Sanel Mühendislik?

Sanel hisselerinde düşüş bedelli sermaye arttırımı kararı olduğu ve şirketin yeni satın aldığı firma ile ilgili olumsuz piyasa dedikodularının sebep olduğu haberleri dolaşıyor. Şirketin Kap'a yaptığı açıklama şu şekilde.

Sanel Mühendislik?
25 Şubat 2019 Pazartesi 12:17

Sanel hisselerinde düşüş bedelli sermaye arttırımı kararı olduğu ve şirketin yeni satın aldığı firma ile ilgili olumsuz piyasa dedikodularının sebep olduğu haberleri dolaşıyor. Şirketin Kap'a yaptığı açıklama şu şekilde.

Şirketimiz Esas Sözleşmesinin Sermaye ve Paylar Başlıklı 6 Maddesinde öngörülen tadilat nedeniyle, Kayıtlı Sermaye Tavanımızın 50.000.000 TL'den 75.000.000 TL'ye arttırılması ve yeni Kayıtlı Sermaye uygulama süresinin 2019-2023 yılları arası belirlenmesi konularında Sermaye Piyasası Kurulu Ortaklıklar Finansman Dairesi Başkanlığı tarafından 16.02.2019 tarih ve E2521 Sayılı ön izin yazısı şirketimize ulaşmıştır. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı izni ve yapılacak olan İlk Genel Kurul Toplantısında gündeme alınmak üzere işlem sürecine devam edilecektir

Şirketin satın aldığı yeni şirket açıklaması Sas Grup Sağlık Hizmetleri A.Ş. FİRMASINDAN  Gökmedrese Sağlık Hizmetleri :A.Ş. nin 

 

 

Şirketimiz merkezinde
yapılan yönetim kurulu toplantısında;

20.02.2019
tarih 2019/05 sayılı karar ile, Şirketimiz kaynaklarının pay sahiplerinin
yararına verimli olarak kullanılması, şirketin sürdürülebilir karlılığının
devam ettirilmesi, şirketin büyüme hedefleri ve faaliyet alanının
genişletilmesi doğrultusunda,10.12.2018 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)'nda duyurulduğu üzere
  ortaklığımızın ilişkili tarafı  Sas Grup Sağlık A.Ş.' nin %100 sahibi olduğu
Gökmedrese Sağlık Hizmetleri A.Ş.'nin, 6.000.000,00 TL Sermayesini oluşturan
payların tamamının  Bizim Menkul Değerler
A.Ş. tarafından hazırlanan değerleme raporunda tespit edilen 8.154.596 TL değer
üzerinden yapılan pazarlık neticesinde; 

Şirketin 8.000.000.00 tl satın alınmasına karar verilmiştir..

Açıklamda satın alınan bir sağlık şirketi gibi görünsede , piyasada borsaya kote olmayan bir şirketin satın alınması şirket içerisindeki naktin dolaylı yollardan şirketin kasasından çıkarılması olarak yorrumlanıyor.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.