EnerjiSA Halka Açılıyor

SPK'dan onay bekleniyor

EnerjiSA Halka Açılıyor
15 Kasım 2017 Çarşamba 10:44

Enerjisa halka arz edilme kararı aldı.Konuyla ilgili başvuru yapıldı.SPK'dan gelecek onay sonrası İstanbul Borsasında yerini alacak.

Konuyla iligili şirketten KAP'a yapılan açıklama;

25.08.2017 tarihinde yapılan özel durum açıklamasında Enerjisa Enerji A.Ş. pay sahiplerinin, diğer opsiyonların yanında Enerjisa Enerji A.Ş.'nin gelecekte olası bir halka arzını değerlendirmekte olduğu hususu kamuya açıklanmıştı. Bu doğrultuda 15.11.2017 tarihinde 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu, VII-128.1 sayılı Pay Tebliği ve sair sermaye piyasası mevzuatı hükümleri çerçevesinde T.C. Başbakanlık Sermaye Piyasası Kurulu'na ("Kurul") Enerjisa Enerji A.Ş. paylarının planlanan halka arzına ilişkin olarak hazırlanan izahnamenin onaylanması amacıyla başvuru yapılmıştır.
Aynı zamanda, Enerjisa Enerji A.Ş. paylarının planlanan halka arzına yönelik olarak, Enerjisa Enerji A.Ş. Esas Sözleşmesi'nin ilgili maddelerinin Kurul'un ilgili tebliğ ve hükümleri doğrultusunda değiştirilmesi ve yapılacak olan değişikliklere izin verilmesi amacıyla, 15.09.2017 tarihinde, Kurul'a başvuruda bulunulmuş ve 10.11.2017 tarihli Kurul kararı ile onaylanmıştır. Ancak, başvuru tarihinde halka arza ilişkin olarak ortaklar arasında süreçte farklı ihtimaller değerlendirildiği için, söz konusu başvuruya ilişkin özel durum açıklaması, Şirketimiz hisse değerini etkileyebilecek olması ve Şirketimiz yatırımcılarının zarar görebilecek olması sebebiyle, yatırımcıların menfaatlerinin korunması amacıyla, Kurul'un II-15.1 sayılı Özel Durumlar Tebliği'nin "İçsel Bilgilerin kamuya açıklanmasının ertelenmesi" başlıklı 6'ncı maddesi uyarınca ertelenmiştir.


Etiketler; #sahol
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.