Galatasaray ile Turkcell Anlaşma Yaptı

KAAN TERZİOĞLU: “AMACIMIZ GALATASARAY CAMİASINI DİJİTAL BİR ORTAMDA BULUŞTURMAK”

Galatasaray ile Turkcell Anlaşma Yaptı
12 Ocak 2018 Cuma 15:17

Ali Sami Yen Spor Kompleksi TT Stadyumu Basın Toplantı Odası’nda düzenlenen imza törenine Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu’nun yanı sıra Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün ve Galatasaray Spor Kulübü CEO’su Ali Öğüdücü katıldı.

DURSUN ÖZBEK: “BU PROJEYİ BAŞARIYA GÖTÜRMEK ZORUNDAYIZ”
İmza töreninde ilk sözü alan Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, “Bugün Galatasaray Camiası için son derece önemli bir gün. Dünyanın ilk dijital operatörü olan Turkcell ile bir yandan kulübümüze gelir kazandıracak, bir yandan da taraftarlarımızın hayatına değer katacak yepyeni bir projeyi başlatmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizi hedeflediğimiz dijitalleşmeye en kolay ve en hızlı şekilde eriştirecek güç, kendilerinde fazlasıyla mevcut. Hayata geçirdiğimiz projemizin ilk adımı olan destek paketleriyle Galatasaray’a gönül verenler çok özel hizmetler alabilecek. Şampiyonluk hedefimize adım adım ilerlediğimiz bugünlerde taraftarlarımızdan ‘Sarı’, ‘Kırmızı’ ve ‘Şampiyon’ paketlerinden birini alarak kulübümüze desteklerini bir kez daha göstermelerini bekliyoruz. Bu iş ortaklığı ve bu yeni projeyle hem kulübümüz hem de taraftarlarımız dijitalleşme anlamında çok büyük bir adım atmış olacak. Bu sayede hem kulübümüz hem de taraftarımız kazanacak. Böylesine güzel bir iş birliği için Turkcell’e ayrıca sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Böyle bir projenin bildiğim kadarıyla dünyada bir örneği daha yok. Bu projeyle bir çatı kuruyoruz. Bir mekan, bir ev düşünün. Bütün Galatasaray Ailesi’ni Edirne’den Kars’a, Hakkari’ye kadar bu çatı altında topluyoruz. Buradaki her olayı anında yaşamak, her olaya katkı vermek ve paylaşmak gibi Galatasaray’ı kenetleyen değerleri bütün Galatasaraylılara sunuyoruz. Bu çatı altına gelmek Galatasaray’ı anında yaşamak demek. Başkanı, yönetim kurulu, taraftarı, camiası herkes burada. Galatasaray’ın özlediği, kennetlenmeye en ihtiyaç duyulan bu dönemde birleşmeyi herkesin özlediğini düşünüyorum. Birbirimize yakın olmanın özelliğinin yanı sıra anonim bir proje… Herkesin hayata geçirmek istediği ve muvaffak olamadığı birçok proje var. Herkes bir şeyler deniyor; buradaki amaç taraftarı ve camiayı bütünleştirmek ve herkesi bir çatı altında toplamak. Bu amaca giderken Galatasaray Spor Kulübü Başkanı ve yönetim kurulu olarak bu anlaşmayı gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor, Turkcell’e de verdiği destekten ötürü teşekkürlerimi sunuyorum. Defalarca söyledim. Biz kenetlenmeliyiz. Ortak, anonim ve herkesin başarıya ulaştığında sevineceği projeler altında toplanmalıyız. Bu iş ortaklığı, aynı zamanda Galatasaray’a yüksek seviyede bir gelir projesi. 100 milyon’u geçiyor 150-200 milyon mertebesine çıkıyor. Bu projeyi başarıya götürmek zorundayız. Başarılı olunduğunda her Galatasaraylının ‘Ben de o projenin içindeydim’ deme hakkı var. Bu, Galatasaray’a finansal açıdan da destek verecek büyük bir projenin başlangıcı. Galatasaray’ı sevenleri, camiamızı bu sevince ortak olmaya davet ediyorum. Mutlu anlar, başarılar paylaşıldığında büyür. Her konuda, sportif başarılarda olduğu gibi camiayı bir çatı altında toplamanın sevincini yaşıyoruz. Bütün taraftarlarımıza ‘Gelin bu başarılara ortak olalım’ çağrısında bulunuyor ve ‘Yaşasın Galatasaray’ diyorum” dedi.

