Günün Önemli Şirket Haberleri

Günün önemli şirket haberleri.

Günün Önemli Şirket Haberleri
27 Mart 2019 Çarşamba 09:10

ŞİRKET HABERLERİ

""Aksa Akrilik (AKSA, Nötr): Geri alım programı çerçevesinde, Şirket 26 Mart 2019 tarihinde Borsa İstanbul’dan 34.200 TL nominal değerli (Adet) Aksa hissesi satın almıştır. Şirket’in sahip olduğu Aksa paylarının nominal değeri 3.523.172 TL’dir. (Şirket sermayesine oranı % 1,904)

Adel Kalemcilik Ticaret ve Sanayi (ADEL, Nötr): Şirkete ilişkin Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşmaya varılamaması neticesinde, AĞAÇ-İŞ Türkiye Ağaç ve Kağıt Sanayi İşçileri Sendikası yönetimince 6356 sayılı Kanun uyarınca 18 Mart 2019 tarihinde alınan grev kararı sonrasında, şirketin bağlı bulunduğu Türkiye Ağaç Sanayii İşverenleri Sendikası’nın 20 Mart 2019 tarihinde yaptığı Yönetim Kurulu Toplantısında 6356 sayılı Kanun hükümleri uyarınca Lokavt kararı aldığı 25 Mart 2019 tarihinde tebliğ edilmiştir. Tebliğ edilen sözkonusu karar Lokavt Kararı olup, Lokavt Uygulama Kararı değildir.

Denizbank (DENIZ): Denizbank’ın Emirates NBD Bank’a satışı ile ilgili görüşmelerin uzun zamandır sürdüğünü ifade eden Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, “Nisanın ilk günlerinde satışın sonuçlanacağı haberi gelebilir” dedi. Satış sürecinin burada bitmediğini hatırlatan Ateş, “Satışın tamamlanması için hem bizim tarafta hem de karşı tarafta çeşitli kurumların onayları gerekiyor” dedi. Geçtiğimiz günlerde Denizbank’ın sahibi olan Rus Sberbank ise satışın 2019’un ilk çeyreğinde tamamlanacağını söylemişti. Kaynak: Dünya

Türkiye Emlak Katılım Bankası: Türkiye Emlak Katılım Bankası Genel Müdürü Deniz Aksu, “Bu yıl içinde 2-3 milyar liralık sermaye piyasası ihracı yapmayı, yıl sonunda aralık ayı gibi 1 milyar liralık sukuk ihracı gerçekleştirmeyi planlıyoruz” dedi. Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesinde olma hedefiyle yola çıktıklarını ifade eden Aksu, “Halihazırda 5 şube için kira imzaladık. Yıl sonunda 15 şubeye ulaşmayı planlıyoruz. Yeteri kadar şubeleşmemiz ve uygulayacağımız ürünlerin yaygınlaşmasını sağlayacak temel stratejilerimiz olacak. Türkiye’nin bankası olacağız. Şu anda malumunuz dijital bir dünyada yaşıyoruz. Şubeleşme ihtiyacı ne kadar gerekiyorsa o kadar kuracağız. Kamu bankaları ile iş birliği yaparak yaygınlaşma kısmında da daha hızlı adımlar atacağız.” değerlendirmesinde bulundu. Kaynak: AA""

Coca Cola İçecek (CCOLA) Özgörkey Holding, 26.03.2019 tarihinde sahip olduğu CCOLA hisselerinin 28.000 toplam nominal tutarlı kısmını hisse başına 31,84 TL fiyattan sattığını duyurmuştur. Bu işlemle birlikte Şirket’in CCI sermayesindeki payı %2,64 seviyesinden %2,63 seviyesine gerilemiştir.

İş Bankası Emekli Sandığı İş Bankası (ISCTR) katkı sermayesine dahil edilecek borçlanma aracı ile ilgili olarak 1,02592 TL fiyattan toplam 20 milyon adet satım yaptığını açıklamıştır. Böylelikle Emekli Sandığı’nın sahip olduğu toplam nominal tutar TRY100mn seviyesine gerilemiştir (Nötr).

Selçuk Ecza Deposu (SELEC) ortaklarına 24 Nisan 2019 tarihinden itibaren pay başına brüt %10 (0.1 TL) nakit kar payı dağıtılmasının Genel Kurul tarafından kabul edildiğini açıkladı.

Turkcell (TCELL) Yönetim Kurulu’nun 27 Temmuz 2016 ve 30 Ocak 2017 tarihlerinde almış olduğu geri alım kararları kapsamında; 25 Mart 2019 tarihinde, toplam 5mn ABD Doları nominal değerdeki Şirket Eurobond'ları geri alınmış olup, işlemler ortalama 88,700 ABD Doları fiyat ile gerçekleşmiştir. İşlemlerin toplam tutarı 4.568.722 ABD Doları'dır.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.