TEDBİR KARARLARI

Borsa İstanbul'dan KAP'a gönderilen duyuruda yer alan bilgilere göre Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamanda aşağıdaki hisselerde tedbir karar verildi. 12/02/2020 tarihinde bitecek olan tedbire konu olan hisseler ve kararın KAP'ta yer alan ayırıntıları ise şu şekilde.

TEDBİR KARARLARI
Serkan Öztürk
Serkan Öztürk
28 Ocak 2020 Salı 18:49

ETYAT, EDIP, PAPI

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında EDIP.E, ETYAT.E, PAPIL.E payları 29/01/2020 tarihinden (seans başından) itibaren 12/02/2020 tarihine (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir. 

ARMDA HUBVC 

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında, ARMDA.E, HUBVC.E payları 29/01/2020 tarihli işlemlerden (seans başından) 12/02/2020 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecektir.

VBTS kapsamında HUBVC.E, ARMDA.E paylarında uygulanmakta olan açığa satış ve kredili işlem yasağı ve brüt takas uygulaması ise tek fiyat işlem yöntemi ile birlikte 12/02/2020 tarihine (seans sonuna) kadar devam edecektir. 

TKNSA

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında, TKNSA.E paylarında 29/01/2020 tarihli işlemlerden (seans başından) 12/02/2020 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. 

VBTS kapsamında  TKNSA.E paylarında uygulanmakta olan açığa satış ve kredili işlem yasağı brüt takas uygulaması ile birlikte 12/02/2020 tarihine (seans sonuna) kadar devam edecektir.

QNBFB

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında, QNBFB.E payları 29/01/2020 tarihli işlemlerden (seans başından) 12/02/2020 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler; pazar değişimi ve diğer nedenlerle uygulanacak olan açığa satış ve kredili işlem yasaklarından ve brüt takas uygulamasından ayrı olarak değerlendirilmelidir. Piyasa yapıcılı sürekli işlem yöntemiyle işlem gören paylarda, tedbir nedeniyle tek fiyat işlem yöntemi uygulandığı süre boyunca piyasa yapıcılık faaliyeti yapılmaz.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.