26 Eylül

26 Eylül önemli şirket haberleri

26 Eylül
Serkan Öztürk
Serkan Öztürk
26 Eylül 2019 Perşembe 09:08

Emlak Konut GYO (EKGYO, Nötr): Şirket portföyünde bulunan İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Özel Proje ve Rekreasyon Alanı Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi tasfiye edilmiştir. 

İş Bankası (ISCTR, Nötr): Banka, takipteki krediler portföyünün 1,1 milyar TL tutarındaki kısmını oluşturan alacakları 32,4mn TL'lik satış bedeli nakden tahsil edilmek suretiyle devredildiğini duyurmuştur

Türk Hava Yolları (THYAO, Nötr): THY ve Lufthansa'nın yüzde 50-50 iştiraki konumundaki SunExpress, Thomas Cook'un tasfiyesi nedeniyle zor durumda kalan yolcular için Antalya'dan İngiltere ve Almanya'ya ekstra kapasite yaratacak. Şirket Sözcüsü tarafından konu ile ilgili Reuters'a yapılan açıklamada, "Thomas Cook nedeniyle zor durumda kalan yolcular için ekstra kapasite yaratmaya çalışıyoruz. Hem burada kalanların geri götürülmesi hem de oradan buraya yolcu getirilmesi... Son detaylar üzerinde çalışıyoruz" dedi. Sözcü, yaratılacak ekstra uçuş kapasitesinin Antalya'dan Londra'ya ve Almanya'nın çeşitli şehirlerine yönelik olacağını belirterek, "Almanya'da birden fazla şehir için ekstra kapasite yaratacağız. Hangi şehirler olacağı konusu da dahil detayları tamamlayarak yarın gerekli açıklamayı yapmayı planlıyoruz" diye konuştu. 

Ziraat Bankası: Kosova'daki 4. Şube olan Ferizaj/Kosova Şubesi 30.09.2019 Pazartesi Günü faaliyetlerine başlayacaktır. 

·         ADESE & OLMIP – VBTS kapsamında şirket paylarına 10 Ekim’e kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

·         AKBNK – 118 gün vadeli 77,3 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

·         AKENR – Şirket, bağlı ortaklığı Ak-El Yalova Elektrik ile birleşmesine ilişkin birleşme sözleşmesinin imzalandığı açıklandı.

·         ALCTL & TTKOM – ALCTL ile TTKOM arasında,  2016 yılında imzalanmış olan Sistem, Donanım,  Yazılım, Bakım ve Destek Hizmetleri Çerçeve Sözleşmesi kapsamında toplamda 11,9 milyon dolar, 2020 yılı sonuna kadar bitirilmek üzere Telekomünikasyon bazlı satış, bakım ve destek hizmetlerine ait iki ayrı İş Emri imzalandığı açıklandı.

·         ARENA – Şirketin, %100 bağlı ortaklığı Sensonet Teknoloji ile kolaylaştırılmış birleşme yöntemiyle birleşmesine karar verildiği açıklandı.

·         EKGYO –

İstanbul Kartal’daki projenin 1 Parsel Hastane Bloğunun kısmi geçici kabulü yapıldığı açıklandı.

Başkent Emlak Konutları projesi kapsamında üretilen 40 adet bağımsız bölümün muhammen bedeli 61.800.000 TL olup, açık artırma usulü ile satılacağı açıklandı.

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Özel Proje ve Rekreasyon Alanı Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşinin tasfiye edildiği açıklandı.

·         GYHOL – Sermaye artırımı yapılacak olan GYHOL Delta Uluslararası İş Geliştirme Yönetim’in sermaye artırım konusunu teşkil eden 106.210 TL tutarın tamamına iştirak edilmesine ve tutarın sermaye artırımının tescilinden önce ödenmesine karar verildi.

·         ISMEN – 85 gün vadeli 38,2 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

·         ISCTR – Bankanın takipteki krediler portföyünün 1,1 milyar TL tutarındaki kısmını oluşturan alacaklarının 32,4 milyon TL bedel ile Efes Varlık Yönetim, Hayat Varlık Yönetim , Birikim Varlık Yönetim ve Doğru Varlık Yönetim’e devredildiği açıklandı.

·         METUR – Şirket, Asya İlaç Sanayii’ye %60 oranında iştira etme kararı alınması kapsamında Ortaklık Sözleşmesi imzaladı.

·         RODRG – VBTS kapsamında şirket paylarına 10 Ekim’e kadar brüt takas tedbiri getirildi.

·         RTALB – Şirket iştiraki A1 Capital’in QNBFB’den kullanacağı nakit kredinin teminatı olmak üzere Kocaeli Gebze’deki fabrika binasının ve İstanbul Ümraniye’deki taşınmazın banka lehine ipotek verileceği açıklandı.

·         TKFEN – Şirketin %99,98 bağlı ortaklığı Toros Tarım’ın hisselerinin tamamına sahip olduğu CFS Petrokimya tarafındanToros Tarım’ın Mersin arazisi üzerinde yapılması planlanan 500.000 ton/yıl kapasiteli polipropilen üretim tesisi için ön hazırlık ve etüt çalışmalarının başladığı, planlama sürecinde olan tesisle ilgili resmi ÇED sürecinin başladığı, mevcut arazinin topografik ölçümlemeleri tamamlandığı, arazinin imar planlarındaki niteliğinin özel endüstri bölgesi’ne dönüştürülmesine yönelik başvurunun yapıldığı açıklandı.

·         TKSB & YKBNK – Levent Yapılandırma Yönetimi A.Ş.’nin sermayesinin tamamı ortak alacaklılarından karşılanmak üzere 3,98 milyar TL’ye çıkarılmasına ve şirket unvanının LYY Telekomünikasyon A.Ş. olarak değiştirilmesine karar verildi.

·         VAKBN – 10 yıl vadeli 725 milyon TL tutarında tahvil ihraç edildi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.