Borsa Zamanı

FETÖ’YE 255 MİLYONLUK KAYNAK NASIL AKTARILDI

ROYAL HALI’da kimler Fetö ile iş tuttu? Borsa üzerinden Fetö'ye kaynak aktarma da kimler aracılık etti? Aracılık ederken nasıl bir yöntem kullandılar? Haber merkezimize ulaşan iddia ve belgeleri bir bir yayınlıyoruz.

FETÖ’YE 255 MİLYONLUK KAYNAK NASIL AKTARILDI
28 Kasım 2018 Çarşamba 16:50

BORSAZAMANI’nın Orhan Pala hakkındaki iddiaları ve gerçekleri belgeleriyle ortaya koymasıyla birlikte, ajansımıza iddialar bir bir düşmeye başladı. Bu iddiaların doğruluk tarafında altını doldurmadığımız hiçbir haberi sizlerle paylaşmıyoruz. Gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Araştırmacı yayıncılık gereği iddiaları ve konuları titizlikle inceliyoruz. Geçtiğimiz hafta Royal halı da İdari Para Cezasını algı yönetimi ile FETÖ ye kadar bağlayan Orhan Pala meğerse FETÖ ile bağlantılı ROYAL Halı yönetimi ile halka arz öncesi ve sonrası asıl kendisinin ilişkide olduğu ortaya çıktı. Daha önce de dedik gerçeklerin bir gün ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır. İşte Royal halıyı parlatan yücelten haberler: Tarihlere dikkat edin sevgili okuyucularımız.

14 Mart 2010: Daha ortada halka arz vs yok ama reklamı yapılıyor.

19 Eylül 2011: Royal Halı halka arz öncesi olumlu haberlerle adım adım reklamı yapılarak parlatılıyor. Halka açık şirketlerin bir çok haberleri es geçilirken halka açık olmayan FETÖ ile bağlantılı Royal Halı şirketinin yaptığı ihracat haberi parlatılarak sunuluyor.

29 Şubat 2012: O tarihte Halka açık olmayan Fetö nün finansal kaynağı Royal Halı’da yeni atanan Genel Müdür Yardımcısının bile haberi yapılıyor.

20 Nisan 2013: SPK bülteninde Royal Halı’nın halka arz onayı manşetten sunuluyor.

21 nisan 2013: Halka Arz onayından bir gün sonra Royal Halı’nın yöneticisi ile röpörtaj yapılıp 15 milyon lot hisse’nin satışı na talep gelmesi için manşetten haber yapılıyor.

22 Nisan 2013 : Royal Halının Halka Arz Toplantısı manşetten veriliyor… Ayrıca bir çok halka arz toplantısına kendi katılmayan Orhan Pala bu halka arz toplantısında ev sahibi gibi baş köşede.

24 Nisan 2013: Royal Halı’nın halka arz talep toplama startı Manşetten verilerek. Talep toplama döneminin başladığı vurgulanıyor.

3 Mayıs 2013 : 2 saat arayla aynı haber 2 defa manşet yapılıp sunuluyor.

24-25-26 Nisan 2013 tarihlerinde gerçekleştirilen Royal Halı İplik Tekstil Mobilya Sanayi ve Ticaret'in paylarının halka arzında birim fiyat 4.45 lira olarak belirlendi. Sermaye artırımı ve ortak satışı yoluyla halka arz edilen ek satış dahil 17 milyon 250 bin lira nominal değerli payların tamamı satıldı. Hisse satışında talep halka arz fiyatı üzerinden gerçekleşti. Hisseler için 4.35-4.75 lira aralığından talep toplanmıştı. Halka arzda 4 bin 708 yurtiçi bireysel yatırımcılardan Satışa sunulan toplan 17 milyon 250 bin adet hisse için 23 milyon 946 bin 656 adet talep geldi. Gördüğünüz gibi sevgili yatırımcılar halka arz tamamlanıldı. Küçük yatırımcılara ve genele yayılan gerçek bir halka arz.

