Yeni hisse portföyü!

Öneri portföyümüzden Petkim (PETKM), Soda Sanayii (SODA) ve Yapı Kredi Bankası’nı (YKBNK) çıkartırken, Garanti BBVA (GARAN), Tekfen Holding (TKFEN) ve Torunlar GYO’u (TRGYO) öneri portföyümüze ekliyoruz. Yeni hisse portföyümüz aşağıda yer almaktadır.

Yeni hisse portföyü!
Serkan Öztürk
Serkan Öztürk
19 Kasım 2019 Salı 12:30

PORTFÖYE EKLENEN:

Garanti Bankası (GARAN): Yüksek sermaye yeterlilik oranı ve rakiplerinden daha iyi özsermaye karlılığının yanı sıra değişen piyasa koşullarında dirençli bir görüntü sergileyen güçlü net faiz marjı nedeniyle Banka ile ilgili olumlu görüşe sahibiz. Ayrıca çeşitlendirilmiş kredi portföyü ve düşük maliyetli mevduatlarıyla Garanti Bankası’nı beğeniyoruz. Son çeyrek finansalların görece daha iyi olacağını beklerken, Garanti Bankası’nı öneri portföyümüze ekliyoruz. Garanti Bankası için hedef hisse fiyatımız 11,80TL olup, hisse için «EKLE» önerimiz bulunmaktadır.

 Tekfen Holding (TKFEN): Hedef hisse fiyatını aşağı yönlü güncellememize karşın, son dönemde BİST-100’den negatif yönde ayrışmasının etkisiyle, yüksek potansiyel oluşması ve taahhüt grubunda bekleyen iş miktarındaki gerilemeye karşın yeni projelerin yakın zamanda portföye dahil edilebileceği beklentisi ile Tekfen Holding’i öneri portföyümüze ekliyoruz. Tekfen için hedef hisse fiyatımız 24,20TL olup hisse için “EKLE” önerimiz bulunmaktadır.

Torunlar GYO (TRGYO): Faizlerdeki düşüş eğilimiyle birlikte konut sektöründe toparlanma beklenirken, düzenli kira gelir elde eden, üçüncü çeyrekte döviz açık pozisyonu ciddi bir miktarda düşen ve Net Aktif Değerine (NAD) göre tarihi ortalamalarının üzerinde iskontolu işlem gören Torunlar GYO önümüzdeki süreçte ön plana çıkabilir. Bu kapsamda, Torunlar GYO’yu hisse öneri portföyümüze ekliyoruz. 

PORTFÖYDEN ÇIKARILAN:

Petkim (PETKM): Hisse ile ilgili «AL» önerimizi korumamıza karşın, hissenin BİST-100’e göre düşük bir performans sergilemesi ve Etilen Nafta marjındaki zayıflığın devam etmesine bağlı olarak Pekim’i hisse öneri portföyümüzden çıkarıyoruz.

Soda Sanayii (SODA) Şirket’i uzun vadeli olarak beğenmemize ve «AL» önerimizi korumamıza karşın, kısa vadeli bir katalizörün bulunmaması, doğal soda üretim kararının ardından hissede baskının devam etmesi, kurlardaki yatay görüntüye bağlı yüksek döviz fazlasının avantaj oluşturamaması ve olası doğalgaz zammı risklerine bağlı olarak Soda Sanayii’yi hisse öneri portföyümüzden çıkarıyoruz. 

Yapı Kredi Bankası (YKBNK): Banka ile ilgili «AL» önerimizi korumamıza karşın, Banka’nın ana ortaklarından Unicredit’in doğrudan pay sahibi olmak için çalışma yaptığına yönelik geçmiş haber akışı nedeniyle, herhangi bir net açıklama olmamasına rağmen, son dönemde hisse baskı altında kalmış ve BİST-100’e göre görece zayıf bir performans sergilemiştir. Bankanın hisseleri üzerinde kısa ve orta vadede baskı oluşma riskine istinaden Yapı Kredi Bankası’nı hisse öneri portföyümüzden çıkarıyoruz.

RAPORUN TAMAMI 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.