Borsa Zamanı

BORSAGÜNDEM ORHAN PALA ÇOK KIZMIŞ

BORSAZAMANI'nın bu haftaki "Orhan PALA'nın şantajla nasıl para istediği" haberini yayınlamamızdan sonra belli ki Orhan PALA çok sinirlenmiş.

BORSAGÜNDEM ORHAN PALA ÇOK KIZMIŞ
19 Ekim 2018 Cuma 01:05

Bugün SPK bülteninde Ali Yücel'e verilen idari para cezasını intikam almak için nasıl algı yönetimi ile FETO'ya bağladı! kamuoyunu da bizi de hayrete düşürdü.

Borsagündem Orhan Pala'nın haberciliği nasıl kendi çıkarları doğrultusunda manipüle ettiğini ortaya çıkarmak yine bize düşüyor. Biz Ali Yücel'in avukatı değiliz. Hatta tanımıyoruz da. Bizi ilgilendiren bir konu değil. Çünkü bu piyasayı denetleyen Sermaye Piyasası Kurulu diye bir otorite var. Biz, haberciliği sadece kendi çıkarlarına hizmet eden yayıncılığa karşıyız. Algı yönetimi yapanlara karşıyız. Taraflı yayın yapanlara karşıyız.

Burdan son kez uyarıyoruz. Haberciliği habercilik gibi yapın.

Bugün akşam SPK bülteninde Ali Yücel'e işlemlerinden ötürü idari para cezası verildiği söylendi.

SPK nın İDARİ PARA CEZASI ne demek?

Sermaye Piyasası Kurul u incelemeleri neticesinde bir hata,bir kusur veya bir eksiklik tespit etmesi kanaat getirmesi halinde ilgili kişi ve kurumlara idari para cezası verir. Eğer suç teşkil edecek bir durum varsa hem idari para cezası verir hem de suç duyurusunda bulunur.

Şimdi Ali Yücel'e verilen İdari Para cezasına bakalım. Ne diyor SPK bülteninde ( bu arada bizim personel sıkıntımız oluyor zaman zaman gece vardiyalarında güncel haberleri Borsagündem gibi 10 larca kişi çalışmadığı için haber ajansımızda o yüzden SPK Bülteni haberini yayınlayamamışız bunun içinde özür dileriz hepinizden )

Royal Halı İplik Tekstil Mobilya Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ROYAL) pay piyasasında gerçekleştirilen işlemler ile ilgili olarak yapılan inceleme sonucunda, aşağıdaki tabloda yer alan idari para cezasının (İPC) uygulanmasına karar verilmiştir. İPC Uygulanan Şahıs/Şirket İPC Uygulanmasına Neden Olan Eylem Eylemin Aykırılık Teşkil Ettiği Düzenleme Verilen İPC Tutarı Ali YÜCEL ROYAL pay piyasasının arz ve talebi ile fiyatı hakkında yanıltıcı izlenim uyandırmak. VI-104.1 Piyasa Bozucu Eylemler Tebliği’nin 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (f) bentleri. 26.049-TL para cezası verilmiştir diyor.

Şimdi SPK nın VI-104-1. 1 Piyasa Bozucu Eylemler Tebliği’nin 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (f) bentleri ne bakalım.

Tebliğin maddesi : Emir veya işlemlere ilişkin piyasa bozucu eylemler MADDE 5 –

(1) Tek başına ya da birlikte hareket eden kişiler tarafından borsa ve teşkilatlanmış diğer piyasalarda gerçekleştirilen, sermaye piyasası araçlarının fiyatları, fiyat değişimleri, işlem hacimleri, işlem miktarları, işlem oranları, emir miktarları, emir oranları, emir iptal miktarları, emir iptal oranları veya emir gerçekleşme oranları gibi sermaye piyasalarının işleyişi veya sermaye piyasası araçlarının fiyatlarının belirlenmesiyle ilgili veriler dikkate alındığında önemli veya etkili kabul edilebilecek nitelikte;

a) Alım veya satım yapılması, hesap hareketi gerçekleştirilmesi, emir verilmesi, emir iptali veya emir değiştirilmesi, f) Fiyat yükseltici, fiyat düşürücü veya fiyatı sabit tutmaya yönelik işlemler yapılması ve benzeri işlemler yapılması suretiyle borsa ve teşkilatlanmış diğer piyasaların güven, açıklık ve istikrar içinde çalışmasını bozan ya da sermaye piyasası araçlarının fiyatları, fiyat değişimleri, arz ve talepleri hakkında yanlış veya yanıltıcı izlenim uyandıran veya adil ve dürüst işlem yapılmasını, piyasanın rekabetçi bir ortamda işleyişini ya da fiyatın doğru ve dürüst bir şekilde oluşmasını zorlaştıran ya da engelleyen fiil ve davranışlar piyasa bozucu eylem olarak değerlendirilir.

İlgili SPK maddesini virgülüne dokunmadan getirdik önünüze.

