22 Ekim

22 Ekim Borsada işlem gören şirket haberleri

22 Ekim
Serkan Öztürk
Serkan Öztürk
22 Ekim 2019 Salı 09:22

Alarko Holding (ALARK, Sınırlı Negatif): Şirketle hiçbir hukuki bağı ve ortaklık ilişkisi bulunmayan Alvimedica Sağlık Ekipmanları Pazarlama Satış ve Dağıtım A.Ş. ve Alvimedica Tıbbi Ürünler San. ve Dış Tic. A.Ş.'nin bir bankaya olan kredi borcu nedeniyle, bu şirketlerin hissedarları Leyla Alaton ve Vedat Aksel Alaton'un Şirketteki ortaklık payları ile her türlü hak ve alacaklarına ihtiyati haciz konulduğu bilgisi Şirkete ulaşmıştır. Alvimedica Sağlık Ekipmanları Pazarlama Satış ve Dağıtım A.Ş. ve Alvimedica Tıbbi Ürünler San. ve Dış Tic. A.Ş. ile Alarko Holding A.Ş. ve Alarko Topluluğu şirketleri arasında herhangi bir ortaklık ilişkisi veya benzeri bir hukuki ilişki bulunmamaktadır.

Gözde Girişim (GOZDE, Nötr): Portföy şirketlerinden Kümaş Manyezit Sanayi A.Ş.'nin ("Kümaş") devrine ilişkin Şirket, Yıldız Holding A.Ş. ve RHI Magnesita N.V. (iştirakleriyle birlikte "RHIM") arasında bağlayıcı olmayan bir niyet mektubu imzalandığı duyurulmuştu. Henüz taraflar arasında nihai sözleşmeler imzalanmamış olmakla birlikte; RHIM niyet mektubuna istinaden devralma işlemine izin verilmesi için Rekabet Kurumu'na bugün başvuruda bulunmuştur. İşlemin tamamlanması, nihai sözleşmeler üzerinde mutabakata varılması ve gerekli yasal izin süreçlerinin tamamlanmasına bağlıdır. İş

Bankası (ISCTR, Nötr): 21.10.2019 tarihinde Şişe ve Cam Fabrikaları (SISE, Sınırlı Pozitif) payları ile ilgili olarak 4,38 - 4,44 TL fiyat aralığından 1.067.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi Ortaklıkça gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte Şişe Cam sermayesindeki Ortaklık payları %67,47 sınırına ulaşmıştır. 

 28 Ekim 2019 Pazartesi yarım gün seans yapılacaktır.29 Ekim 2019 Salı seans yapılmayacaktır.24 Ekim 2019 Perşembe tarihli işlemlerin takası 30 Ekim Çarşamba 2019, 25 Ekim 2019 Cuma ve 28 Ekim 2019 Pazartesi işlemlerin takası 31 Ekim 2019 Perşembe

 2019/09 DÖNEMİ FİNANSAL RAPORLARIN KAP'TA YAYINLANMA TARİHLERİ 30.10.2019 Konsolide Olmayanlar 11.11.2019 Konsolideler.

 BIZIM 3. Çeyrek bilanço açıklanması bekleniyor Foreks Anketi net kar beklentisi:9,0 mio tl Geçen yıl aynı dönem:8,99 mio tl

 AVOD: Davalı Sermaye Piyasası Kurulu (Kurul) tarafından tesis edilen ve AVOD Kurutulmuş Gıda ve Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Şirket) tarafından Avod Altın'ın satın alınması işlemi nedeniyle Burak KIZAK'a yapılan ödemenin önemli nitelikte işlem sayılması, 30 gün içinde iadesinin yapılması veya ayrılma hakkının kullandırılması için yeni genel kurul toplanması yönünde zorlayıcı işlem tesisine ilişkin Kurul Karar Organı'nın 08/08/2019 tarih ve 44/1042 sayılı Kurul Kararının yürütmesinin durdurulması ve iptali talebiyle Ankara 15. İdare Mahkemesi nezdinde E. 2019/2030 Sayı ile dava açılmıştır.

 GOZDE: portföy şirketlerimizden Kümaş Manyezit Sanayi A.Ş.'nin ("Kümaş") devrine ilişkin Şirketimiz, Yıldız Holding A.Ş. ve RHI Magnesita N.V. (iştirakleriyle birlikte "RHIM") arasında bağlayıcı olmayan bir niyet mektubu imzalandığı duyurulmuştu. Henüz taraflar arasında nihai sözleşmeler imzalanmamış olmakla birlikte; RHIM niyet mektubuna istinaden devralma işlemine izin verilmesi için Rekabet Kurumu'na bugün başvuruda bulunmuştur. İşlemin tamamlanması, nihai sözleşmeler üzerinde mutabakata varılması ve gerekli yasal izin süreçlerinin tamamlanmasına bağlıdır.

 MARKA: Borsamız tarafından Payları Ana Pazar'da işlem görmekte olan Marka Yatırım Holding A.Ş. (Şirket)'nin ve bağlı ortaklıklarının vadesi geçmiş finansal, kamu ve personel borçları olması ile aleyhine başlatılmış hukuki takibatların bulunması nedenleriyle Şirketin Kotasyon Yönergesinin 35/1-d maddesi çerçevesinde uyarılmasına karar verilmiştir.

 PRZMA- PRKME: Sermaye Piyasası Kurulu Tedbir Kararı

 SNKRN: Finansal borçları nedeniyle başlatılan icra takibi konularında özel durum açıklaması yapılmaması veya gecikmeli olarak yapılması nedenleriyle Kotasyon Yönergesinin 23. maddesinin 1. fıkrasının (a) bendi kapsamında uyarılmasına, bu uyarının Kotasyon Yönergesinin "Kotta Kalma Şartları" başlıklı 32. maddesinin 1. fıkrasının (a) bendi kapsamında birinci uyarı olarak değerlendirilmesine karar verilmiştir.

 SASA-PETKM: Naylon veya diğer poliamidlerden ipliklerin ithalatında korunma önlemi uygulanacak RESMİ GAZETE. 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.