GÜNÜN ÖNEMLİ ŞİRKET HABERLERİ

Günün önemli şirket haberleri

GÜNÜN ÖNEMLİ ŞİRKET HABERLERİ
Serkan Öztürk
Serkan Öztürk
28 Kasım 2019 Perşembe 09:15

· ALBRK - %100 bağlı ortaklığı olarak 18 milyon TL sermayeli Albaraka Teknoloji Bilişim Sistemleri unvanlı şirketin kurulduğu açıklandı.

· BALAT - %50,65 oranında bağlı ortaklığı Berka Balata'nın Turgutlu OSB'de bulunan fabrika binasına üretim yapabilmesi amacıyla gerekli olan elektriğin bağlandığı, üretim için personel alımı, makinelere enerji verilmesi, hammadde temini çalışmalarına başlanacağı açıklandı.

· BLCYT - Şirketin Adana OSB'deki tesisinin çatısına 0,66 milyon dolarlık GES yatırımı yapılmasına karar verilirken, yatırımın geri dönüş süresinin 4,7 yıl olduğu ve yıllık elektrik giderinden %20 oranında tasarruf sağlanacağı açıklandı.

· BRMEN & ISGSY - İsteğe bağlı yürütülen piyasa yapıcılık faaliyetlerinin 2 Aralık itibarıyla sonlandırılacağı açıklandı.

· DERAS - %100 bağlı ortaklığı Boran Meşrubat ile Doğanay Gıda arasında Bahçelievler, Güngören, Esenler ve Bayrampaşa ilçelerini kapsayan distribütörlük anlaşması yapıldı.

· DOKTA - Sermaye artırımından elde edilecek 49,2 milyon TL'lik fonun 25,2 milyon TL'sinin finansal borç ödemelerinde, 23,9 milyon TL'sinin ise işletme sermayesi ihtiyacında kullanılacağı açıklandı.

· EKGYO - 280 milyon TL kredi alınırken, daha önce kullanılan kredilerden 168,5 milyon TL'lik kısmının kapatıldığı açıklandı.

· EPLAS & MZHLD - Ortak borcundan şirketin sorumlu tutulması kapsamında 12 milyon dolarlık davada mahkeme tarafından bilirkişi heyetinin reddi talebine yönelik hukuki prosedürün başlatılmasına karar verildi.

· ESCOM - VBTS kapsamında şirket paylarında 12 Aralık'a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

· GARAN - 63 gün vadeli 51,5 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

· HUBVC - VBTS kapsamında şirket paylarında 12 Aralık'a kadar brüt takas tedbiri getirilirken, açığa satış ve kredili işlem yasağı da 12 Aralık'a kadar uzatıldı.

· ISFIN - 177 gün vadeli 97 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

· KERVT - Tahsisli sermaye artırımından elde edilen 904,5 milyon TL'lik fonun 425,1 milyon TL'sinin Besler'in satın alınmasında, 112,3 milyon TL'sinin kısa vadeli banka kredilerinin kapatılmasında, 367,1 milyon TL'sinin ise Yıldız Holding ile olan anlaşma gereğince ilişkili taraflara olan finansal borç ödemesinde kullanıldığı açıklandı.

· METUR - Şirketin Asya İlaç'taki %60'lık hisselerinin iadesi kapsamında 1,73 milyon TL'nin şirket hesaplarına aktarıldığı açıklandı.

· MGROS - 2018 yılında yapılan Kipa Genel Kurulunun iptali için açılan davanın 25 Aralık'a ertelendiği açıklandı.

· OLMIP - VBTS kapsamında şirket paylarında 12 Aralık'a kadar tek fiyat işlem yöntemi getirilirken, açığa satış, kredili işlem yasağı ve brüt takas tedbiri de 12 Aralık'a kadar uzatıldı.

· OZGYO - %100 bağlı ortaklığı Özderici Varlık Kiralama'nın ihraç başvurusunda bulunmaması ve mevcut koşulların Kira Sertifikası ihracına uygun olmaması nedeniyle tasfiye edilmesine karar verildi.

· OZKGY -

Şirket lehine kesin tahsisi yapılan Aydın Didim'deki gayrimenkulün imar uygulaması işleminin iptal edilmesi ve yatırıma başlanamaması sebebiyle Bakanlık tarafından dondurulan kesin tahsis süresinin yeni imar uygulama çalışmalarının başlamasıyla yeniden başlatıldığı açıklandı.
Şirketin ortağı olduğu İstanbul Büyükyalı Projesi'ndeki şirket tarafından satın alınan C Blok'un ofis dekorasyon işlerinin ÖYZ Adi Ortaklığı tarafından yerine getirileceği açıklandı.
· PAPIL - Şirket paylarının halka arzı kapsamında 7.500.000 adet payın 4,40 TL fiyatla Borsa'da Satış yöntemiyle halka arzında talepler bugün ve yarın toplanacak.

· RYGYO - Ak Finansal Kiralama'dan kiralanan İstanbul Üsküdar'daki 687 m 2 'lik gayrimenkulün taksitlerinin vade bitiminden önce ödendiği ve şirket portföyüne dahil edildiği açıklandı.

· SEKFK - 63 gün vadeli 16,5 milyon TL ve 105 gün vadeli 53,5 milyon TL tutarlarında bono ihraç edildi.

· TUKAS - Borsa tarafından şirket paylarında 27 Aralık'a kadar internet emir yasağı getirildi.

· VAKBN -

367 gün vadeli 239,5 milyon Dolar ve 309,3 milyon Euro tutarında olmak üzere 580 milyon dolarlık sendikasyon kredisi alınırken, kredilerin maliyeti sırasıyla Libor+%2,25, Euribor+%2,10 olarak gerçekleşti.
3,5 yıl vadeli 150 milyon dolar tutarında proje kredisi teminatlı finansman sözleşmesi imzalandı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.