KOBİ'lere 300 bin Tl Geri ödemesiz Destek

Küçük ve orta ölçekli işletmelere bir çok alanda destek sunulurken özellikle dijital alanda yapılacak gelişmelere 1 milyon liraya kadar destek ve 300 bin tl si geri ödemesiz destekler sunuluyor.

KOBİ'lere 300 bin Tl Geri ödemesiz Destek
06 Mart 2019 Çarşamba 10:41

KOBİ'ler için destek paketleri bir çok fırsat sunuluyor. Özellikle teknoloji geliştirme alanında faaliyet gösterecek yada gösteren KOBİ'ler için bir çok destek bulunuyor. Desteklerde teknoloji geliştirenlere 300 bin tl ye kadar geri ödemesiz 650 bin lira. dijital teknolojileri imalat süreçlerine katmak isteyenlere 300 bin lir ageri ödemesiz 1 milyon liraya kadar destek sunuluyor.

"Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), sanayide dijital dönüşüme yönelik önemli bir adım attı. Akıllı dijital teknolojileri destekleme kararı alan kurum, KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında 'İmalat Sanayisinde Dijitalleşme' temalı yeni çağrılarına çıktı.

2 çağrıyla KOBİ'lere 250 milyon lira destek sağlanacak. 1'inci çağrıya; akıllı dijital teknolojilerle ilgili ürün ve çözüm geliştiren elektronik, bilişim, makine imalat sektörlerindeki teknoloji geliştiricisi KOBİ'ler; imalat sanayi sektörüyle ilişkili 6 dijital teknolojiden birini veya entegre çalışmak kaydıyla birkaçını birlikte içeren ürün/yazılımlarında katma değer artırıcı iyileştirmeler yapmak ve/ veya geliştirdikleri ürün/yazılımlarını ticarileştirmek için proje sunabilecek.

300 BİN TL GERİ ÖDEMESİZ 

İşletme başına 300 bin liraya kadar geri ödemesiz, 350 bin liraya kadar geri ödemeli (teminat veya KGF kefaleti karşılığı) olmak üzere toplam 650 bin liraya kadar destek verilebilecek. 2'nci çağrı kapsamında ise imalat sektöründeki KOBİ'ler, imalat sanayi sektörüyle ilişkili 6 dijital teknolojiden biri veya birkaçını birlikte üretim ve ilişkili iş süreçlerine adapte etmek için proje sunabilecek. İşletme başına 300 bin liraya kadar geri ödemesiz, 700 bin liraya kadar geri ödemeli (teminat veya KGF kefaleti karşılığı) olmak üzere 1 milyon liraya kadar destek verilebilecek.

NASIL BAŞVURULACAK?

KOBİGEL Programı kapsamında desteklenecek projelerin seçimi, yarışma usulüyle yapılacak. Başvuru kriterlerini karşılayan ve KOSGEB veri tabanında kayıtlı olan KOBİ'ler, www. kosgeb.gov.tr'de ilan edilen şekilde online olarak başvuru yapabilecek. KOBİ'lerin projeleri, seçici kurullar tarafından puanlanacak. Uygun bulunan projeler, puan sıralamasına tabi tutulacak ve en yüksek puandan başlamak üzere belirlenerek, ayrılan bütçe çerçevesinde desteklenecek.."

PROJE SUNULABİLECEK KONU BAŞLIKLARI

 Büyük Verinin Analitik Yöntemlerle İşlenmesi ve İmalat Sanayisinde Kullanımı
 İmalat Sanayinde Nesnelerin İnterneti
 İmalat Sanayisinde Akıllı Sensör Teknolojileri
 İmalat Sanayisinde Otonom Robot Teknolojileri
 Yapay Zekaya Dayalı Siber Fiziksel Akıllı Fabrika Sistem ve Bileşenleri
 İmalat Sanayisinde Siber Güvenlik.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.