ŞİRKET HABERLERİ (17 EYLÜL)

BİST Şirketlerinin faaliyet haberleri derlenmiştir.

ŞİRKET HABERLERİ (17 EYLÜL)
Ayşe Eda
Ayşe Eda
17 Eylül 2019 Salı 10:08

AVHOL

Şirketin kayıtlı sermaye tavanının 50 milyon TL’den 150 milyon TL’ye çıkarılması kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından reddedilirken, diğer esas sözleşme değişiklikleri ise Kurul tarafından onaylandı.

BMELK

Eylül ve Ekim aylarında Şifrin Regülatörü ve HES’te bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle üretime ara verildiği ve 15 Kasım’da üretime geçilmesinin hedeflendiği açıklandı.

·

BNTAS

5 kg yağ tenekesi hattı ile ilgili çalışmalarda sona gelindiği ay sonu deneme üretimlerine başlanacağı, Big Data projesinde gerekli donanım ve yazılımların satın alınıp kurulum faaliyetlerine başlandığı, 5, 10 ve 20 kg’lık kova hattı alımının gerçekleştiği ve 1000 KVA kapasiteli trafo hattı montajının tamamlanmasıyla devreye alınacağı açıklandı.

·

CEOEM

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlenmekte olan 2019 Teknofest organizasyonunun şirketin 1/3 oranında ortak olduğu ACF İş Ortaklığı tarafından gerçekleştirileceği açıklandı.

·

DENCM

VBTS kapsamında şirket paylarında 1 Ekim’e kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

·

EGEEN

2015 yılında alınan teşvik belgesi kapsamında yatırımların tamamlanarak teşvik belgesinin kapatıldığı, 2017 yılında alınan teşvik belgesi kapsamında Pınarbaşı tesislerindeki modernizasyon yatırımlarının devam ettiği açıklandı.

·

EKGYO

İstanbul Bakırköy’deki Yalı Ataköy Projesi’nde 1 adet dairenin TOKİ’den 4,7 milyon TL’ye satın alındı.

·

EPLAS
& MZHLD

Şirket iştiraklerinden Güçbirliği Holding’in iştiraki olan Güç Yapı İnşaat’a TMSF tarafından tebliğ edilen, Ege Dünya Ticaret Merkezi Ticari ve İktisadi Bütünlüğü ihalesinin iptali sonucunda TMSF ile Güçbirliği Holding arasındaki protokole yönelik 3 aylık sürenin dolduğu, taşınmazın Güçbirliği Holding’e tesliminin TMSF tarafından gerçekleşmemesi kapsamında, henüz ödeme planının verilmediği ve ek süre talebinde bulunulduğu açıklandı.

·

GARAN

Garanti Bankası aleyhine verilen adli para cezasına ve kamu zararının karşılanmasına hükmedildiği karara istinaden yapılan temyiz başvurusunu inceleyen Paris İstinaf Mahkemesi kararın onanmasını hükmetti. Garanti Bankası bu kararı da Fransa Yüksek Mahkemesinde temyiz etme hakkını kullanmayı planladığını bildirdi.
Ayrıca Banka tarafından 51 gün vadeli 55,3 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

·

GOZDE

Şirketin, Yıldız Holding ve RHI Magnesita arasında Kümaş Manyezit’in hisse devrine ilişkin bağlayıcı olmayan bir niyet mektubu imzaladığı açıklandı.

·

GSRAY

Şirket, 540.000.000 TL olan kayıtlı sermaye tavanı, 2.700.000.000 TL’ye çıkarabilmek için gerekli başvuruların yapılmasına karar verildiğini duyurdu.

·

INFO

91 gün vadeli 20 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

·

ISMEN

32 gün vadeli 27,8 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

·

KARSN

Şirket, basında çıkan katılımcısı olduğu “ABD Posta Servisi Yeni Nesil Dağıtım Aracı İhalesi”nde araçların üretimine ilişkin kararın ihale mercii tarafından 2020 yılına ertelendiği ve siparişin tek firma yerine birden fazla firma arasında bölüştürülebileceğine ilişkin haberlere ilişkin yaptığı açıklamada kendilerine yapılmış herhangi resmi bir bildirim bulunmadığını  resmi bir bildirim yapılması halinde, gerekli açıklama derhal Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yayımlanacağını bildirdi.

·

KERVN

Ertan Sayılgan ve Selim Sayılgan tarafından 0,27 TL fiyatla pay alım teklifi yapılacağı ve aracı kurumla anlaşıldığı açıklandı.

·

KRDMD

Şirketin 3,5 milyon ton çelik üretim kapasitesine ulaşabilmesi, yanı sıra performans ve verimlilik artışı kapsamında, 1.000.000 ton/yıl kapasiteli yeni bir Yüksek Fırının kurulmasına Yönetim Kurulu’muzca karar verilmiştir.

·

MRTYO

Metro Yatırım Ortaklığı yönetimindeki görevlerinden istifa ederek ayrılan Çiğdem Öztürk Pulatoğlu’nun yerine Yağmur Öztürk getirildi

·

MZHLD

TMSF ile Güçbirliği Holding A.Ş. arasındaki protokole yönelik 3 aylık süre dolmuş olmasına rağmen, taşınmazın Güçbirliği’ne teslimi TMSF tarafından halen gerçekleşmemiş olduğundan, henüz ödeme planı da verilmemiştir. Ek süre talebinde bulunulmuş olup, söz konusu hususlara ilişkin TMSF’den sonuç beklenmektedir.

·

SAYAS

Enercon’a bazı rüzgar türbini jeneratör aksamlarının tedariğine ilişkin açılan ihaleye, iki ayrı aksam paketi için toplamda 1,19 milyon Euro’luk teklif verildiği açıklandı.

·

SEKFK

84 gün vadeli 50 milyon TL ve 138 gün vadeli 20 milyon TL tutarında bono ihraçları için yarın ve Perşembe günü talep toplanacak.

·

SKBNK

Şekerbank Genel Müdür Yardımcıları Gökhan Ertürk ile Selim Güray Çelik 16.09.2019 tarihi itibarıyla görevlerinden ayrılmışlardır.

·

TAVHL

1 yıl süreli Yönetici Sorumluluk Sigortası yaptırıldı.

·

VAKBN

105 gün vadeli 200 milyon TL tutarında bono ihracı için 23 – 25 Eylül’de talep toplanacak.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.