İTTFH, İttifak Holding Hisse Yorumları

ITTFH İttifak Holding Hisse Senedi Analizi ve Yorumları İttifak Holding ve benzer büyük şirketler borsa yatırımcıları için çok önemli seçeneklerdir. ITTFH İttifak Holding hisse senedi analizi ve yorumları incelendiğinde bu durum çok daha net bir şekilde ortaya çıkacaktır. Bilindiği gibi borsa, şirketlerin işlem gördüğü çok önemli bir yerdir ve buradaki hareketler hem şirketlerin değerlerini değiştirir hem de yatırımcıların kar ya da zarar etmelerini sağlar.

İTTFH, İttifak Holding Hisse Yorumları
01 Temmuz 2019 Pazartesi 22:44

07/08/2019

Yatırım araçları arasında çok önemli bir yere sahip olan hisse senetlerine olan ilgi sürekli olarak artmaktadır. Yatırımcılar hisse senedi tercihi yaparken birden fazla kritere göre hareket etmektedir. Fakat yukarıda da belirtildiği gibi İttifak Holding ve benzer yapıda olan hisse senetleri çok daha fazla tercih edilmektedir.

ITTFH İttifak Holding Hisse Senetlerinin Genel Durumu ve Etkileyen Unsurlar

ITTFH İttifak Holding hisse senedi analizi ve yorumları yapılırken dikkate alınan çok fazla husus var ve bunların başımda şirketin açıkladığı kar-zarar bilançoları yer almaktadır. Söz konusu veriler ile beklentilerin uyumlu olması, fiyatların hareketlerinin yönünü göstermesi açısından son derece önemlidir.

Borsada yatırım yapan yatırımcılar, şirketlerin açıklayacağı verileri bir takım analizlere göre daha önceden tahmin etmektedir. Yapılan tahminler genellikler bir rakam üzerinde yoğunlaşmakta ve buna bağlı olarak da yatırımcılar pozisyonlarını bunlara göre almaktadır. Yani bir anlamda şirketten önde gidilmektedir. Söz konusu durum bazen yatırımcılara avantaj sağlasa da bazen ise dezavantaj oluşturabilir. Bu da yatırımcıların zarar etmesine neden olmaktadır.

ITTFH İttifak Holding hisse senedi analizi ve yorumları yapılırken de bu bahsedilen tahminler dikkate alınmaktadır. Fakat şirket tarafından açıklanan veriler ile bu tahminlerin ya da beklentilerin arasındaki makas ne kadar fazla ise yatırımcıların söz konusu durumdan etkilenmeleri de o kadar fazladır. Eğer açıklanan veriler beklentilerin çok altında kalmış ise fiyatlar aniden aşağıya doğru hareket edecek ve yatırımcıların zarar etmesine neden olacaktır. Fakat açıklanan veriler, beklentilerin çok üzerinde gelmiş ise bu defa da tam tersi olacak ve fiyatlar hızla yukarı doğru hareket edecektir. Söz konusu durum sebebiyle yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor.

ITTFH İttifak Holding Hisse Senetlerindeki Değişimler

Borsada işlem gören hisse senetleri değerlendirilirken hem kısa vadeli hem de uzun vadeli değerlendirmeler yapılır. Söz konusu değerlendirmelere göre yatırımcılar pozisyon alırlar. Bundan dolayı yapılan değerlendirmeler çok önemlidir. ITTFH İttifak Holding hisse senedi analizi ve yorumları incelenirken buna dikkat edilmesi gerekir.