Burada ne demek istiyor. İlgili Sermaye Piyasası Aracında muhtemelen emir ler çok ve ardarda yapıldığı için. Bu bir piyasa bozucu eyleme girdiğini söylüyor SPK ve 26 bin lira gibi küçük bir ceza kesiyor. Yani bu işlemlerine dikkat et yoğun işlemler yaparken piyasayı Bozucu eylemlere girme diyor açıkçası Ali Yücel’e.

Şimdi Ali Yücel ne yapmış Royal Halı'da yoğun almış satmış. Sizde alıp satabilirsiniz. Herkese açık bir piyasa. Eğer burada patron la ortak hareket edip bir işlemler sinsilesi olsa bu manipilasyona girer ve SPK ayrıca da suç duyurusunda bulunur dimi? Bunu tespit etmiş mi SPK, hayır. Etmiş olsa bununla birlikte suç duyurusunda bulunur. Peki KOZA' da mesala FETO' cu İpek ailesinin dimi şuan işlem görüyor. Orada yoğun alıp-satan, işlemler de yapanlarda var onlarda mı Feto' cu?

Habere bakalım:

FETO'nun Para Kasası diye büyük ve koyu puntolarla ara başlık atılıyor. Ama haberde Ali Yücel'in işlem yaptığı Royal Halı diye girip aslında FETO ile bağlantısı olan Royal Halı'nın yöneticileri olan kişilerin yanına Ali Yücel' ide bağlayıp aynı karenin içine sokuyor.

    

    

Ayrıca öğrendiğimize göre de ilgili işlemler 2012 yılında yapılan işlemler. Ortada FETO'nun F' sinin olmadığı zamanlardaki işlemler. İntikam almak için nasıl algı yönetimi ile haber yapıldığını siz kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Sayın Orhan Pala seni uyarıyoruz ama anlamıyorsun. Seninle ilgili Hüseyin Yücel'in söyledikleri vs. zaten yargının konusu bizi ilgilendirmiyor. Fakat intikam almak için toplumun, insanların algısı ile oynayamazsın. Doğru habercilik yap. De ki Ali Yücel SPK dan idari Para cezası aldı. Peki seninle bağlantılı olarak Verusa Holding' le ilgili bir sürü söylenti ve iddialar var. 5 Ekim'deki SPK bülteninde Verusa Holding' te 2 kişiye 6 ay işlem yasağı getirildi. Bununla ilgili haber bile yok sitende. Verusa Holding'te olumlu haberler sırayla, olumsuz tek bir satır yok. Bu mu habercilik? İdari para cezasını aracı kurumlarda alıyor, bankalarda, internet siteleri de, fonlarda, say say bitmez.

BURADAN kamuoyunu bilgilendirelim.

Gerçek Habercilik ve heryeri sallayacak haberi biz girecez çok yakında….

GERÇEK FETO' NUN BASIN YAPILANDIRMASINI, BELGELERİYLE ÖNÜNÜZE KOYACAĞIZ…

HADİ BİRAZ ipucu verelim….

Bu algı yönetimi yapan arkadaşlara biraz gazetecilik öğreteceğiz. Biz size şöyle diyelim, internete 56k faks modemlerle bağlanılan 1999'lu yıllarda biz internet haberciliği yapıyorduk, mesleğimiz hep bu idi, bugüne kadar 2 büyük internet sitesini Türkiye'de ilk 100'e sokup devrettik. Şimdi ekonomi basınında Allah'ın izniyle BORSAZAMANI'nı MARKA yapacağız.

Bizi izlemeye devam edin…

BORSAZAMANI

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Cak danyils - 11 ay önce
Enveride yazin gorelim adamliginizi hodri meydan haydi bakalim borsazamani.com
Avatar
Hürriyet - 11 ay önce
Ey balıkçı Orhan pala senin nolacak bu halin tam bir faciasın Kırım kanamalı Kongo kenesi gibisin iftira atıyorsun..ama artık eteklerin tutuştu.
Avatar
ali - 11 ay önce
tüm türkiye şaşkınlıkla sizi izliyor borsazamani orhan palanın ipliği çıktı.verusanın fetö zamanında ne kadar büyüdüğü ortada.nihat özçeliğin taraf gazatesi sahibi ile kanka olduğunu türkiye biliyor.devlet yetkilileri savcıların bu haberler ve belgeler karşısında bu gruba operasyon yapması an meselesi
Avatar
Lütfü Demirci - 11 ay önce
Bu adamın ipliğini pazara çıkardınız ya helal olsun. Bakalım daha nelerini çıkaracaksınız, merakla bekliyorum.
Avatar
Cenk - 11 ay önce
Helal olsun sizlere bu orhan palanın ne olduğu anlaşıldı.verusanın sahibide fetö ile yükselmiş sanırım.yakında gözaltına alırlar orhan pala ile nihat özçeliği.haberinizi sabırla tüm türkiye bekliyor
Avatar
Selim - 11 ay önce
Orhan pala ve borsagündem basını şantaj iftira baskı olarak kullanıyormuş yıllardır belli oldu o. çocuğun orhanpala kazma
Avatar
İmparator - 11 ay önce
Şerefsiz Orhan pala şimdide garipbabası yücellerimi hedef aldın.onlar sana 3 beden büyük gelir..