KAAN TERZİOĞLU: “AMACIMIZ GALATASARAY CAMİASINI DİJİTAL BİR ORTAMDA BULUŞTURMAK”
Başkan Dursun Özbek’in ardından söz alan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu “Türkiye 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine doğru koşuyor” diyerek sözlerine başlarken şöyle devam etti: “Futbol, Türk insanının bir anlamda nabzı ve aşkı. Gelecek; dijital bir dünya ve ekonomi olacak. Fiziksel ekonominin yakıtı petrol ise dijital ekonominin yakıtı data. Öyle zannediyorum ki nasıl bireyler, kişiler, şirketler, kulüpler, camialar, ülkeler bu dijital camiada ilkleri yapmaya çalışıyorsa bugün iş ortaklığının temelinde de bu var. Galatasaray camiasını, dijital bir ortamda buluşturmak ve Galatasaray ruhunu hayatın bir parçası olarak 13 dakikada bir baktığımız telefonlar ile bizi olaylarla buluşturan bir ortama ve yaşama taşımak. Galatasaray için sürdürülebilir bir gelir ve ekonomik değer yaratmak. Böyle bir projede Galatasaray gibi güzide bir kulüple iş birliği yapmak ve bu vizyonun bir parçası olmak bizi mutlu ediyor. Destek paketleriyle amacımız dünyada ilkleri yapmak; bilgiyi, ondan keyif alacak insanlarla buluşturmak. Sayın başkana ve Galatasaray camiasına dijitalleşmeye adım atarken bize bu fırsatı verdiği için teşekkür ediyorum…”

İSMAİL BÜTÜN: “TARAFTAR SÜRPRİZLERE HAZIRLIKLI OLSUN”
Galatasaray taraflarına sundukları dijital destek paketleriyle ilgili açıklama yapan Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün, Turkcell’in ilkleri gerçekleştiren marka olduğunu hatırlatarak, “Bugün dijital değişim hemen her alanda kendini hissettiriyor. Buna bağlı olarak da spor kulüplerimizin dünyadaki rakipleriyle rekabet edebilir duruma ggelmeleri için bu değişime ayak uydurmaları ve hızla dijitalleşmeleri gerekiyor. Bu anlamda milyonların göz bebeği olmuş Türkiye’nin önde gelen güzide kulüplerinden biri olan Galatasaray’ın dijitalleşme süreçlerini başlatmak ve taraftarlarının dijital beklentilerini karşılamak amacıyla ortaya koyduğumuz bu iş birliği son derece büyük önem taşıyor. Türkiye’de ilk kez taraftar için dijital paketlerin sunulmasıyla da bir ilk olan anlaşmayla Türk sporuna verdiğimiz desteği dijitalleşme anlamında da başlatmış oluyoruz” dedi. İsmail Bütün, toplantının ilerleyen bölümünde yöneltilen bir soru üzerine, dijital destek paketlerine üye olan taraftarların futbolcularla tanışma, imzalı forma ve imzalı top kazanabileceğini söyledi ve taraftarlara “Galatasaray gol attıkça sadece ek kullanım hakkına değil, başka sürprizlere de hazırlıklı olsunlar” mesajını gönderdi.

