Migros (MGROS), Anadolu Cam (ANACM), Garanti BBVA (GARAN) hisse yorumları ve hedef fiyatları

MGROS, GARAN, ANACM, hisselerine uzmanlardan yorumlar ve hedef fiyat önerileri.

Migros (MGROS), Anadolu Cam (ANACM), Garanti BBVA (GARAN) hisse yorumları ve hedef fiyatları
29 Temmuz 2019 Pazartesi 10:13

MIGROS:

Son üç yılda yillik ortalama yüzde 26 oranında güçlü ciro büyümesi kaydeden Migros'un yılın ikinci yarısında enflasyonda öngördüğümüz düşüşe rağmen mevcut mağazaların güçlü performansinin ve mağaza açılışlarının desteğiyle 2019 yılını geçen yıla paralel bir büyümeyle tamamlayacağını tahmin ediyoruz. Sektörde yoğunlaşan fiyat rekabetinin operasyonel kâr marjlarında yarattığı baskıları, etkili gider yönetimi ve Kipabirleşmesi sonrası artan sinerji kazaniminin desteğiyle telafi edebileceğini düşünüyoruz. İkinci çeyrek açısından son dönemde euro/TL'de yaşanan ilimli seyrin gerek finansal gerekse de hisse performansı açısından destekleyici bir unsur olduğunu görüyoruz. Şirket hisselerinde yüzde 88 yükseliş potansiyeli ile 26.40 TL hedef fiyat öngörüyoruz.

GARANTI BBVA

Banka'nin 1C19'da öz kaynak karlılığı yüzde 14.1 düzeyinde gerçekleşirken, takipteki krediler oranı (TKO) ise yüzde 5.18 düzeyine ulaşmıştı. 2¢19 için bankanın kredi büyümesinin zayıf gerçekleşmesini ve ayrıca bir önceki çeyreğe göre net  ticari zarardaki artış nedeniyle öz kaynak karlılık düzeyinde hafif gerileme bekliyoruz. Yılın ikinci yarısında ise bankanın kredi-mevduat makasında kademeli iyileşme ile beraber karlilik göstergelerinde toparlanma tahmin ediyoruz. Böylece Garanti BVAA için 2019 yılsonu net kar öngörümüzü 6.3 milyar TL'den 6.9 milyar TL'ye revize ediyoruz. Bu da yüzde 14 düzeyinde öz kaynak karlılığına işaret etmekte. Banka yönetimi 2019 yılsonu için yüzde 10-13 düzeyinde öz kaynak karlılığı ve yüzde 7.0'nin altında TKO öngördüğünü açıklamıştı. Ancak yılsonu için bankanın hem aktif kalitesi, hem de karlılık seviyelerinin yukarı yönlü potansiyelinin olduğunu düşünüyoruz. Şirket hisselerinde yüzde 25 yükseliş potansiyeli ile 11.45 TL hedef fiyat öngörüyoruz.

ANADOLU CAM

Türkiye'de ürün portföyü içecek, gida ve ecza ağırlıklı iken Rusya tarafında daha çok içecek odaklı. Yilin ilk çeyreğinde yurtiçi satış hacmi, mevsimsellik ve yıllık fiyat artışlarının uygulandığı dönem öncesine çekilmiş siparişlerin yanı sıra iç talepte görülen bir miktar yavaşlamanın etkisiyle yüzde 20 gerileyen şirketin, toplam satış hacmi ise yüzde 3 artış göstermiştir. Yüksek sezon olan ikinci ve üçüncü çeyreklerde güçlü turizmin etkisi ve Mersin Fabrikası'ndaki ek kapasitenin devreye alınmasının şirketin, satış hacmi ve gelir büyümesine destek vermesini bekliyoruz. Şirket hisselerinde yüzde 56 yükseliş potansiyeli ile 4.29 TL hedef fiyat öngörüyoruz.

Vakıf Ystırım

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.