İttifak Holding hisse senetlerinin hareketleri uzun vadeli olarak incelendiğinde dalgalı bir seyir izlediğini söylemek mümkündür. Her ne kadar hareket genel olarak yukarı yönlü ise de bunun biraz yavaş olduğu görülmektedir. Yani yukarı yönlü olan hareket çok belirgin değildir ve yapılan açıklamalardan bu hisse senedinin çok etkilendiği söylenebilir. Fakat İttifak Holding hisse senetlerinin şöyle bir avantajı vardır. O da her ne kadar düşüş yaşanırsa yaşansın, bir noktadan sonra eski seviyeye geri dönmeyi başarmasıdır. Söz konusu durumu yatırımcılar değerlendirdiklerinde elde ettikleri kar miktarının fazla olduğu söylenebilir. ITTFH İttifak Holding hisse senedi analizi ve yorumları ile hareket edilirken planlamanın dikkatli bir şekilde yapılmasında fayda vardır.

İttifak Holding hisse senetleri 2018 yılının başında 2,20 seviyelerinde iken çok kısa bir süre sonra 2,80 seviyelerine kadar yükselmeyi başarmıştır. Buradaki yükseliş yaklaşık olarak %30’a yakındır ki bu çok önemli bir kazançtır. Fakat kısa süre sonra 2,45 seviyelerine düşmüştür. Bütün bu hareketler yaklaşık 30 gün içerisinde meydana gelmiş olup bu da yatırımcılar için hem kazanç hem risk anlamı taşır. Daha sonraki hareketlerde 3,70 zirvesini görmeyi başarmıştır.

Son bir aylık süreçte ITTFH İttifak Holding hisse senedi analizi ve yorumları dikkate alındığında yönün aşağıya olduğu görülecektir. Bundan dolayı yatırımcıların pozisyonlarını ayarlaması çok daha doğru olacaktır. Özellikle 10 Temmuz tarihinde görülen 3,70 zirvesinden sonra hızlı bir düşüş yaşanmıştır. Söz konusu düşüş önce sert bir şekilde olmuş daha sonra ise kademeli olarak devam etmiştir. Şuanda yavaşta olsa düşüş devam etmektedir. Son olarak 2,90 seviyesinin altı test edilmiş fakat buradan geri dönülmüştür. Yakın zamanda gelecek olan açıklamalara göre fiyatların yönü çok daha net bir şekilde ortaya çıkacaktır.

İttifak Holding Hisseleri İçin Yapılan Tavsiyeler

ITTFH Holding hisse senedi analiz ve yorumları dikkate alındığında bir takım tavsiyelerin öne çıktığı görülebilir. Özellikle 2,90’da oluşan dirençten dolayı hareketin yukarıya doğru olacağı her ne kadar tahmin edilse de burada farklı durumlar da söz konusudur. Bu durumlardan en önemlisi iç piyasada yaşanan gerilimdir. Dövizdeki artış, siyasi olarak yaşanan kırılmalar ve ülkeler arası ilişkiler dikkate alındığında bu direnç noktasının kısa bir sürede kırılıp yönün aşağıya dönmesi de söz konusudur. Bundan dolayı da yatırımcıların risklerini dağıtması, son günlerde en fazla duyulan tavsiyelerden birisidir.

İçerde yaşanan gelişmelerden bağımsız olarak bölge ülkelerine uygulanan uluslararası ambargoların etkisi direkt olmasa da dolaylı olarak illa ki olacaktır. Bu da hareketlerin yönünün ne taraf olacağını belirleyecektir. Bilindiği gibi ITTFH İttifak Holding hisse senedi analizi ve yorumları yapılırken tüm bu unsurlar dikkate alınmaktadır. Yaşanacak bahar havasından nasıl olumlu bir etkilenme söz konusu ise tam ters bir rüzgar, direnç noktalarının kırılarak yönün aşağıya dönmesine neden olacaktır.

ITTFH İttifak Holding hisse senedi analizi ve yorumları genel itibariyle bu şekildedir. Yatırımcılar, piyasayı son derece yakından takip etmelidir. Çünkü bu hisse senedi, dalgalı bir seyir izlemeye çok daha yatkındır ki söz konusu durum ciddi riskler içerir. Kazanma ve kaybetme olasılığı yüksek denilebilir.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.