THY 700 kabin memuru alacak

THY personel alımı ile ilgili son dakika bilgilendirmesi yapıldı. Türk Hava Yolları bünyesinde görev alacak 700 kadın kabin memuru personel alımı başvuru şartları da belli oldu.

THY 700 kabin memuru alacak
Serkan Öztürk
Serkan Öztürk
08 Ekim 2019 Salı 07:46

Türk Hava Yolları bünyesinde istihdam etmek üzere bayan kabin memuru olarak görev alacak 700 yeni çalışma arkadaşı arayacak. Kabin memuru olarak THY bünyesinde görev almak isteyen kişilerin takip edeceği süreçle ilgili detaylar da netleşti. Peki, THY personel alımı başvuru şartları neler, adaylar hangi aşamalardan geçecek?

Dünyanın en fazla ülkesine uçan havayolu şirketi olan Türk Hava Yolları, istikrarla devam ettirdiği büyüme sürecinde kabin memuru olarak yer almak isteyen yeni çalışma arkadaşlarına yönelik bugün İş-Kur İstanbul İl Müdürlüğü’nde imzalanan protokolle iş alımı ilânını duyurdu. Türk Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı (İnsan Kaynakları) Abdulkerim Çay ve İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yunus Yelmen tarafından imzalanan protokolle bayrak taşıyıcı havayolu yeni çalışma arkadaşlarını ailesine dâhil edecek. İlgili iş birliği kapsamında 700 başvuru sahibinin Türk Hava Yolları ailesinde istihdamı sağlanacak.

THY PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Bugün havayolu şirketinin resmi kanallarında da duyurulan ilân doğrultusunda başvuru sahiplerinde aranılacak başlıca özelliklere;

Güler yüzlü,

İletişim becerisi yüksek,   

Ekip çalışmasına yatkın,

Dinamik bayan çalışma arkadaşları olarak yer veriliyor.

Aranılan genel koşullar;

T.C. Vatandaşı olmak (Mavi kart sahibi olanlar başvuru yapabilir.)

01/01/1989 ile 31/12/1999 tarihleri arasında doğmuş olmak,

En az lise mezunu olmak,

İyi derecede İngilizce bilmek (İkinci yabancı dil tercih sebebidir.),

Adli Sicil Kaydı ve/veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak,

Daha önce Türk Hava Yolları veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmış olmamak.

 SAĞLIK VE FİZİKİ KOŞULLAR NASIL OLMALI?

• 160-180 cm. arası boya sahip olmak (Boy-kilo ölçümleri, THY A.O. veya THY A.O.’nun belirleyeceği kurum/kuruluş tarafından yapılmakta olup, bayrak taşıyıcı havayolu tarafından belirlenen oranlara uygun olmalıdır.)

• Türk Hava Yolları Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing, yanık ve yara izi vb. bulunmamak,

• Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (seçme süreçlerinde başarılı olan adaylardan işe başlama aşamasında  Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce (SHGM) yetkilendirilmiş Havacılık Tıp Merkezlerinden sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları istenecektir.)

• Türk Hava Yolları Sağlık Müdürlüğü işyeri hekimleri “İşe Giriş Muayenesi” sırasında (SHGM yetkili Havacılık Tıp Merkezinden verilmiş uçuşa uygun olduğuna dair rapor olsa bile) THY A.O. iç prosedürleri çerçevesinde ek tetkik ve muayene yaptırılmasını isteyebilir.

• Türk Hava Yolları, belirlemiş olduğu işe giriş sağlık kriterleri çerçevesinde (SHGM yetkili Havacılık Tıp Merkezinden verilmiş uçuşa uygun olduğuna dair rapor olsa bile) adayın işe başlatılıp başlatılmayacağına karar verme hakkına sahiptir. Aday işe başlatılmaması halinde herhangi bir hak iddiasında bulunamaz.

THY KABİN MEMURU ALIMI BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

•   Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet ortamında, Türk Hava Yolları’nın resmi sitesi kariyer.thy.com üzerinden başvurmaları gerekmektedir. Yukarıdaki şartları taşımayanların ve internet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru yapanların başvurusu kabul edilmeyecektir.

• İlan kriterlerini sağlayan adaylar, online uygulama, test ve mülakat süreçlerine katılacaktır.

• Değerlendirme süreçlerinde yukarıdaki kriterlere uygun olmadığı belirlenen adaylar sürece devam edemeyecektir.

• Tüm süreç sonunda başarılı olan adaylara iş teklifi yapılacak olup, işe başlama belgeleri hazırlamaları istenecek ve adayın istenen belgeleri teslim etmesi, evrakının olumlu değerlendirilmesi ve sağlık raporunun onaylanması sonrası eğitime yönlendirileceklerdir.

SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?

Online İngilizce ve Genel Yetenek Testleri (Varsa ek olarak 2.Yabancı Dil Testi) 

THY A.O. İngilizce Sınavı

 Mülakat Süreçleri

Evrak Kontrolü

 İngilizce Mülakatı

Boy-Kilo Ölçümü

Dövme ve Yara izi Kontrolü

(Varsa) 2. Yabancı Dil Mülakatı

 Kurul Mülakatı

 Psikolog Görüşmesi 

 Grup Değerlendirme Çalışması

 Sağlık Kontrolü (Uçuşa Elverişlilik)

Adayların Dikkatine;

• THY A.O.’dan herhangi bir sebeple iş sözleşmesinin feshi yoluyla ilişiği kesilen,

• Daha önceki Kabin Memuru alım süreçlerimizde;

• Boy ölçümü aşamasında elenen,

• Herhangi bir aşamasında başvuru koşulları ile ilgili doğru beyanda bulunmadığı tespit edilen,

• Ortaklık ve Ortaklık personeline karşı sözlü ve yazılı olarak uygunsuz ifadeler içeren iletişim kurduğu tespit edilen, adaylar ilâna başvuru yapamayacaklardır.

• Kabin Memurluğu mesleği üniforma kullanmayı gerektiren bir meslek olup, Türk Hava Yolları’nda Kabin Ekibi üyesi olarak görev yapanlar, havayolu şirketinin halen uygulamada olan Kabin Ekibi Üniforma Kullanımı ve Temsil El Kitabı’nda yer alan düzenlemeler doğrultusunda görev yapmakla yükümlüdür.      

Türk Hava Yolları’nda görev yapan kabin memurlarının çalışma koşulları hakkında daha ayrıntılı bilgi için "careers.turkishairlines.com/kabin-ekibi" adresinden detaylar öğrenilebilir.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.