Bekçilik sınav sonuçları 2019 açıklandı mı? MEB son dakika açıklaması

Bekçilik sınavı sonuçları için son gün geldi. Bekçi adayları sınavda çoktan seçmeli beş şıkka cevap vererek bekçi olabilmek için sınava girdi. Bekçilik sınavında başarılı sayılmak için en az 50 puan almak gerekiyor. Peki bekçilik sınav sonuçları açıklandı mı? İşte MEB'in son açıklaması.

Bekçilik sınav sonuçları 2019 açıklandı mı? MEB son dakika açıklaması
07 Ağustos 2019 Çarşamba 08:43

Geçitğimiz ay gerçekleştirilen 2019/1 dönem bekçilik sınavının sonuçları bugünlerde açıklanması gerekiyor. Bekçi adayları Çarşı ve Mahalle bekçiliği için girdikleri sınavda en az 50 puan ve üzeri aldıklarında başarılı sayılacaklar. 

Bekçilik sınavı giriş kılavuzunda yayınlanan bilgiye göre "adayların başarı sıralamasına esas giriş puanı; yazılı sınav puanının %25'i, fiziki yeterlilik sınav puanının % 25'i ve sözlü sınav puanının % 50'sinin toplamı olarak hesaplanacak. Adaylar arasındaki başarı sıralama puanında eşitlik olması halinde; sırasıyla yazılı sınav puanı, mülakat puanı ve fiziki yeterlilik puanının yüksekliği esas alınacak. Bunlarda da eşitlik olması halinde yaşı küçük olan aday tercih edilecek.” denildi. 

Bekçilik sınav sonuçları açıklandı mı?

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği sınav sonuçları bugünlerde açıklanması bekleniyor. Özellikle bayram tatilinden önce sınav sonuçlarının açıklanmasını bekleyen adaylar heyecanla Bekçilik sınav sonuçları açıklanmadı mı sorularının cevaplarını arıyor. 

Bekçilik sınav sonuçları Polis Akademesi Başkanlığı "https://www.pa.edu.tr" sitelerinden ve MEB, "http://odsgm.meb.gov.tr" adresleriden sınav sonuçlarını öğrene bilecek.

Bekçilik sınav Sonuçlarını İtiraz nasıl edilir?

Milli Eğitim Bakanlığı Bekçilik sınav sonuçlarına itiraz edilmesi için bazı şartlar arıyor. İşte bekçilik sınavına itiraz edecek adayların dikkat etmesi gerekenler.

– “Adaylar, sınav sorularına ve uygulamasına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ve/veya http://odsgm.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanmasını takip eden en geç 2 (iki) iş günü içerisinde, sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ise sonuçlarının https://www.pa.edu.tr/, www.meb.gov.tr ve/veya http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinde ilan edildiği tarihi takip eden en geç 2 (iki) iş günü içerisinde Polis Akademisi Başkanlığına yapacaklardır. İtirazlara yönelik tüm sonuçlar adaylara Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bildirilecektir.

– Adaylar itiraz başvurularını, MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 20 TL (yirmi TL KDV Dâhil) itiraz ücreti yatırarak alınan banka dekontu ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile yapacaklardır.

– Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile adayın T.C. kimlik numarası, imza, adres ve ekinde dekontu olmayan dilekçe ile yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

– Başvurusu ya da sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan adayların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz.”

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.