ADNAC Adana Çimento Hisse Senedi Yorum ve Analizi

Adana Çimento ADNAC hisse yorum ve analizleri. Adana Çimento bilanço analizi. Uzmanların kazandıran ADNAC hisse yorumları.

ADNAC Adana Çimento Hisse Senedi Yorum ve Analizi
26 Haziran 2019 Çarşamba 22:44

09/08/2018

ADNAC Adana Çimento Hisse Senedi Ve Analizi Yorumları

Şirket ortaklarının pay ve ortaklılıklarını belgeleyen önemli evraklar hisse senedi olarak ifadelendirilmektedir. Bir şirketin hisse senedi alındığında şirkete ortaklık söz konusu olmaktadır. Tabi burada satın alınan pay kadar ortaklık gerçekleşmektedir. Finansman ve sermaye sağlamak isteyen şirketlerin hisselerini satışa çıkarmaları ile piyasa değerine ve arz edilecek olan pay sayısına göre değerlendirme yapılarak halka arz edilmesi sağlanmaktadır. ADNAC Adana Çimento Hisse Senedi satın almak isteyen yatırımcı kişilerin öncelikli olarak yatırım hesabına sahip olmaları gerekmektedir. Açılan hesap sonrasında bu hesaba para yatırmaları ve istedikleri hisse senedini almak için alım isteğini göndermeleri gerekmektedir. ADNAC hisse senedi almış olan yatırımcılar için ADNAC adana çimento hisse senedi ve analizi yorumları, raporları ve teknik analizleri güncel tarihli olarak takip etmek mümkündür.

ADNAC için Hazırlanan Teknik Analiz Yorumlarının Önemi Nedir?

2018 yılı güncel verileri dikkate alındığında en iyi zamanlamanın yapılması ile maksimum fayda sağlamak için ADNAC adana çimento hisse senedi ve analizi yorumlarıdikkatle takip etmek gerekmektedir. Bu sayede kısa sürede ciddi karlar elde etmek söz konusu olmaktadır. Finansal piyasalara bakıldığında bir pozisyonun açılmasından kısa bir süre sonrasında kar elde edilebiliyorsa bu işin çok iyi bilindiğini göstermektedir. Başarılı pozisyonları yakalama aralıkları kısaldığında para kazanmak oldukça kolaylaşmaktadır. Bunu da teknik analiz yaparak sağlamak mümkün olmaktadır. Bunun için:

 • İlk aşamada yatırımcı profillerinin bilinmesi gerekmektedir. Çünkü bilinmesi halinde büyük bir sorunun çözülmesi sağlanmış olmaktadır.
 • Günlük tradelerde gün içerisinde piyasa içerisinde meydana gelen ufak fiyat dalgalanmalarından dahi haberdar olunması gerekmektedir.
 • Grafiklerin 5’er dakikalık periyotlardan 20, 60 ya da 2 saatlik grafik okuma biçimlerine yönelik olarak ayarlanması gerekmektedir.

Birçok yatırım firması kuruluş ADNAC adana çimento hisse senedi ve analizi yorumlarıyaparak hisse senedi alacak kişilere fikir vermektedir. Bu sayede yatırımcılar hangi işletmeden hisse senedini alabileceklerine dair fikir geliştirebileceklerdir. Şirketlerin hisse senetlerine ortak olmak isteyen yatırımcılar geçmişte oluşmuş olan fiyat hareketlerinin gelecekte de oluşabileceği varsayımı ile hareket ettiklerinde teknik analiz gerçekleştirmiş olmaktadırlar. Geçmişin gelecekle ilgili fikir vermesinden yola çıkıldığında kısmı bir teknik analiz yapılabilmektedir.ADNAC adana çimento hisse senedi ve analizi yorumlarıyapılırken de aynı yöntemle teknik analizin yapıldığı belirtilmektedir. Finansal piyasalara bakıldığında fiyatlarda veya işlem miktarlarında ortaya çıkan değişikliklerin grafiklerle açıklanması ve gelecek tahminleri belirleme araçları olarak kullanılmaktadır. Analiz yöntemi ile fiyat hareketleri kontrol edilerek en yüksek ve en düşük dalgalanmaların incelenmesi mümkün hale gelmektedir. Teknik analiz ile:

 • Şirketlerin bilançolarını,
 • Finansal enstürmanlarını,
 • Parit, tahvil ve emtialarını,
 • Ekonomik verilerini anlamak ve ne yönde ilerlediklerini keşfetmek mümkün olmaktadır.

Genel değerlendirmelere bakıldığında amacın piyasa fiyatlarını ve dalgalanmalarını takip ederek kazanç sağlamak olduğu anlaşılmaktadır. Kendine özgü yöntemleri, kriterleri, özellikleri ile bunun mümkün kılınması sağlanmaktadır.

