Bist'e İşlem Gören Şirkete İhtiyati Haciz

Ziraat Bankasından alınan kredinin 4,400.000 tutarına kefil olan şirket ihtiyati haciz yapıldı. Şirketin itirazlarını mahkeme kabul etmedi.

Bist'e İşlem Gören Şirkete İhtiyati Haciz
27 Mart 2019 Çarşamba 14:51

Ziraat Bankasından alınan kredinin  4,400.000 tutarına kefil olan şirket ihtiyati haciz yapıldı. Şirketin itirazlarını mahkeme kabul etmedi. 

EGCYH

EGELİ & CO YATIRIM HOLDİNG A.Ş. milyonluk kefalet verdiği Doğa Tarım Hayvancılık A.Ş.'nin Ziraat Bankasına olan borcunu ödeyememesinden dolayı ihtiyati haciz edildi. Şirket tarafından yapılan açıklamada dosyanın bilirkişiye sunulduğu belirtildi. 

Kap açıklaması,

""Ziraat Bankası A.Ş. tarafından Doğa Tarım Hayvancılık Gıda Paz. San. Tic. A.Ş.("Doğa Tarım")'nin genel kredi sözleşmesine konu kredisine istinaden, 4.400.000-TL tutara kadar kefil olan olan şirketimize tebliğ edilen 4.413.788,41 -TL tutarlı ödeme emrine, söz konusu borcun Doğa Tarım tarafından verilen  rehin ile teminat altına alınması ve ödeme emri tutarının kefalet miktarından fazla olması sebepleriyle şirketimiz tarafından itiraz edildiği,  bunun yanı sıra şirketimiz aleyhine başlatılan söz konusu borca ilişkin ihtiyati haciz kararına da ayrıca itiraz edildiği, ihtiyati hacze ilişkin itirazımızın mahkeme tarafından reddedildiği , şirketimiz tarafından yapılan ödeme emrine itirazımıza ilişkin olarak Ziraat Bankası tarafından itirazin iptali davası açıldığı hususları daha önce Kamuyu Aydınlatma Platformunda açıklanmıştı.

İtirazın iptali davasına ilişkin olarak dosyanın bilirkişiye gönderilmesine, duruşmanın 27.06.2019 tarihine bırakılmasına karar verilmiştir.""

Ayrıca 

""Ziraat Bankası A.Ş. tarafından, Batı Tarımsal Yatırımlar A.Ş.("Batı Tarımsal") 'nin genel kredi sözleşmesine konu kredisine istinaden, 2.200.000-TL tutara kadar  kefil olan şirketimiz aleyhine 1.895.116,27-TL  ihtiyati haciz kararı alındığı, ihtiyati haciz kararına itiraz edildiği, ilgili kredi borcuna  karşı asıl borçlu Batı Tarımsal  tarafından ipotekler verilmiş  olduğu, kredi borcu için yeterli teminat bulunduğu, şirketimize tebliğ edilen 1.957.665,92-TL tutarlı ödeme emrine, söz konusu borcun Batı Tarımsal tarafından verilen  rehin ile teminat altına alınması sebepleriyle şirketimiz tarafından itiraz edildiği, ihtiyati haciz kararına itirazımızın mahkeme tarafından reddedildiği, şirketimiz tarafından yapılan ödeme emrine itirazımıza ilişkin olarak Ziraat Bankası tarafından itirazın iptali davası açıldığı hususları daha önce Kamuyu Aydınlatma Platformunda açıklanmıştı.""

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.