BİST'te işlem şirket haberleri 09 Ekim

ŞİRKET HABERLERİ

BİST'te işlem şirket haberleri 09 Ekim
Serkan Öztürk
Serkan Öztürk
09 Ekim 2019 Çarşamba 08:38

Havacılık Sektörü: Eylül ayında Türkiye geneli havalimanlarından hizmet alan yolcu sayısı bir önceki yılın aynı ayına göre %2,7 artarak 21,4 milyon kişiye yükselirken, Ocak - Eylül döneminde ise %1,9 oranında düşüşle 161 milyona geriledi.
AKBNK -
o 78 gün vadeli 33,9 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
o 402 milyon dolar ve 373,5 milyon Euro olmak üzere 367 gün vadeli sendikasyon kredisi sağlarken, kredinin maliyeti ABD Doları ve Euro cinsinden sırasıyla Libor+%2,25 ve Euribor+%2,10 olarak açıklandı.
DITAS & MRDIN & YESIL & YGYO & YYAPI - VBTS kapsamında şirketlerin paylarında 23 Ekim'e kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.
FLAP - 25 - 29 Kasım'da gerçekleştirilecek organizasyon üstlenildiği açıklandı.
GARAN -
o 63 gün vadeli 10,3 milyon TL ve 271,9 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
o Banka paylarını temsilen ihraç edilmiş olan Global Depo Sertifikalarının Londra Borsası kotundan çıkarılması için talepte bulunulurken, sürecin 5 Kasım'da tamamlanmasının beklendiği açıklandı.
INFO - 91 gün vadeli 10 milyon TL tutarında borçlanma aracı ihracı için bugün ve yarın talep toplanacak.
ISMEN - 31 gün vadeli 5 milyon TL, 56 gün vadeli 42 milyon TL ve 94 gün vadeli 200 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
LIDFA - 126 gün vadeli 23,5 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
NTHOL - 11 ve 20 Ekim vadeli toplam 12,5 milyon Euro tutarındaki bonoların itfa edildiği açıklandı.
OYLUM - Şirketin geçen yıl çalışmaya başladığı BIMAS ile 3 adet yeni ürün için anlaşma sağlandığı ve ürünlerin üretimine başlandığı, şirketin son çeyrek finansallarına olumlu yansımasının beklendiği açıklandı.
RALYH - Şirketin genel kurulunda Ral Yapı Mühendislik'in 37 milyon TL bedelle satın alınması ve %200 oranında bedelli sermaye artırım kararının genel kurulda kabul edildiği açıklandı.
SKBNK - 50 gün vadeli 90 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
SNKRN - İlişkili taraf şirketi Senkron Bina Teknolojileri'nin 1 TL bedelle satın alınma kararı ile birlikte ihtiyari olarak değerleme yaptırılmasına karar verilmesine karşılık yetkili kuruluşlardan uygun değerleme teklifi alınamaması üzerine değerleme işleminden vazgeçildiği açıklandı.
SONME & SNPAM - Şirketlerin iştiraki Sönmez Çimento'nun Döner Fırın Soğutma Sistemi Projesi'nde geçici kabul öncesi inceleme sürecine gelindiği açıklandı.
TCELL - Bağlı ortaklığı Superonline için 119 gün vadeli 100 milyon TL tutarında kira sertifikası ihraç edildi.
TEKTU - Şirketin kayıtlı sermaye tavanının 300 milyon TL'den 750 milyon TL'ye yükseltilmesine karar verildi.
ULKER - Şirketin %19,23 oranında iştiraki olan Godiva'nın ortakları tarafından şirketten olan 564,7 milyon Euro tutarındaki alacaklarının sermayeye eklenmesine karar verildiği, ancak ULKER'in sermayeye dönüştürülecek alacağı olmadığı, bu nedenle şirketin nakit pozisyonunun maksimize edilmesi ve elde edilecek nakit temettü dikkate alındığından sermaye artırımına katılmama kararı alındığı ve şirket sermayesindeki payının %12,95'e gerileyeceği açıklandı.

 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.