Denizbank'ın 2017 yılı ilk yarı karı açıklandı

Denizbank’ın 2017 yılının ikinci çeyreğinde yüzde 24 artarak 147 milyar TL’ye ulaştı

Denizbank'ın 2017 yılı ilk yarı karı açıklandı
04 Ağustos 2017 Cuma 10:36

Denizbank’ın 2017 yılının ikinci çeyreğinde yüzde 24 artarak 147 milyar TL’ye ulaştı

Denizbank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş, ”747 şube ve 15 bine yakın çalışan ile faaliyet gösteren bankamızın aktifleri 2017’nin ilk yarısında yıllık yüzde 24 artarak 147 milyar TL’ye ulaştı, net kârı ise yüzde 32 yükselerek 1 milyar TL’yi geçti” dedi. 2017 yılının ilk yarısında DenizBank’ın yıllık olarak konsolide bazda;

*Mevduatı yüzde 33’lük artış ile 100 milyar TL’ye 
*Toplam kredileri yüzde 26’lık artış ile 135 milyar TL’ye 
*Müşteri sayısı ise 11 milyon kişiye ulaştı.

20. yılda ekonomiye DenizBank’tan güçlü destek

Bu yıl DenizBank’ın 20. yaşını kutladığını belirten Hakan Ateş, 1997 yılında başladıkları yolculuklarında öncelikli motivasyonlarının her zaman faaliyet gösterdikleri coğrafyaya ve topluma değer katmak olduğunu ifade ederken; bugün itibarıyla 3. Havalimanı, Kıbrıs Barış Suyu ve Sağlık Bakanlığı’nın önemli PPP projeleri gibi işlere en büyük finansman sağlayan özel banka konumunda bulunduklarının altını çizdi.

KOBİ’lerin Türkiye ekonomisindeki yeri ve etkinliğini artırmayı sosyal sorumluluklarının bir parçası olarak gördüklerini kaydeden Hakan Ateş, 1,4 milyonu aşkın KOBİ’ye doğrudan sağladıkları finansal destekle son üç yıldır bankacılık sektörünün çok üzerinde büyüdüklerini belirtirken, “Kredi Garanti Fonu (KGF)” teminatlı kredi hizmetini 2017 yılının ilk yarısında tüm DenizBank şubelerinde KOBİ’lerin kullanımına sunmaya devam ettiklerini söyledi. KOBİ’lerin düşük maliyetler ile finansmana erişebilmeleri amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Kredi Garanti Fonu (KGF) ve Ziraat Bankası işbirliğinde hayata geçirdikleri ‘Nefes Kredisi’nden, 2017 ilk yarı itibarıyla yaklaşık 12 bin banka müşterisinin faydalandığını belirten Ateş, KOBİ’lerin KGF teminatlı krediler ile birlikte 9 milyar TL’lik kredi ile desteklendiğinin altını çizdi.

“Tarım ve turizmin geleceğini sahipleniyoruz”

Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu her alanda aktif biçimde var olmayı sürdürdüklerini vurgulayan Ateş, öncüsü oldukları tarım sektöründe 1,1 milyonu aşan üretici müşteri, 10 milyar TL’yi aşan tarım kredisi ve özel bankalar arasında yüzde 40’lık pazar payı ile DenizBank’ın liderliğini yılın ikinci çeyreğinde de sürdürdüklerini ifade etti. Tarım alanında teknolojiye yatırıma da büyük önem atfettiklerini söyleyen Ateş, bankacılık hizmetini üreticiler için daha erişilebilir kılmak üzere tabletler ile üreticileri tarlalarında ziyaret ettiklerini, DenizBank şubelerini Türkiye’nin dört yanında köylere taşıdıklarını belirtti.

 Diğer yandan 3 milyar Dolar’lık kredi ile turizmde öncü konumlarını sürdürdüklerini ifade eden Ateş, sektörün yaşadığı zorlukları aşmak için tüm kaynakları ile yatırımcıların yanında yer aldıklarını vurguladı.

“Dönüşüme öncülük eden Banka olma vizyonuyla çalışıyoruz”

Dijital dünyanın olanaklarını iş süreçleri ve müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak üzere kullandıklarını ve bu stratejinin, son dört yıldır, uluslararası arenada pek çok ödülle taçlandığını belirten Ateş, şöyle konuştu: “Teknolojik altyapımızı insan kaynakları süreçlerimize entegre etmeye de özellikle verimlilik anlamında büyük önem atfediyoruz. Bu yaklaşım ile son olarak İngiltere'nin saygın organizasyonu HR Excellence Awards 2017’de, ‘En İyi Uluslararası İnsan Kaynakları Stratejisi’ ve ‘En İnovatif İnsan Kaynakları Teknolojileri’ kategorilerinde birincilik ödülünün sahibi olduk”.

“Gençlere kendimizi anlatacak yeni bir yolculuğa çıktık”

DenizBank’ın dijital dünyadaki varlığını bir adım öteye taşımak ve yeni jenerasyon ile bağını kuvvetlendirmek için sektörde bir ilke imza atarak Görünen Adam isimli internet dizisini hayata geçirdiklerini belirten Ateş, böylece bir finans kurumunun televizyon reklamlarında kullandığı karakterin, ilk defa internet dizisinde senaryoya entegre edildiğine vurgu yaptı. Ateş şöyle devam etti; “Bankamız yeni neslin temsilcileri olan, geleceğimizi şekillendirecek Z kuşağı ile ilişkisini geliştirmek üzere yepyeni bir alana yelken açtı. 10 bölümü tamamlanan ve 18 milyonun üzerinde izlenme sayısına ulaşan diziye ilişkin aldığımız dönüşler sevindirici”.

DenizBank Yatırım Hizmetleri müşterilerinin yatırım ve tasarruf ihtiyaçlarına yönelik çözümleri için de benzer bir stratejiden yola çıkarak, günlük hayatın içinden, sıcak, samimi öyküler etrafında kurguladıkları beş filmin iletişimini sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiklerini ve son derece olumlu geri bildirimler aldıklarını ifade eden Ateş, bu yöndeki çalışmalarının önümüzdeki dönemde de devam edeceğini söyledi.


Etiketler; #denizbank #deniz
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.