Kardemir'den, Savunma ve Otomotiv Sanayi Hamlesi

Kardemir'den yapılan yazılı açıklama da, şirketin otomotiv sanayisinde önemli bir tedarikçi olma konumuna gelmesinin şirketin hedefi olduğu belirtildi.

Kardemir'den, Savunma ve Otomotiv Sanayi Hamlesi
15 Temmuz 2019 Pazartesi 23:39

Kaerdemir Çelik AŞ'den yapılan yazılı açıklamada şirket içerisinde oluşturulan komisyonla, savunma sanayisine önemli bir çelik tedarikçisi olma çalışmalrının başlatıldığı, aynı zamanda özel ve kamu kurumlarının bir çoğu ile görüşmeler gerçekleştirildiği açıklandı. 

Kardemir'in ihityaç duyulan çelik tedariğini savunma sanayisinde sürdürülebilir bir şekilde üretime devam etmesini sağlayacak önemli üreticilerden olduğu belirtildi. 

Kardemir tarafından yapılan açıklama;

"Yine bilindiği gibi Cumhuriyetimizin 100. yıl hedefleri içerisinde en önemlilerinden biri de yerli otomobil üretimidir. Son yıllarda yapılan çalışmalarla, otomotiv sanayi ülkemizin en büyük ihracatçı sektörü haline gelmiştir. Neredeyse cumhuriyet ile yaşıt şirketimizin de otomotiv sanayimizle bütünleşmesi ve iyi bir tedarikçi konumuna gelmesi, şirketimiz için stratejik bir hedeftir. Bu nedenle savunma sanayisi gibi otomotiv sanayisi için de şirketimizde bir çalışma grubu oluşturulmuştur. Ar-Ge Müdürlüğünce, mevcut altyapımız ve ürün çeşitliliğimizle otomotiv sanayisine hangi ürünleri tedarik edebileceğimizi ve otomotiv sanayimizin mevcut ve gelecekteki projelerinde kullanılacak çelik ürünlerini üretebilmek için KARDEMİR'de nelerin yapılabileceğini çalışmaktadır."

Küresel Tedraikçi Kardemir

"Bor ve krom ilaveli bağlantı elemanları imalatına uygun kangal ile ilgili ürün geliştirme çalışmalarımız ise sektörün önde gelen firmalarıyla sürdürülmektedir. Otomotiv lastik teli imalatında kullanılan yüksek karbonlu kalite grubunda da ürün geliştirme çalışmalarımız, ülkemizde kurulu küresel bir üreticiyle yürütülmektedir. Önümüzdeki dönemde, süspansiyon yayı imalatına uygun yüksek silis ilaveli çelik kalitelerimiz de kangal formunda otomotiv sanayimizin hizmetine sunulacaktır. Sanayi ve Teknoloji Bakanımız 2022 yılında yerli otomobilin caddelerde olacağını, bu konuda Ar-Ge faaliyetlerinin artarak devam ettiğini ve projenin tüm sektörleri dönüştürecek bir proje olduğunu açıklamıştır. Bu dönüşümlerden biri de KARDEMİR'de yaşanmaktadır. Bu çalışmaların KARDEMİR'i de bu alanda küresel bir ürün tedarikçisi konumuna getireceğine inanıyoruz." denildi. 

Yazılı açıklamada, katılımcı ve şeffaf bir yönetim vizyonuyla eş güdümlü  bölgesel ve ülke ekonomisine  daha fazla katma değer sağlamak , gerek küresel ekonomilerde gerekse sektörde yaşanan gelişmelere karşı KARDEMİR'i daha güçlü ve rekabetçi hale getirmek, çalışanların, müşterilerin, tedarikçilerin, hissedarların ve toplumun mutluluğunu sağlayarak, sürdürülebilir başarıları yakalamak için çalışmaların devam ettiği belirtilerek, KARDEMİR'in ölçek ekonomisine uygun şekilde büyümesini sürdürdüğü vurgulandı.

İşletmeye alınan yeni tesisler için öncelikli Karabük olmak üzere kalifiye personelin, ihtiyaç duyuldukça istihdam edildiği aktarılan açıklamada, KARDEMİR'in stratejik hedeflerinin belli olduğu, Türkiye'nin ilk entegre demir çelik fabrikası olan tesisleri, Cumhuriyetin 100. yılı olan 2023'te bugünden daha güçlü ve rekabetçi kılmanın ve sürdürülebilir başarıları yakalamanın hedeflendiği kaydedildi."

Kaynak Şirket Haberleri

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.