ADNAC için Hazırlanan Teknik Analiz Yorum Avantajları Nelerdir?

ADNAC adana çimento hisse senedi ve analizi yorumları yapılırken genel olarak teknik analizden faydalanılmaktadır. Yatırımcı bu teknik ile istediği tüm detaylı bilgiye kısa sürede sahip olmaktadır. Fiyat hareketlerini gösteren grafiklerin kullanımı ile gereken bilgilerin alınması sağlanmaktadır. Grafik türlerine bakıldığında:

 • Çubuk,
 • Çizgi,
 • Nokta ve şekil,
 • Mum grafiklerle analiz yapıldığı görülmektedir.

Türkiye’de kullanılan çubuk grafikler ile teknik analizler yapılmaktadır. Senetlerin gün içerisinde gördüğü yüksek, düşük alım ve satım fiyatları, ortalaması ile ilgili bilgiler verilmektedir. ADNAC adana çimento hisse senedi ve analizi yorumları yapılmadan önce de kullanılan grafik okuma ve teknik analiz yöntemi ile birçok fayda sağlanması mümkün hale gelmektedir. Teknik analizin amaçlarına bakıldığında:

 • Piyasa dengelerinin ne yönde değiştiğini tahmin etmeye çalışmaktadır.
 • Geleceği kestirme ve yüksek yüzdeli tahmin ortaya koyan bir analiz yöntemidir.
 • Fiyat değişimleri, işlem hacimleri ve buna benzer dönüşlerin gerçekleştirilmesi için fiyat verilerini takip etmektedir.
 • İstatistik ve grafikler üzerinden trend tespitleri yaparak fiyatların takip edilmesi sağlanmaktadır.

ADNAC için Hazırlanan Teknik Analiz Yorumlar Nelerdir?

ICBC Yatırım tarafından ADNAC adana çimento hisse senedi ve analizi yorumları dikkate alındığında;

 • Kısa vadede ortalamaların 0.98’e ulaştığı hissede 1.01 seviyesinin üzerinde tepki alımları güç kazanabilir.
 • Haftalık olarak bakıldığında 1.04 -1.05 öncelikli olmak üzere, 1.0605 1.08 sonraki direnç seviyeleri olarak görünmektedir.
 • Kısa vade momentum 100 ekseni üzerinde 104.21 güçlenebilir. 107.07- 110.18 potansiyel öncelikli band olarak belirtilebilir.
 • MACD ortalaması üzerinde olup, sıfır çizgisi üzerinde güçlenebilir.

İş Yatırım tarafından ADNAC adana çimento hisse senedi ve analizi yorumları dikkate alındığında;

 • Kapanış 5.48 TL,
 • Hedef fiyat 7.07 TL,
 • Piyasa değeri 483 – 3A,
 • Ortalama iş hacmi 0.16 TL,
 • Equity-öneri AL Get. Pot %29.05 TL olarak belirtilmektedir.

Bu verilere bakıldığında; Adana beyaz çimento yatırımının kullanıma açıldığı görülmektedir. Üretim hattı yatırımını tamamladığında yeni üretim hattının kullanıma açıldığı da görülmektedir. Yatırım sonrasında da Adana Çimento’nun yıllık beyaz klinker üretimi kapasitesi 960 bin tona ulaşmaktadır.

Tacirler Yatırım ADNAC yorumları; 1Ç18 sonuçlarını 46.3 milyon TL net kar ile açıkladığı görülmektedir. Açıklanan net rakamın yıllık olarak %53 oranında arttığı da görülmektedir. Net satışlar 151 milyon TL olarak açıklanmıştır. Geçen yıl aynı döneme göre %57 oranında büyüdüğü de görülmektedir.

Şeker Yatırım ADNAC yorumları; şirket 1Ç18’de 25,0mn TL konsolide net kar elde ettiğini açıklamıştır. Piyasa analizi yapıldığında şirketlerin ilk çeyrekte 37mn TL net karının olduğu görülmektedir. İlk çeyrekte 81,7mn TL tutarında satış geliri elde edilmiştir. FAVÖK ise ilk çeyrekte 33,5mn TL seviyesinde gerçekleşirken, FAVÖK marjı ise %41,0 olarak gerçekleşmiştir. Özetle; ADNAC adana çimento hisse senedi ve analizi yorumlarıbaşarılı pozisyonlar açmak ve kapatmak için zaman aralığının kısa tutulması sureti ile çok para kazanmak için dikkatle takip edilmesi gereken önemli yorumlar olarak değerlendirilmektedir

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.