Borsa Zamanı

Hukuk Tanımayan Orhan Pala'nın HTTPS Oyunu

Artık Hukuk'un üstüne çıktı. Yüce Türk Mahkemelerinin hakkında verdiği kararları hiçe sayarak sitesinde teknik oyuna başvurdu.

Hukuk Tanımayan Orhan Pala'nın HTTPS Oyunu
ersan soylu
ersan soylu
10 Ocak 2019 Perşembe 12:01

Hukuk Tanımayan Site Borsagündem

Yaptığı yalan, iftira dolu haberler nedeniyle gün aşırı Türkiye Cumhuriyeti Mahkemeleri kararlarınca Erişim engeli getirtilen Borsagündem sitesi, Türkiye Cumhuriyeti hukukunun arkasından dolaşarak mahkeme kararlarını tanımıyor.

5651 sayılı İnternet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkındaki Kanunu delmek için sitenin protokolünü değiştirdi. Siteyi “http” protokolünden “https” protokolüne geçiren Orhan Pala’nın sahibi olduğu Borsagündem, Sulh Ceza Hâkimliği Kararlarını ve Erişim Sağlayıcıları Birliği tedbirlerinden kurtulmak için Türk yargısının kararlarını arkadan dolaşarak tanımıyor. Hiçbir makul gerekçe ile açıklanamayacak bu internet protokolü değişikliğinin Sulh Ceza Hâkimliği Kararlarının uygulanmasını engellemek için yapıldığı, günaşırı gelen Erişim Engellenmesi Kararlarından anlaşılmaktadır.

Erişim sağlayıcılar tarafından kullanılan sistemlerin teknik yetersizlikleri nedeni ile URL adresleri üzerinden münhasıran “http” protokolü kullanılarak internette yayınlanan içeriklere erişim engellenmesi mümkün olabilmekte, “https” protokolünü kullanan URL adreslerine erişimin engellenmesi tedbirinin uygulanması teknik olarak mümkün bulunmamaktadır.

Borsagundem dün akşama kadar bu şekilde açılıyorken;

Dün akşam aktif olan ve yüce Türk Mahkemelerinin kararlarını hiçe saymak için geçtiği HTTPS protokolü sonrası site bu şekilde açılıyor.

Sulh Ceza Hâkimliği Kararı ile kesinlik kazanan kişilik haklarının ihlal edildiği URL adresleri internet protokolündeki değişiklik nedeni ile erişilebilir hale gelmiştir.

Kişilik haklarının ihlal edildiği Sulh Ceza Hâkimliği Kararı ile hüküm olunan ve erişime engellenmesi kararı verilen Borsa Gündem’in ilgili URL adreslerine “https” protokolüne geçmesiyle erişim sağlayıcıların teknik yetersizliklerinden ötürü erişim engellenememekte ve Türk Adaleti aciz bırakılmaktadır.

Artık istediği gibi yazı yazacak Hukuk’un aldığı kararlar rafa kalkıyor.

Teknik yetersizlikleri imkân bilerek 5651 Sayılı Kanuna muhalefet eden Borsa Gündem adlı internet sitesi yetkilileri, masum vatandaşların hayatından tenkidi mucip bir şey bulamayınca kişilik haklarına saldırarak iftira ve hakaret içerikli yayınlarına meşru bir zemin hazırlamıştır. Bu yöntemle bundan sonra istediği şahıslar ve kurumlar hakkında istediği gibi yazı yazma imkanına kavuşan Borsagündem sitesi ve Orhan Pala; önümüzdeki günlerde istediği herkes hakkında istediği şekilde yazı yazabilecek ve hukuk karşısında çaresiz kalacak.

Erişim engeli getirtilen bütün haberler şuan aktif oldu. Hukuk çaresiz…

Kişilerin hak ve özgürlüklerini yaptığı haberlerle ihlal eden Borsagündem sitesi, şimdi artık hukukun da üstünde bir zırh’a büründü. Bir gecede yaptığı bu arkadan dolaşmayla Hukuk’un kararları hiçe sayılıp kendisini Hukuk un üstüne çıkarttı. Bundan sonra kişiler ve kurumlar hakkında yalan haberler yapıldığında Mahkeme ye gidip itiraz edip haklı bile olsanız ilgili haberleri kaldıramayacak ve erişim engeli getiremeyeceksiniz.

Türkiye mahkemelerinin kararlarını hiçe sayan site ile ilgili bakalım önümüzdeki günlerde Türk Adaleti ne yapabilecek? Bu konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.

BORSAZAMANI

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Egemen - 8 ay önce
Seytandan 10 dk sonra doğmuş tipe bak töbe estafirullah
Avatar
Çarşı - 8 ay önce
Sıfatsız kılıksız tipe bak tipe
Avatar
Korsakir - 8 ay önce
Hukuku guguk yapmış bu ülkede adalet falan hak getire adalet bakanlığı hice sayiliyor ne demek mahkeme kararina uymamak
Avatar
yatırımcı - 8 ay önce
Orhan paladan herkes tiksindi zaten. Kimse yan yana bile gelmez bu adamla reklam verenler a1 kapital gedik Alnus yatırım neden reklam vermişler anlamadım. Gedik menkul değerlerden alıyorum hesabımı
Avatar
Solo - 8 ay önce
kırk haramiler borsanın fetocusu harbi bunlar..
Avatar
Salih - 8 ay önce
gedik a1 marbaş ta hesaplar frontlanıyor yani spekülatörlere satılıyormuş ne hisse aldıysam speklere söylenmiş resmen
Avatar
X men - 7 ay önce
Üstad bu aksue büyük vurgun olucak ıcbct satılan hisselerin sahibinin aksue hisselerini aynı grup satıcak 10 yıldır hisseleri satamıyorlar alyağın patronu bu işi organize etti dümenden yabancı ortak getireceğiz diye millete satacaklar
Avatar
Spk yatıyor - 7 ay önce
Şeytan yüzlerine mı işedi bunları o kadar zalim bir tıp bunlar