İş GYO ISGYO Son Hisse Yorumları ve Analiz Arşivi

İş GYO ISGYO hissesi ile alakalı son analiz, sosyal medya paylaşım, haber ve yorumlarını ayrıca geçmişe dönük tüm yorum ve grafik bilgilerini aşağıda sıralı halde bulabilirsiniz. Bu başlık altında borsa uzmanlarının, borsa fenomenlerinin ve aracı kurumların İş GYO ISGYO hisse senedi ile ilgili yayınladıkları bütün yorum, grafik, analiz ve öngörülerini geçmişe yönelik ve güncel olarak bulabilirsiniz.

İş GYO ISGYO Son Hisse Yorumları ve Analiz Arşivi
17 Ağustos 2018 Cuma 11:23

Ziraat Yatırım'ın İş GYO bilanço Sonuç Raporu ;

İş GYO'nun, 2018 yılının ikinci çeyreğindeki net dönem karı 79,2mn TL olarak gerçekleşmiştir. Geçen yılın aynı dönemindeki net dönem karı 31,5mn TL idi. Net kar rakamı, piyasa beklentisi olan 82mn TL'ye yakın gerçekleşirken, bizim beklentimiz olan 120mn TL'nin altında gerçekleşmiştir.
 
İkinci çeyrek kar rakamı ile birlikte Şirket'in 2018 yılı Ocak - Haziran net dönem karı ise 95,1mn TL olarak gerçekleşmiştir. Geçen yılın aynı dönemindeki net dönem karı 52,1mn TL idi. Net dönem karındaki artış, ağırlıklı olarak, Kartal Manzara Adalar ve İnistanbul Konut Projesindeki ünite teslimlerinin gelir tablosuna yansımasından kaynaklanmaktadır. Manzara Adalar, İnistanbul ve Ege Perla Projesinde teslim edilen ünitelerden elde edilen satış geliri de 584mn TL'dir.
 
Şirket bu yılın ikinci çeyreğine 54,4mn TL yatırım amaçlı gayrimenkul (İş Bankası Ankara Merkez Binası ve Kartal arsası satışı) satış geliri elde ederken, Ege Perla (7,9mn TL) dışında özellikle Manzara Adalar ve İnistanbul projelerinden (toplam 569,7mn TL) elde edilen gelirlerle konut satış gelirleri 577,6mn TL olarak gerçekleşmiştir.  Geçen yılın aynı döneminde konut satış gelirleri 12,6mn TL idi. Kira gelirleri ise (üst hakkı gelirleri dahil) 2Ç2018'de 53,1mn TL gerçekleşerek bir önceki yılın aynı dönemine göre %10 oranında artış göstermiştir. Bu çeyrek satış gelirleri 689,1mn TL'ye ulaşmıştır. Diğer yandan, 2Ç2018'deki toplam brüt kar 109,6mn TL ve FAVÖK 95,2mn TL gerçekleşerek bir önceki yılın aynı döneminin oldukça üzerinde gerçekleşmiştir. Ek olarak, Şirket bu çeyrek 16mn TL net finansman gideri kaydetmiştir.
 
İş GYO, 16 Ağustos 2018 tarihi itibariyle, Net Aktif (Varlık) Değeri'ne (NAD) göre %72 oranında iskontolu işlem görmektedir. Şirketin Net Aktif Değeri mart sonu itibariyle yaklaşık 3,2 milyar TL'ye ulaşmıştır. Son bir yıllık tarihsel NAD iskonto ortalaması %65 oranındadır. Son beş yıllık ortalama NAD iskontosu ise %53 oranındadır.
 
İş GYO'nun hedef hisse fiyatını, 2018 yılı ilk yarı gerçekleşmelerinin ardından tahminlerde yapmış olduğumuz değişiklikler ve güncellemelere bağlı olarak, 1,58TL'den 1,25TL'ye indiriyoruz. Ancak daha önceki "AL" önerimizi koruyoruz.

NOT=Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.