10 Eylül'ün önemli şirket haberleri

Günün önemli şirket habereleri

10 Eylül'ün önemli şirket haberleri
10 Eylül 2019 Salı 09:16

Coca Cola İçecek (CCOLA, Nötr): Borsada işlem görmeyen statüde 1,4mnTL nominal tutarlı CCOLA pay senetlerinin Borsada satışa konu edilebilmesi amacıyla Özgörkey Holding A.Ş., Merkezi Kayıt Kuruluşu'na başvurmuştur.

Doğan Holding (DOHOL, Nötr): Bir internet haber sitesinde (www.bloomberg.com), Şirketin mevcut bir yatırım bankasını satın alacağı veya yatırım bankacılığı lisanı için başvuru yapacağı konusunda bir haber yer almıştır. Söz konusu haberde bahsi geçen "yatırım bankacılığı" da doğru fırsat çıkması halinde baktığımız sektörlerden biri olup, bu konuda Şirket'in henüz kesinleşmiş bir karar bulunmamaktadır. Konuya ilişkin bir gelişme olduğu takdirde ayrıca kamuya açıklama yapılacaktır. Haber sonrası hisse dün %3,62 yükseliş kaydetmişti.

Torunlar GYO (TRGYO, Nötr): Kairos Investment Management SpA'nın Torunlar GYO'daki dolaylı oy hakları oranı hisse satım işlemleri neticesinde %5,08'den %4,97'ye gerilemiştir.

Link Bilgisayar Sistemleri Yazılımı ve Donanımı (LINK): Şirket, 09.09.2019 tarihli toplantısında Şirketin 5,5mn TL tutarındaki nominal/ödenmiş sermayesinin 2,06mn TL tutarındaki kısmına sahip bulunan, halka açık olmayan Link Holding Anonim Şirketi ile Şirketin çatısı altında birleşilmesi, gerekli tüm hazırlıklar ve ön izinler/onaylar tamamlandığında Birleşme işleminin Şirket Genel Kurulu'nun onayına sunulmasına karar vermiştir.

 AKSGY – 2 yıl vadeli 100 milyon TL tutarında tahvil ihracı için bugün talep toplanacak.

AKBNK – 39 gün vadeli 29,5 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

ATEKS & BOSSA & KORDS & KRTEK & LUKSK & SKTAS & VAKKO & YUNSA – Toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde sendikalar arasında 3 yıllık anlaşma sağlandı.

 ASELS –  TR Eğitim ve Teknoloji A.Ş.’nin %50’sinin TAİ’den 1 milyon TL bedelle satın alma işlemi tamamlandı.

DENIZ – 77 gün vadeli 565 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

DESA – Ankara’daki Metromall AVM’deki Samsonite mağazasının kapatıldığı açıklandı.

DOHOL – Şirket hakkında medyada yatırım bankası satın alınacağı veya yatırım bankacılığı lisanı için başvuru yapacağı haberi kapsamında, bahsi geçen yatırım bankacılığının doğru fırsat çıkması durumunda bakılan sektörlerden biri olduğu ancak konu hakkında kesinleşmiş bir kararın olmadığı açıklandı.

ESCOM – SPK tarafından şirkete verilen 191.540 TL’lik cezanın iptali için dava açıldı.

HALKB – 107 gün vadeli 261 milyon TL ve 350 gün vadeli 134 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

HDFGS – %25 oranında iştiraki Egeyem Gıda ve Tarım Ürünleri’ne işletme faaliyetlerinde kullandırılmak üzere 3 milyon TL tutarında yapılandırılmış finansman sağlandığı açıklandı.

LINK – Şirketin hakim ortağı Link Holding A.Ş.’yi devralma yoluyla birleşmesine ve gerekli başvuruların yapılmasına karar verildi.

MEMSA – Şirketin 1,04 milyon TL’lik banka borcuna karşılık eski yönetim kurulu başkanı Mehmet Ulutaş tarafından ilgili taksit kapsamında 330.000 TL ödeme yapıldığı açıklandı.

SAFKR – Yurtdışından 0,5 milyon Euro’luk sipariş alınırken, teslimatların 1 yıl içinde tamamlanacağı açıklandı.

TMPOL – Muhammen bedeli 1,2 milyon TL olan Kayseri Kocasinan’daki 250 m²’lik dükkanın 0,75 milyon TL’ye bağlı ortaklığı tarafından alınmasına karşılık, ihaleye itiraz edildiği, itiraz süreci tamamlanana kadar ödenen tutara faiz işletileceği, itirazın sonuçlanmasına göre varlık alımının netleşeceği belirtildi.

YKBNK – 38 gün vadeli 146,4 milyon TL ve 39 gün vadeli 174,2 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.