GÜNÜN ÖNEMLİ ŞİRKET HABERLERİ

13 ARALIK ŞİRKET HABERLERİ

GÜNÜN ÖNEMLİ ŞİRKET HABERLERİ
Serkan Öztürk
Serkan Öztürk
13 Aralık 2019 Cuma 09:17


Ege Endüstri (EGEEN, Nötr): Pınarbaşı ve Serbest Bölge fabrikalarında, yıllık izin, periyodik bakım faaliyetleri ve yılsonu sayım işlemlerinin yapılması amacıyla üretime kısa bir ara verileceği, üretimin 21 Aralık Cumartesi günü 23:30 vardiya çıkışı duracağı duyurulmuştu. Yönetim kurulunun toplantısında, üretime 21 Aralık Cumartesi yerine, 24 Aralık Salı günü 15:30 vardiya çıkışı ile ara verilmesine karar verilmiştir. Yeniden üretime başlanılacak tarihte bir revizyon olmayıp ilk açıklamada duyurulan 02 Ocak Perşembe günü 07:30 vardiya girişi ile yeniden üretime başlanılacaktır.

Gübre Fabrikaları (GUBRF, Sınırlı Pozitif): Şirketin %100 hissedarı olduğu Nbulkgas Deniz İşletmeciliği Ltd. Şti.'ndeki hisselerinin tamamının satışı amacıyla ihaleye çıkılmasına ve tekliflerin alınmasına, alınan tekliflerin Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilerek karara bağlanması için gerekli tüm iş ve işlemlerin yerine getirilmesi hususunda İdare'ye yetki verilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.

İş GYO (ISGYO, Pozitif): Yönetim Kurulu'nun 12 Aralık 2019 tarihinde yapılan toplantısında; Şişe Cam (SISE, Nötr)'ın hali hazırda kiracı olduğu Tuzla Ofis Binası ile Tuzla Meydan Çarşı'da yer alan 5 bağımsız bölümün toplam 310mn TL+KDV bedel üzerinden, Şişe Cam'a satılmasına ve satış bedelinin tapu devir tarihinde eş zamanlı olarak tahsil edilmesine karar verilmiştir. Söz konusu satış kapsamında yasal kayıtlara (VUK) göre yaklaşık 126,4mn TL, UFRS'ye göre hazırlanan bilançoda ise yaklaşık 41 mn TL tutarında kar elde edilmesi beklenmektedir.

Kardemir Karabük Demir Çelik (KRDMA, KRDMB, KRDMD, Sınırlı Negatif): Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin (Kardemir) hesap ve işlemlerinin 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu (SPKn) ve ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde incelenmesi sonucunda Fadıl Demirel, Metin Altan, Kamil Güleç, Cavit Yücel, Hüseyin Çağrı Güleç, Burak Yolbulan, Ahmet Zeki Yolbulan ve Mustafa Yolbulan hakkında Kardemir'in en az 43.993.296 TL zarara uğratılması nedeniyle 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun 155 inci maddesi uyarınca suç ihbarlarında bulunulmasına karar verilmiştir.

 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.