ADESE Hisselerinde 80 Milyon Lot Satış Yapılacak

ADESE Hisselerinde 80 milyon satış yapılacak. Yatırımcılar dikkatli hareket etmeli.

ADESE Hisselerinde 80 Milyon Lot Satış Yapılacak
08 Mayıs 2019 Çarşamba 17:02

ADESE hisselerini daha önce manipüle hareketler gündeme gelmişti. şirket 80 milyon lot mal satıp bedelliye gidecek. Aracı kurum takasında görünen 76 milyon lot patrona ait ve Yatırım Finansman kurum takasında görünüyor. 

Patron aracı kurumdan malı çıkarmak için daha önce bir çok kez anlaştığı firari manipülatör Mecnur Çolak ve Balıkçık Orhan var. Patron Mecnur Çolak ile anlaşma sağlamak amacıyla bir çok kez Bulgaristan'da görüşmeler yaptı. 

İlk operasyonda ADESE hisslerinde milyonlarca lira vurgun yapan çete şimdi patronun elinde kalan malları satmaya başladı. Balıkçı Orhan ve Manipülatör Mecnur çok yakın arkadaş haber siteleri ve basına bir çok kez samimi fotoğraflar veriyorlar. 

Mecnur Çolak Sabıkası Dolu

Türkiye'de aranan ve Bulgaristan'da yaşadığı bilinen EMcnur Çolak Tükiye Sermaye Piyasalarındaki işlerini Balıkçı Orhan Aracılığı ile yapıyor. Bir çok hisseyi defalarca pazarlamış yatırımcıların milyonlarca lirasına vurgun yapmışlardı.

Batık Şirketler ve Dolandırıcılar Balıkçı Orhan'a Başvuruyor. 

SPK ve Bist içerisinde paralel yapılanma göstererek Borsa İstanbul'a bağlı kurumlar içerisinde "burada SPK benim" diyerek şirket patronlarını ve spekülatörülerini şantaj ve tehditle himmet toplayan Balıkçı Orjan Bist'e kote tüm şirket sahipleri tanıyor. 

Hisselerinin pazarlanmasını isteyen patronlar Balıkçı Orhan kanalı ile çeteye ulaşıyor. CEMAŞ hisslerinde yaptıkları vurgunun boyutunu sizerle daha önce paylşmıştık. CEMAŞ, VERUS, ve ADESE ve daha bir çok kez haberlerini yaptığımız hissleri bu çeteler pazarlayarak sermaye piyasalarına ve yatırımcılara büyük zararlar verdiler. 

SPK Görmezden mi Geliyor?

Bir çok haberlerini paylaşmamız ve uyarılarda bulunmuş olmamıza rağmen SPK ve yetkililerden Balıkçı Orhan ve işbirlikçileri hakkında herhangi bir işlem yapılmıyor.

Ülkemizde üst düzey yetkilililerin açıklamalarındaki belirtildiği gibi FETÖ yapılanması daha henüz tam anlamıyla silinmiş değil.  Okyanus ötesinden talimat alarak sermaye piyasalarında şirketlerin ve yatırımcıların kanını emen bu çetelere karşı bir kez daha hem yatırımcılarımızı uyarıyoruz. hemde gerekli mercileri göreve davet ediyoruz. ,

ADESE Hisselerinde satılacak patron hisslerine karşı yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyarıyoruz. ADESE hisselerinin bağlı olduğu İttifak Holding yöneticisi ile Mecnur Çolak sık sık Bulgaristan'da görüştükleri ve Balıkçı Orhan'ın bu operasyonlarda yalan haberler ile manipülasyonda buluncağı borsa kulislerinde konuşulmaya başladı. 

Haber Merkezlerimizde Yapılan Haber Sonrası KAP' bildirilen haberler. 

ADESE Hisselerinin şirket Borçları için satılması,

" Toplanan yönetim kurulumuz, Holding ve Grup Şirketlerimizden Big Planlama Yönetim ve Müşavirlik A.Ş. ile Seha İnş. Müh. Mad. Turz. San. Ve Tic. A.Ş.'nin elinde bulunan ve Borsa İstanbul'da işlem gören ADESE paylarının, gelirinin en az yüzde doksanlık kısmı nakdi banka kredi borçlarının ödenmesinde kullanılmak üzere en uygun şartlarda satılmasına,   bu kararın adı geçen grup şirketlerin Yönetim Kurullarına bildirilmesine karar vermiştir."

Bedelli Sermaye Arttırımı  Bildirimi,

"Şirketimiz Adese Alışveriş Merkezleri Tic A.Ş. 'nin 08 Mayıs 2019 tarihinde almış olduğu Yönetim Kurulu kararı ile ,Şirketin kayıtlı sermaye tavanın 200.000.000,00TL'den 500.000.000,00TL'ye arttırılmasına ve süresinin 2023 yılı sonuna kadar uzatılmasına, bu amaçla Şirket Esas Sözleşmesi'nin 6. Maddesinin değiştirilmesine, değişiklik için Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığı ve T.C. Ticaret Bakanlığı''ndan gerekli izinlerin alınmasına, bilahare keyfiyetin yapılacak ilk genel kurul toplantısında genel kurulun onayına sunulmasına karar verilmiştir."

DİKKAT! Satmaya Başladılar

Yatırım Finansmanın Elinde bulunan 80 milyon lotu haberimizde paylaşmıştık. Çete patron malını satmaya başladı. Patronun malı satılıyor.. 

İki günde 24 milyon lot mal sattılar. Çete patronun malını bitrecek ve şirket bedelli sermaye arttırımı isteyecek. 


 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mahmut - 9 ay önce
orhan pala Allah belanı versin ne diyim gazeteciyim diye geziyon ya milletin suratına nasıl bakıyon
Avatar
timur - 9 ay önce
spk borsagündemi halka açarsa şaşırmayın bu ülke bunlarla dolu
Avatar
adalet yok - 9 ay önce
spk neyi bekliyor ki ver brüt takası yada internetten alım satımı kapat küçük yatırımcı mağdur olmasın.herşeyin duygusal olduğu belli memlekette
Avatar
İlgili uzmana - 9 ay önce
Aynısı ittifakta olabilir grafiğe dikkat.telefon emri ve vbts küçük yatırımcının mağdur olmasını önler
Avatar
Mustafa - 9 ay önce
Adam SPK 'yi ele geçirmiş
Avatar
kıbrıs - 9 ay önce
bu adama spk neden ses çıkarmıyor.. SPK yı ele geçirmiş
Avatar
Fetin Yüksel - 9 ay önce
Hala Spk bekliyor BİST bekliyor aynısı ittifakta olacak yatırımcı mağdur olacak.sayın uzmanlar internet yasağı getirin mağduriyeti giderin insanlar mağdur olmasın
Avatar
Memedov - 9 ay önce
Yazık valla