En son açıklanan mali tablolar

TEB yatırımın hazırladığı en son mali tablolar.

En son açıklanan mali tablolar
10 Ağustos 2019 Cumartesi 16:25

THYAO 2.Çeyrek sonuçlarını açıkladı. Sınırlı Negatif. Şirket 2.Çeyrekte 133 milyon TL net kar elde ederken bu rakam piyasa beklentisi olan 258 milyon TL ve bizim beklentimiz olan 493 milyon TL’nin altındadır. Uçak satışından kaynaklanan 299 milyon TL’lik zarar (bizim beklentimiz 159mn TL zarardı) net karda sapmaya neden olmuştur. Operasyonel rakamlar beklentilere paralel gerçekleşmiştir. Her ne kadar net kar tahminlerin altında kalsa da 2.Çeyrek sonuçlarının hisse üzerinde sınırlı olumsuz etki yapmasını bekliyoruz.

Erdem Kaylı — PGSUS 2.Çeyrek sonuçlarını açıkladı. Pozitif. Şirket 2.Çeyrekte 324 milyon TL net kar elde ederken bu rakam piyasa beklentisi olan 85 milyon TL ve bizim beklentimiz olan 50 milyon TL’nin üstündedir. Operasyonel sonuçlar beklentilerin üstündedir.  2.Çeyrek sonuçlarının hisse üzerinde pozitif etki yapmasını bekliyoruz.

Erdem Kaylı — KOZAL 2.Çeyrek sonuçlarını açıkladı. Olumlu. Şirket 2.Çeyrekte 414 milyon TL net kar elde ederken bu rakam piyasa beklentisi olan 357 milyon TL ve bizim beklentimiz olan 361 milyon TL’nin üstündedir. Operasyonel sonuçlar beklentilerin oldukça üstündedir.  2.Çeyrek sonuçlarının hisse üzerinde pozitif etki yapmasını bekliyoruz.

Erdem Kaylı — KOZAA 2.Çeyrek sonuçlarını açıkladı. Olumlu. Şirket 2.Çeyrekte 190 milyon TL net kar elde ederken bu rakam bizim beklentimiz olan 151 milyon TL’nin üstündedir. Piyasa beklentisi bulunmamaktadır. Operasyonel sonuçlar beklentilerin üstündedir. 2.Çeyrek sonuçlarının hisse üzerinde pozitif etki yapmasını bekliyoruz.

Erdem Kaylı — EREGL 2.Çeyrek sonuçlarını açıkladı. Nötr. Şirket 2.Çeyrekte 1.308 milyon TL net kar elde ederken bu rakam piyasa beklentisi olan 1.199 milyon TL ve bizim beklentimiz olan 1.245 milyon TL ile paraleldir. Operasyonel sonuçlar beklentilere paralel gelmiştir.  2.Çeyrek sonuçlarının hisse üzerinde önemli bir etki yapmasını beklemiyoruz.

Erdem Kaylı — ENKAI 2.Çeyrek sonuçlarını açıkladı. Kısmen Pozitif. Şirket 2.Çeyrekte 1.100 milyon TL net kar elde ederken bu rakam piyasa beklentisi olan 701 milyon TL ve bizim beklentimiz olan 571 milyon TL’nin üstündedir. Operasyonel sonuçlar beklentiler dahilinde olsa da sabit getirili kıymet değer artışı ve beklentilerden daha düşük vergi gideri sebebiyle net karda olumlu sapma olmuştur. 2.Çeyrek sonuçlarının hisse üzerinde kısmen pozitif etki yapmasını bekliyoruz.

Akif Daşıran — VESTL 2.Çeyrek sonuçlarını açıkladı. Pozitif. Şirket 2.Çeyrekte 310 milyon TL net kar elde ederken bu rakam bizim beklentimiz olan 132 milyon TL’nin üstündedir. Piyasa beklentisi bulunmamaktadır. Operasyonel sonuçlar beklentilerin üstünde gerçekleşmiştir.  2.Çeyrek sonuçlarının hisse üzerinde olumlu etki yapmasını bekliyoruz.

Akif Daşıran — SOKM 2.Çeyrek sonuçlarını açıkladı. Nötr. Şirket 2.Çeyrekte 24 milyon TL zarar yazarken piyasa beklentisi 22 milyon TL zarardı. Bizim beklentimiz bulunmuyor. Operasyonel sonuçlar beklentilerin üstünde gerçekleşmiştir fakat yüksek finansal giderler dipte net zarara neden olmuştur.  2.Çeyrek sonuçlarının hisse üzerinde önemli bir etki yapmasını beklemiyoruz.

Övünç Gürsoy — ISCTR 2.Çeyrek sonuçlarını açıkladı. Pozitif. Banka 2.Çeyrekte 951 milyon TL net kar elde ederken bu rakam piyasa beklentisi olan 802 milyon TL ve bizim beklentimiz olan 753 milyon TL’nin üstündedir. Karşılık geri çevrimleri, kuvvetli iştirak karları net karda olumsu sapmanın ana sebebidir.

Övünç Gürsoy — HALKB 2.Çeyrek sonuçlarını açıkladı. Negatif. Banka 2.Çeyrekte 310 milyon TL net kar elde ederken bu rakam piyasa beklentisi olan 316 milyon TL ve bizim beklentimiz olan 318 milyon TL ile paraleldir.

Övünç Gürsoy — KCHOL 2.Çeyrek sonuçlarını açıkladı. Pozifif. Şirket 2.Çeyrekte 1.425 milyon TL net kar elde ederken bu rakam bizim beklentimiz olan 1.214 milyon TL ve piyasa beklentisi olan 1.175 milyon TL’nin üstündedir.

Övünç Gürsoy — EKGYO 2.Çeyrek sonuçlarını açıkladı. Pozitif. Şirket 2.Çeyrekte 311 milyon TL net kar elde ederken bu rakam piyasa beklentisi olan 270 milyon TL ve bizim beklentimiz olan 230 milyon TL’nin üstündedir. Konut teslimlerinin hızlanmasıyla cirodaki artış net karı olumlu etkilemiştir. 2.Çeyrek sonuçlarının hisse üzerinde olumlu etki yapmasını bekliyoruz.

Ögeday Gürbüz — HEKTS 2. Çeyrek sonuçları açıklandı. Nötr. 2. Çeyrekte 25.4 milyon TL elde ederek bizim beklediğimiz 30.5 milyon TL net karın hafif altında kaldı. Net karın beklentimizin altında kalmasının ana sebebi 28.7 milyon TL gelen finansal maliyetlerin beklentimiz olan 24 milyon TL’den fazla gelmesidir. Operasyonel performans beklentimize paralel geldi.

Ögeday Gürbüz — MPARK 2. Çeyrek sonuçları açıklandı. Sınırlı Negatif. Şirket 2. Çeyrekte 49.3 milyon TL net zarar yazmıştır. Bu rakam bizim beklentimiz olan 44 milyon TL’lik zararın hafif üzerinde kalırken piyasa beklentisi olan 23.7 milyon TL zarardan anlamlı miktarda fazladır. Net zararın bizim beklentilerimizden fazla gelmesinin ana sebebi azınlık paylarının beklentimizin üzerinde gelmesidir. Operasyonel performans hem bizim beklentimizin hem de piyasa beklentisinin üzerinde gelmiştir.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.