ISGYO KAR AÇIKLADI; HEDEF FİYATI VE KAZANÇ ORANI YÜKSELDİ

ISGYO 2. çeyrek bilanço sonuçları

ISGYO KAR AÇIKLADI; HEDEF FİYATI VE KAZANÇ ORANI YÜKSELDİ
Anar Asadov
Anar Asadov
31 Temmuz 2020 Cuma 09:42

İş GYO, 2Ç20’de piyasa ortalama beklentisi olan 4 mn TL’nin üzerinde,  8,8 mn TL net kar açıkladı. Net finansman giderlerindeki azalış, yıllık bazda net zarardan net kara geçilmesinde etkili oldu. Geçen yıl aynı dönemde 71,3 mn TL seviyesinde gerçekleşen net finansman gideri bu çeyrekte 42,9 mn TL’ye geriledi. Beklentilerin üzerinde gelen sonuçların hisse performansına etkisini ‘pozitif’ olarak yorumlanıyor... 

Ciro ortalama piyasa beklentisi ile uyumlu. Gayrimenkul portföyünün ağırlıklı ofis yatırımlarından oluşması nedeniyle, Covid-19 döneminde AVM kiralarında indirime gidilmesi ve ziyaretçi sayılarındaki düşüş paralelinde 2Ç20’de kira gelirleri diğer AVM ağırlıklı portföy yapısına sahip GYO şirketlerine kıyasla daha sınırlı kalarak yıllık bazda %27,7’lik düşüşle 39,2 mn TL’ye geriledi. Konut satış gelirleri yıllık bazda %6 azalarak ağırlıklı İnistanbul projesi teslimlerinin katkısıyla beklentimiz doğrultusunda 100,4 mn TL seviyesinde gerçekleşirken, üst hakkı kullanım gelirleri dahil toplam ciro yıllık bazda %13,3 düşüşle 149 mn TL seviyesinde gerçekleşti. Piyasa beklentisi cironun 148 mn TL, kurum beklentimiz ise 145 mn TL seviyesinde gerçekleşmesi yönünde bulunuyordu.

Hedef fiyatımızı 1,80 TL’den 2,35 TL’ye yükseltiyor, TUT olan tavsiyemizi koruyoruz. İş GYO’nun gayrimenkul portföyünün ağırlıklı ofis yatırımlarından oluşması nedeniyle, salgın döneminde AVM kiralarında indirime gidilmesi ve ziyaretçi sayılarındaki düşüş paralelinde kira gelirlerindeki gerilemenin diğer AVM ağırlıklı portföy yapısına sahip GYO hisselerine kıyasla daha sınırlı kaldığını görüyoruz. İlk çeyrek finansal sonuçlarının ardından pandeminin kira geliri portföyünde bulunan Kanyon ve Ege Perla alışveriş merkezlerinin geçici bir süre ile hizmete kapatılması ve söz konusu alışveriş merkezlerinin elde ettiği kira gelirinin büyük bir kısmının mağazaların ciroları üzerinden elde edilmesi ve kira indirimlerinin söz konusu olabileceğine yönelik beklentimiz doğrultusunda, kira geliri tahminimizi aşağı yönlü revize etmiştik. Son durumda kira geliri tahminimizi yıllık %8 düşüşle 228 mn TL’ye seviyesinde gerçekleşeceği yönünde korurken, konut tarafında ise, faizlerin mevcut seviyeleri ve cazip konut kampanyaları neticesinde Haziran ayında görülen talep artışının yılın 3.çeyreğine de yansıyacağını öngörüyoruz.

2020’yi 734 mn TL ciro, 225 mn TL FAVÖK ile tamamlamasını öngörürken, 2021 yılına ilişkin tahminlerimiz ise 374 mn TL ciro ve 203 mn TL FAVÖK yönünde beliriyor.  ISGYO için 12 aylık hedef fiyatımızı 1,80 TL seviyesinden 2,35 TL seviyesine yükseltiyor, sunduğu prim potansiyeli doğrultusunda önerimizi TUT olarak yorumlanıyor... (HALK YATIRIM) 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.