BİST ŞİRKET HABERLERİ

BİST ŞİRKET HABERLERİ
Ayşe Eda
Ayşe Eda
16 Eylül 2019 Pazartesi 09:57

  AKBNK – 40 gün vadeli 20,3 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

·         ANHYT – Ocak – Ağustos döneminde prim üretimi %27,5 artışla 537,3 milyon TL’ye yükseldi.

·         ANSGR – Ocak – Ağustos döneminde prim üretimi %13,8 artışla 4,2 milyar TL’ye yükseldi.

·         EKGYO – Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Zonguldak’taki derneğe 5 milyon TL’ye bağış yapıldı.

·         EKGYO & GSRAY – Galatasaray Spor Kulübü Derneği mülkiyetinde bulunan Riva ve Florya’daki taşınmazların üzerinde proje geliştirmek amacıyla 2016 yılında imzalanan protokollerin fesih sürecinin başlatıldığı açıklandı. Derneğin projelerden elde edeceği minimum gelir 508,7 milyon TL olarak açıklanmışken, yapılan ihaleler sonrası söz konusu tutar 1 milyar TL’ye yükselmişti.

·         ETILR – Sermaye artırımından elde edilen 3,3 milyon TL’lik fonun, 3 milyon TL’sinin gıda ve ambalaj malzemelerinde, 0,3 milyon TL’sinin ise İzmir’de açılan şubenin devir ve diğer masraflarında kullanıldığı açıklandı.

·         GARAN – 56 gün vadeli 66,1 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

·         IEYHO – %100 bağlı ortaklığı olarak Bulgaristan’da Işıklar Coin Bulgaria Ltd şirketinin kuruluş işlemlerinin tamamlandığı açıklandı.

·         KERVN – Bağlı ortaklığı Mintay Dış Ticaret Tekstil’in borca batıklıktan çıkması sebebiyle iflas erteleme talebinin reddedildiği, şirket hakkında verilen ihtiyati tedbirlerin kaldırıldığı ve kayyımın görevine son verildiği açıklandı.

·         MARKA – Bodrum Yalıkavak’ta 26 villa konut projesi olan Temko Yapı ile yürütülen satın alma görüşmelerinin olumsuz sonuçlandığı açıklandı.

·         METRO – VBTS kapsamında şirket paylarında 30 Eylül’e kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

·         NIBAS – SPK tarafından şirket paylarında 6 ay süreyle tek fiyat yöntemi ve brüt takas uygulanmasına, kredi işlem ve açığa satış yasağı ve internetten emir yasağı getirilmesine karar verildi.

·         QNBFB – 91 gün vadeli 107,5 milyon TL ve 182 gün vadeli 190,8 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

·         RAYSG – Ocak – Ağustos döneminde prim üretimi %29,5 artışla 745,9 milyon TL’ye yükseldi.

·         RALYH – İlişkili taraf şirketi Ral Yapı Mühendislik’in 37 milyon TL bedel üzerinden satın alınmasına, satın alma bedeli için şirket sermayesinin 21 milyon TL’den %200 oranında bedelli olarak 42 milyon TL nakden artışla 63 milyon TL’ye çıkarılmasına, satın alma ve sermaye artırımı kararı için 5,3265 TL’den 8 Ekim’de yapılacak genel kurulda ayrılma hakkı kullandırılacağına karar verildi.

·         PGSUS – Kırgızistan’da iç hat tarifeli yolcu taşımacılığı alanında faaliyet gösteren %49 oranında iştiraki Air Manas’taki payının 98.198 Euro’ya satıldığı açıklandı.

·         TMPOL – Şirket aktifinde yer alan makine ve cihazların güncel değerlerinin tespit edilerek finansal tablolara yansıtılmasına karar verildi.

·         TOASO – Otomotiv sektöründeki daralma sebebiyle Ekim ve Kasım aylarında çalışma sürelerini ve üretim sayısının azaltılacağına yönelik medyada çıkan haberler üzerine, şirket tarafından üretim beklentilerinin açıklanan rakamlar çerçevesinde gerçekleşeceği belirtildi.

·         VAKBN – 179 gün vadeli 1,1 milyar TL tutarında bono ihraç edildi.

·         YKBNK – 34 gün vadeli 71,5 milyon TL ve 175 gün vadeli 560 milyon TL tutarında bono ihraç edildi. (A 1 Capital) 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.