ALİ ÖĞÜDÜCÜ: “DİJİTAL BİR DEVRİM GERÇEKLEŞECEK”
Tanıtım filminin ardından söz alan Galatasaray Spor Kulübü CEO’su Ali Öğüdücü yaptığı konuşmada anlaşmanın ikinci fazına vurgu yaptı. Öğüdücü, “En önemli tarafı ikinci fazı. İkinci faz ile ilgili çok ciddi bir çalışma devam ediyor. Büyük bir çatı kuruyoruz. Gerçek anlamda dijital devrimi bu ifade ediyor olacak. Bütün Galatasaraylılar mobil uygulamayı cep telefonlarına indirecekler. İndirdikleri anda Galatasaray dünyasıyla ilgili haberlere anında ulaşacaklar. Alışveriş yapabilecekler, maça gitmek istediklerinde Passolig’e geçişleri mümkün olacak, goller ceplerinde olacak. Bunun hiçbir zaman Galatasaraylıları ürkütecek bir bedeli olmayacak. Turkcell ekibi bunun için de çok yoğun çalışıyor. İki taraf da çok büyük emek veriyor. Bunun gerisinde büyük bir çalışma var. İnanıyorum ki Galatasaray taraftarının içinde yer aldığı dijital bir devrim gerçekleşecek” ifadelerini kullandı.

İmza töreninin ardından soru cevap kısmına geçilirken Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek bir soru üzerine, “Turkcell ile yaptığımız bu iş ortaklığının iki önemli özelliği var. En önemlisi çatı kuruyoruz. Bütün Galatasaraylıları bu çatı altında toplayacağız. Dijital hizmetlerin sunduğu imkanlardan dolayı çatının altındaki insanlar bir araya gelecek. Bunu kurarken dünyadaki futbol ekonomisinin geldiği boyutlara bakıldığında; dijital ortamda üretilen birliktelikler katkı veriyor. Bunu yaparken herkesin küçük çapta katkısıyla büyük bir ekonomi yaratmak mümkün. Kısa sürede Galatasaray, bu çerçevede 100-150 milyon TL gibi 5 yıl içinde üreteceği bir gelire sahip oluyor. Sonu yok… 35 milyon taraftarımızın 1 milyonunu bile harekete geçirsek çok büyük rakamlar ortaya çıkıyor. Galatasaray’ın beklentisi 150 milyon TL ve üzerine çıkan rakamlar. Bu projeyi yaparken ‘Hep birlikte yaptık’ duygusu daha önemli. Bu yönüyle daha önemli. Bütün Galatasaraylılar bu projenin bir parçası olsun, sonunda hep birlikte şampiyonluklara sevinelim” şeklinde konuştu. Özbek ayrıca, “Sevgiyle üretilen bir proje bu. Galatasaray gol attıkça sevinen bir taraftar, gol attıkça pakete gelen ilave değerler… Beraber olmanın, herkesin birlikte sevineceği bir projenin gerekçesi de bu. Galatasaray gol atarken herkesin kazanacağı bir proje. İsmail Bütün’e teşekkür ediyorum, çünkü içeriği o hazırladı” diyerek sözlerini tamamladı.

DİJİTALLEŞMENİN İLK ADIMI 15 OCAK’TA
Anlaşmayla Galatasaray Spor Kulübü’nün dijitalleşmesinin ilk adımı olarak Turkcell, sarı kırmızı renklere gönül verenler için takımlarına destek olabilecekleri üç özel dijital paketi satışa sunacak. Paketler, 15 Ocak’tan itibaren Turkcell satış kanallarından ve 2200’a SMS göndererek satın alınabilecek. Taraftarlar paketlerle ilgili bilgilere GSStore’lardan da ulaşabilecek. ‘Sarı’, ‘Kırmızı’ ve ‘Şampiyon’ isimli özel dijital paketlerle taraftarlar bir yandan takımlarına destek olurken diğer yandan ayrıcalıklı olarak Turkcell’in dijital servislerinden faydalanabilecek.