Bu Fetö’nün Şirketi olduğu tescillenen ve kayyum atanan Royal halı da basın kolu olarak kimlerin nasıl çalıştığını belgelerle önünüze sunduk. Bu halka arzda toplanan para yaklaşık 42.6 milyon dolar. Bugünkü kurla 255 milyon TL yapıyor. İnsanın dudağı uçukluyor dimi? Royal halının basın kolu gibi çalışarak halkın ve küçük yatırımcıların cebindeki 255 milyon TL nin Fetö’nün şirketine aktarılması için nasıl yardımcı olunduğunu belgelerle önünüze getirdik. Daha halka arzından 2 yıl önce başlanan parlatma haberleri ile nasıl sistemli algı yönetimi yapıldığını yatırımcıların nasıl bir çarkın içine çekildiğini gözler önüne serdik. Fetö’nün büyümesinde ve hükümeti indirmek için güçlenmesinde en büyük finansal desteklerden birini orhan palanın verdiği iddiasının hiç te boş olmadığına inandığımız için bilgi ve belgeleri kamuoyunun önüne getirip gerçek araştırmacı yayıncılığın nasıl olacağını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Biz araştırdıkça Borsagündem ve Orhan Pala’nın Fetö ile bağlantılı, basın kolu gibi çalışılan sistemli haberleri sadece Royal Halı ile sınırlı değil. Sizin önünüze iki tane daha belge getiriyoruz.

VARAN 1 : Bank Asya’ya değil de Işık Sigortaya yabancı ortak gelişini, yabancı ortağın ismini dünya kamuoyuna ilk çıkaran bunu da iftiharla haber yapan Borsagündem’in işte kendi yayını.

VARAN-2 : 2012-2013 Yılları FETÖ terör örgütünün en güçlü olduğu zamanlarda Borsagündem’de halka açılmak için başvuru yapıyor. Spk daki Fetö yapılanması sayesinde Halka açılmasına o kadar inanmış ki başvurusu ile birlikte Orhan Pala soluğu TV ekranında alıyor. Bakın ama hangi TV ekranında…

FETÖ’nün kanalı Bugün TV de canlı yayında Borsagündem’in halka arz için başvuru yaptığını anlatan Orhan Pala, Ortak satışı yapmayacağını beyan ederek, Halka arzına talep gelmesi için çağrı yapıyor. Hani bir deyim vardır ya Bozacının şahidi Şıracı. Borsagündem halka arz başvurusunun tanıtımını Fetö nün kanalı Bugün TV den yapıyor.

Enteresan bilgi ve belgeler değilmi?

Gazete de muhabirlik yaparken geliri yetmeyip, balıkçılık yapan Orhan Pala’ya nasıl bir gizli el deyiyor ki çok kısa süre içerisinde 30 milyona internet sitesini halka açma noktasına geliyor? Bu da kamuoyunun soracağı bir soru olarak bir kenarda dursun.

Diğer bir soru? 255 milyon aktarılan kaynak nerelerde kullanıldı? Bütün bu soruların cevabını kamuoyu adına soruyoruz. Küçük yatırımcı nın cebinden alınan Fetö’ye aktarılan bu paralar kimlerin cebinde?

Ak Parti’ye üye oldum demekle, 17-25 operasyonunda Fetö’nün basın kolu gibi çalışıp yaptığı haberleri silmekle GERÇEKLERİN üstü örtülmüyor. Yada kendisinden daha acımasız kankası Barış’a şirketinin imtiyazlı hisselerini devrederek te üstü örtülmüyor. Gerçekler elbet bir gün bir bir ortaya çıkıyor.

Biz sadece araştırmacı gazeteciliğimizin gereğini yerine getirdik. Borsagündem sitesinin yalan ve algı yönetimi ile şöyle konuşuluyor, böyle deniliyor şeklinde karalama yapmıyoruz. Buyrun bilgi belge hepsi önünüzde yorum siz kamuoyunun…

Bizi izlemeye devam edin…

BORSAZAMANI

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
royalci - 11 ay önce
2-3 dolara halka arz ediyosun, şimdiki değeri 0,18 cent..
lütfen bu halka ırzın SPK ayağını da araştırın.
Avatar
royalci - 11 ay önce
bir de royalin naksana verdiği borçları da araştırır mısınız..
Avatar
Ky - 11 ay önce
Palanın arkadındakine bakın. Asıl fetö cü o.panda çok iyi bilir.twitter'da ve facebook da aligizliborsa nın yazılarına bakın.
Avatar
Mahmut - 11 ay önce
Savcılık hemen soruşturma başlatmalı
Avatar
royalci - 11 ay önce
iyi de bu 255 milyon nerde? bu konu açıklanmamış.
SPK bu fiyatlardan halka arz yapılmasına nasıl izin verdi?
SPK da bu soyguna ortak olanlar kim.
şirketin değerlemesini yapan değerleme ve denetleme şirketleri kimler?
Avatar
Palali Allah versin belani - 10 ay önce
Bence hemen tutuklanmali patronlara ve oyunculara santaj yapip para alan biri