BORSA Şirket HABERLERİ

Şirket Haberleri

BORSA Şirket HABERLERİ
Anar Asadov
Anar Asadov
05 Kasım 2019 Salı 09:41

AKCNS

Şirket’in 2019 yılı dokuz aylık konsolide ana ortaklık payları dönem net karı 53,657 milyon TL (2018/9 dönem net karı 169,65 milyon TL)

·

CCOLA

Şirket’in 2019 yılı dokuz aylık konsolide ana ortaklık payları dönem net karı 965,154 milyon TL (2018/9 dönem net karı 165,371 milyon TL)

·

CIMSA

Şirket’in 2019 yılı dokuz aylık konsolide ana ortaklık payları dönem net karı 31,455 milyon TL (2018/9 dönem net karı 216,67 milyon TL)

·

DGKLB

Şirketin Kelebek markasının Genel Müdürlüğü’nü asaleten yürüten Sayın Mustafa Karak görevinden ayrıldı. Sayın Karak’ın pozisyonu yeni bir yönetici atanana kadar Yönetim Kurulu üyesi Sayın İsmail Doğan’a bağlanmıştır.

·

DIRIT

Şirketin Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Burak Bayram YAMAN, Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifa etmiştir. Yerine re’sen atama bilahare yapılacaktır, atamayı müteakip Kamuyu Aydınlatma Platfortmu’nda duyurulacaktır.

·

DMSAS

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Fuat AŞICIOĞLU görevinden ayrılmış olup Şirket ile ilişkisi kalmamıştır. Bu bağlamda Sayın Fuat AŞICIOĞLU’nun görev almış olduğu komitelerdeki görevleri de de sonlanmıştır.

·

DOAS

DOĞUŞ HOLDİNG A.Ş. istanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü’ne 610103 sicil numarası ile kayıtlı Doğuş Araştırma Geliştirme ve Müşavirlik Hizmetleri Anonim Şirketi ünvanlı şirketin tüm aktif ve pasifiyle bir bütün halinde Şirket tarafından devir alınması suretiyle birleştirilmesine ilişkin işlemlere başlanılmasına,oybirliği ile karar verilmiştir.Bununla birlikte, bağlı ortaklık Doğuş Araştırma Geliştirme ve Müşavirlik Hizmetleri A.Ş. diğer iştirak ve bağlı ortaklıklarının yanında, payları borsada işlem gören Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş.’nin sermayesinin %30,29’una sahip olup, birleşme sürecinin tamamlanması ile birlikte; Şirketin Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş.’de sahip olduğu doğrudan payı %44,98’den %75,27’ye yükselecektir. Birleşmeye taraf şirketlerin Doğuş Grubu içerisinde yer alması nedeniyle Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş.’nin yönetim kontrolünde bir değişiklik olmayacaktır.

·

ENJSA

Şirket’in 2019 yılı dokuz aylık konsolide dönem net karı 789,940 milyon TL (2018/9 dönem net karı 764,266 milyon TL)

·

GLRYH

Şirketin yatırım alanlarını genişletmek suretiyle likiditesini farklı alanlarda kullanabilmesine imkan sağlayarak; karlılık ve büyüme rasyolarını arttırmak, sermaye piyasalarına ve ortaklarımıza katma değer yaratmak amacıyla, bilgi teknolojileri alanında faaliyet gösteren YAPIRADAR BİLGİ TEKNOLOJİLERİ ANONİM ŞİRKETİ ile 04.11.2019 Tarihi itibari ile sözleşme imzaladığı açıklandı.

·

KRDMA, KRDMB, KRDMD

Yönetim Kurulunun 04.11.2019 tarihli toplantısında; TTK 366. maddesi gereği Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Başkan Vekilliği seçimi yapılmıştır. Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Sn. Mustafa YOLBULAN, Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği’ne Sn. Ömer Faruk ÖZ seçilmiştir.

·

OLMIP

Şirketin Finansman Direktörü Sayın Selda Ercantan Aksoy, 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, Gebze Fabrika Genel Müdürü olarak atamıştır. Sayın Özden Erol Dündar, 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere,Şirketin Finansman Direktörü olarak atanmıştır.

·

TIRE

Şirket’te Tire Kutu Fabrika İşletme Genel Müdürü olarak görev yapan MURAT GARİPCAN, 04.11.2019 tarihi itibariyle Kutu Fabrikaları Teknik Direktörü olarak atandığı, MURAT GARİPCAN’dan boşalan Tire Kutu Fabrika İşletme Genel Müdürlüğü pozisyonuna 04.11.2019 tarihi itibariyle CAN SAYAR atandığı bildirildi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.