3 FARKLI DİJİTAL PAKET
Galatasaray’a destek vermek isteyen Turkcell’li Galatasaray taraftarları ‘Sarı’, ‘Kırmızı’ ve ‘Şampiyon’ adı verilen 3 farklı dijital paketten birini seçerek, 15 Ocak’tan itibaren Turkcell satış kanallarından ya da SMS ile satın alabilecek. Tamamen Turkcell’in dijital servislerinden oluşan paketlerden 5 TL’ye sunulan ‘Sarı Paketi’nde, taraftarlar Türkiye’nin yenilikçi müzik platformu fizy uygulamasının radyo özelliğinden yararlanabilecek. Bu paket dahilinde taraftarlar aynı zamanda BiP üzerinden çağrı merkezi ve sabit numaralar da dahil her yöne 100 dakika arama yapabilecek.

7 TL’lik ‘Kırmızı Paketi’ alan Galatasaraylılar ise fizy radyo özelliği ve BiP’ten 250 dakika konuşmadan faydalanmanın yanı sıra Çalarken Dinlet servisi sayesinde de kendilerini arayanlara Galatasaray marşlarını dinletebilecek.

9 TL’lik ‘Şampiyon Paketi’ni tercih edenler ise GollerCepte servisiyle maç kadroları, fikstür bilgileri, futbolculara dair haber, röportaj gibi takıma dair tüm haber içeriklerine ulaşma imkânına sahip olabilecek. Ayrıca Galatasaray’ın golleri anında taraftarların ceplerine gelecek ve Galatasaray’ın her golünde taraftarlar 100 MMB’lık internet kazanacak. Yine bu pakette Galatasaray’ı destekleyenlere, çektikleri fotoğraf ve videonun yanı sıra dosyalarını saklayabilecekleri 5GB’lik lifebox aboneliği de ücretsiz sunulacak. Bunlara ek olarak taraftarlar, BiP’ten 500 dakika konuşma, fizy radyo özelliğiyle birlikte Çalarken Dinlet servislerini de kullanabilecek.

SÜRPRİZ HEDİYELER KAZANMA ŞANSI
Turkcell’den ‘Sarı’, ‘Kırmızı’ ve ‘Şampiyon’ paketleri alan Galatasaray taraftarları çeşitli sürpriz hediyeler de kazanma şansına sahip olacak. Özel olarak düzenlenecek dijital kampanyalar sayesinde taraftarlar, oyuncularla tanışmadan antrenman ziyaretine, maç biletinden imzalı forma ve topa değin birçok özel sürprizle karşılaşacak. Galatasaray destek paketleri Turkcell satış kanallarının yanı sıra SMS ile de kolayca satın alabilecek. Galatasaray taraftarlarının almak istedikleri pakete göre Turkcell hatlı cep telefonlarından, ‘Sarı Paket’ için GS5, ‘Kırmızı Paket’ için GS7, Şampiyon Paket içinse GS9 yazıp 2200’a mesaj gönddermeleri yeterli olacak. Paketlerle ilgili gerekli bilgilere GS Store’lardan da ulaşılabilecek.

TARAFTAR UYGULAMASI YOLDA
Galatasaray Spor Kulübü’nün dijitalleşmesi yolunda ilk adım olan dijital paketlerden sonra ikinci adım taraftar uygulaması olacak. Tamamen taraftarlara özel hazırlanacak uygulama sayesinde takımlarıyla ilgili hiçbir yerde olmayan son dakika bilgilerine ve kendilerine özel hazırlanan videolara buradan ulaşabilecek. Sanal müze turu gibi yeniliklerin de yer alacağı yeni uygulama üzerinden kombine, forma gibi alışverişlerini de yaparak, ödemelerini Turkcell faturalarına yansıtabilecek. Taraftarlar, Galatasaray Spor Kulübü tarafından kendilerine özel sunulacak birçok yeni hizmete de uygulama üzerinden erişebilece


Etiketler; #gsray #tcell #gs
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.