7 HİSSE 2 YATIRIMCI,

Borsa İstanbul, VBTS kapsamında 5 hisseye, Piyasalarda Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi'nin ilgili maddeleri uyarınca da 2 hisse ve 2 yatırımcıya tedbir uygulanmasına karar verdi. İşte detaylar...

7 HİSSE 2 YATIRIMCI,
Serkan Öztürk
Serkan Öztürk
14 Ocak 2020 Salı 07:06

MRGYO.E, RYGYO.E, RYSAS.E, TDGYO.E ve YYAPI.

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında MRGYO.E, RYGYO.E, RYSAS.E, TDGYO.E ve YYAPI.E payları 14/01/2020 tarihinden (seans başından) itibaren 28/01/2020 tarihine (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

SNGYO

Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayınlanan açıklama aşağıda bulunuyor:

Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi'nin 5. ve 6. maddelerindeki hükümler çerçevesinde, Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (SNGYO) payının piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle SNGYO payında 14/01/2020 tarihinden itibaren 1 ay süreyle "Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı", "Brüt Takas" ile "İnternetten Emir İletilmesinin Kısıtlanması" önleyici tedbirleri uygulanacaktır.
  
Tedbirin uygulanacağı son tarih 13/02/2020'dir.

GLBMD

Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayınlanan açıklama aşağıda bulunuyor:

Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi'nin 5. ve 6. maddelerindeki hükümler çerçevesinde, Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında Global Menkul Değerler A.Ş. (GLBMD) payının piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle GLBMD payında 14/01/2020 tarihinden itibaren 1 ay süreyle "Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı", "Brüt Takas" ile "İnternetten Emir İletilmesinin Kısıtlanması" önleyici tedbirleri uygulanacaktır.

  GLBMD payında uygulanacak tedbirin uygulanacağı son tarih 13/02/2020'dir.

  Yönerge'nin 5. maddesi çerçevesinde, Global Menkul Değerler A.Ş. (GLBMD) payının piyasasında Yönerge'nin 6. maddesinde belirtilen emir ve işlemleri nedeniyle aşağıda adı belirtilen yatırımcı (Hülya SÖZÜBİR) hakkında Borsamız Pay Piyasası'ndaki emir ve işlemlerine yönelik olarak 14/01/2020 tarihinden itibaren 3 ay süreyle "Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı", "Brüt Takas" ve "İnternetten Emir İletilmesinin Kısıtlanması" önleyici tedbirleri uygulanacaktır. Ayrıca aşağıda adı belirtilen yatırımcıya (Burak SÖZÜBİR) uygulanan "Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı", "Brüt Takas" ve "İnternetten Emir İletilmesinin Kısıtlanması" tedbirlerinin ise 14/01/2020 tarihinden itibaren 3 ay süre ile uzatılmasına karar verilmiştir.

Yatırımcı Adı ve Soyadı MKK Sicil Numarası
 
Hülya SÖZÜBİR 25151159
Burak SÖZÜBİR 44016141
  
Tedbirlerin uygulanacağı son tarih 13/04/2020'dİr.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.