu iş sözleşmesi müzakerelerinde TEKSİF sendikası tarafından 10 Eylül 2019 tarihinde uygulamak üzere grev kararı alınmıştır.Müzakereler halen devam etmekte olup anlaşma sağlanamaması halinde Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası tarafından tüm yasal haklar kullanılacağı kamuoyu ve paydaşlara duyurulmuştur.

Karsu Tekstil (KRTEK): Şirket, üyesi bulunduğu Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası ile Türkiye Tekstil, Örme, Giyim ve Deri Sanayii İşçileri Sendikası (TEKSİF) arasında sürdürülen XXV. Dönem Grup Toplu İş Şözleşmesi müzakereleri sonucu anlaşma sağlanamamıştır. 10 Eylül 2019 tarihine kadar anlaşma sağlanamadığı takdirde TEKSİF sendikası tarafından grev kararının uygulamaya konulmasına karar verilmiştir.

Vakko Tekstil (VAKKO):  Şirket'in üyesi olduğu tekstil iş kolundaki işveren sendikası Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikasından (TTSİS) alınan 23.08.2019 tarihli yazıda,  TTSİS ile Türkiye Tekstil, Örme ve Giyim Sanayi İşçileri Sendikası (TEKSİF) arasında yürütülmekte olan Toplu İş Sözleşmesi müzakere sürecinde, TEKSİF tarafından, görüşme kapsamındaki TTSİS üyesi işverenliğe bağlı işyeri/işletmelerin tamamı için grev kararı alındığı ve alınan kararın anlaşma sağlanamaması halinde, üye işverenliğe bağlı işyerlerinde 10.09.2019 tarihinde uygulanacağı Şirkete bildirilmiştir. Toplu İş Sözleşmesi imzalanması amacıyla süreç halen devam etmekte olup, sürece ilişkin önemli gelişmeler ilgili düzenlemeler çerçevesinde kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.