27 Eylül piyasaları etkileyen önemli şirket haberleri

Şirketlerden önemli haberler

27 Eylül piyasaları etkileyen önemli şirket haberleri
Serkan Öztürk
Serkan Öztürk
27 Eylül 2019 Cuma 09:27

·   AKFEN – Şirket İştiraklerinden Afken Yenilenebilir Enerji’nin bağlı ortaklığı Kurtal Elektrik’in Artvin’deki Çiçekli HES Projesi’nin geçici kabulünün yapıldığı, santralin yıllık 21,9 GWs elektrik üretmesinin beklendiği açıklandı.

·         CCOLA – Fitch tarafından şirket paylarının uzun vadeli kredi notu ve görünümü teyit edildi.

·         DENIZ – Banka’nın %99,85’ine sahip olan Emirates NBD’nin 5,72 TL’lik pay alım teklifi yarın başlayacak..

·         EKGYO –

Bakırköy Florya Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi’nin tasfiye edildiği açıklandı.

Başkent Emlak Konutları Projesi kapsamında üretilen ticari ünitenin açık arttırma ihalesi kapsamında muhammen bedeli 15,90 milyon TL olan 9 adet bağımsız bölüme 15,92 milyon TL teklif geldiği açıklandı.

·    GARAN – 7 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı için yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

·         GUBRF – İskenderun’da yeni lojistik merkezi açtığı medyada yer aldı.

·         HALKB & VAKBN – HALKB, VAKBN ve Ziraat Bankasının Otomotivde Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi Paketleri hazırladıkları ve binek ve ticari araçlar için için 18-60 ay arasında %0,49 – %0,69 faiz uygulayacakları medyada yer aldı.

·         ISCTR –

10 yıl vadeli 350 milyon TL tutarında tahvil ihraç edildi.

5 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı için yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

·         ISMEN – 36 gün vadeli 1,0 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

·         INTEM – Yurt içi satışı gerçekleştirilen yer ve duvar karoları, karo yapıştırıcı malzemeleri ve Villeroy & Boch markalı karo ve banyo ürünlerinin toptan satışının Vitra Karo’ya 36,2 milyon TL’ye satılması kapsamında genel kurulda olumsuz oy kullanıp muhalefet şerhini toplantı tutanağına işleten pay sahipleri için 6,751 TL’den ayrılma hakkını kullanma işlemlerinin tamamlandığı açıklandı.

·       KERVN – SPK tarafından Zeynep Tümer’in şirket sermayesinde sahip olduğu ve şirket sermayesinin %51,79’unu temsil eden payların Ertan Sayılgan’a, %10,27’sini temsil eden payların Selim Sayılgan’a devri sonucunda yönetim kontrolünü elde eden Ertan Sayılgan ve Selim Sayılgan tarafından 1 TL nominal değerli paylar için 0,27 TL olarak belirlenen pay alım teklifi fiyatı üzerinden Şirket’in diğer ortaklarına yönelik pay alım teklifi yükümlülüğünün yerine getirilmesi amacıyla hazırlanan pay alım teklifi bilgi formunun onaylandığı açıklandı.

·     LINK – Şirketin hakim ortağı Link Holding A.Ş.’yi devralma yoluyla birleşmesine karar verildi.

·         QNBFB –

VBTS kapsamında şirket paylarına 11 Ekim’e kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

55 gün vadeli 130,4 milyon TL ve 60 gün vadeli 50,2 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

·         PMV3G –

Park Mavera III projesi gayrimenkul sertifikası kapsamında asli edim kullanım süresinin 7 Ekim’de sona ereceği açıklandı.

Park Mavera III projesi gayrimenkul sertifikası kapsamında tali edim ifa süresi 08 Ekim’de başlayıp, 06 Nisan’da sona ereceği açıklandı.

·         SANEL – Şirketin A Grubu Hissedarı olan  Ares Yenilenebilir Enerji ile Şirketin eski ortakları Bahadır Yalçın  ve Serkan Dinçbaş arasında yapılmış olan Pay Devir Sözleşmesi kapsamında 2018 yılı sonuna kadar 21 milyon TL taahhüt edilen özkaynak tutarı ile yıl sonunda oluşan özkaynak tutarı arasında 3,2 milyon TL fark olduğu, eski ortakların 3,2 milyon TL’lik farkı şirkete nakit ya da gayri nakdi olarak ödeyeceği açıklandı.

·      TDGYO – Bursa Nilüfer’de bulunan ekspertiz değeri  5,1 milyon TL olarak tespit edilen adet bağımsız bölümün 3,5 milyon bedel ile Macid Merey’e satılmasına karar verildiği açıklandı.

·         VAKBN – 105 gün vadeli 220 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.