Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) haftalık bülteni yayımlandı 15 Kasım 2018

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) haftalık bülteni yayımlandı.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) haftalık bülteni yayımlandı 15 Kasım 2018
15 Kasım 2018 Perşembe 18:46

Her haftanın perşembe günü Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından yayınlanan bülten az önce yayınlandı.

İdari para cezası alan kişi ve kurumlar bültende yer alırken, pay ihracı yapan firmalar, kabul ve red olan başvurular bültende yer aldı.

Bültene dair detayların bir kısmı yer alırken, tamamı için dosyayı burdan indirebilirsiniz. "spk-bulten.pdf"

B. YENİ FAALİYET İZİNLERİ

1. Fon Kuruluşu Arz Gayrimenkul ve Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş. İkinci Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun kuruluşuna izin verilmesi ve fon katılma paylarının ihracına ilişkin ihraç belgesinin onaylanması talebinin olumlu karşılanmasına karar verilmiştir.

2. Lisans ve Yetki Belgesi İptalleri

a) Piri Gayrimenkul Değerleme A.Ş. kendi talebi ile sermaye piyasasında gayrimenkul değerleme hizmeti vermek üzere yetkilendirilen şirketler listesinden çıkarılmıştır.

b) AAA Finansal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş., Kurulumuzun Seri:VIII, No:35 Sermaye Piyasası Mevzuatı Çerçevesinde Gayrimenkul Değerleme Hizmeti Verecek Şirketler ile Bu Şirketlerin Kurulca Listeye Alınmalarına İlişkin Esaslar Hakkında Tebliğ’i çerçevesinde, sermaye piyasasında gayrimenkul değerleme hizmeti vermek üzere yetkilendirilen şirketler listesinden çıkarılmıştır.

D. DİĞER BAŞVURU SONUÇLARI

1. Kerevitaş Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin, ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde 30.06.2018 tarihli finansal tablolar esas alınarak, sermayesinin ve oy haklarının %100’üne sahip olduğu, Mersu Su Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Ancoker Su Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Ekzimer Dış Ticaret Gıda Sanayi A.Ş., Omni Satış ve Pazarlama Ltd. Şti. ve Karma Tarımsal Üretim ve Ticaret A.Ş.'ni devralması suretiyle gerçekleştirilecek kolaylaştırılmış usulde birleşme işlemine ilişkin olarak hazırlanan duyuru metnine Kurulumuzca onay verilmesi talebi olumlu karşılanmıştır.

2. Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.’nin, ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde 30.06.2018 tarihli finansal tablolar esas alınarak, sermayesinin ve oy haklarının %100’üne sahip olduğu Egemer Elektrik Üretim A.Ş.’yi devralması suretiyle gerçekleştirilecek kolaylaştırılmış usulde birleşme işlemine ilişkin olarak hazırlanan duyuru metnine Kurulumuzca onay verilmesi talebi olumlu karşılanmıştır.

3. Bizim Portföy Yönetimi A.Ş.’nin, 15.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 5.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin 7.250.000 TL’ye artırılmasına izin verilmesi talebi olumlu karşılanmıştır.

4. Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.’nin kurucusu olduğu;

- Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. Uzun Vadeli Borçlanma Araçları Emeklilik Yatırım Fonu’nun, Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. İkinci Borçlanma Araçları Emeklilik Yatırım Fonu’na,

- Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. Uzun Vadeli Borçlanma Araçları Grup Emeklilik Yatırım Fonu’nun, Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. İkinci Borçlanma Araçları Grup Emeklilik Yatırım Fonu’na dönüşümlerine izin verilmesi talebinin olumlu karşılanmasına karar verilmiştir. denildi.


Etiketler; #bülten #spk
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.